Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną automobilių vilkstinė baigė kelionę Baltijos keliu (video) (18)

Žygio dalyviai susitiko Lietuvos ir Latvijos pasienyje | alkas.lt

Žygio dalyviai susitiko Lietuvos ir Latvijos pasienyje | alkas.lt

Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, vienijantis Tautininkų sąjungą,  Lietuvos centro partiją, Lietuvos socialdemokratų sąjungą, Tautos vienybės sąjungą, daugelį Sąjūdžio pirmeivių ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, šiandien surengė automobilių žygį Baltijos keliu.  Šiuo žygiu buvo siekiama priminti Baltijos kelio svarbą Lietuvos kelyje į laisvę ir stiprinti šiandienės Lietuvoje telkimosi dvasią.

Žygio rengėjai praneša, kad apie dalyvavimą žygyje jau patvirtino per keturiasdešimt automobilių ekipažų, panašiai tiek jų ir baigė. Ne visi vilkstinės dalyviai važiavo iki pat sienos su Latvija, tačiau daug automobilių prisijungė įvairiose Baltijos kelio vietose.

Išvykstama Baltijos keliu | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Išvykstama Baltijos keliu | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.Išvykstama Baltijos keliu | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

 

Žygį lydės ir sveikins Lietuvos aviatorių pilotuojami lėktuvai. Ties siena su Latvija Saločiuose 19.30 val. žygio dalyviai susitiks su Latvijos Nepriklausomybės akto signatarų, Tautos fronto ir Nacionalinio susivienijimo „Viskas Latvijai“ atstovų delegacija, dalyvaus latvių ir lietuvių tautinėje vakaronėje, ragaus restorano „Pasienis“ paruošto troškinio.

Lygiai prieš 23-jus metus tą nepamirštamą 1989 m. rugpjūčio 23 dieną 650 km ilgio rankomis susikibusių žmonių grandinė sujungė trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Šiuo nepaprastu susitelkimu ir vieningumu trys 50 metų Sovietų sąjungos okupuotos baltijos valstybės visam pasauliui pareiškė, kad laisvės siekis niekuomet neužgeso lietuvių, latvių ir estų širdyse ir, kad Stalino ir Hitlerio suokalbiu pavergtų trijų valstybių piliečiai yra ryžtingai nusiteikę kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę.

Rugpjūčio 23 d. Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rengiamo automobilių žygio „Baltijos keliu“ dienotvarkė:

13.00 val. žygio dalyviai renkasi Vilniuje, Katedros aikštėje ir Kaune (vieta bus patikslinta). Kolonos pradžia bus ties Arsenalo ir Vrublevskio gatvių sankryža. Kolona apjuos Katedros aikštę iki Pilies gatvės.

13.30 val. išvažiuojama iš Vilniaus ir apie 15.00 val. pasiekiama Ukmergė, kur trumpai sustojama prie Nepriklausomybės paminklo Kęstučio aikštėje.  Ukmergėje prisijungia žygio dalyviai iš Kauno.

15.00 val. Šiauliuose (vieta bus patikslinta) renkasi žygio dalyvių grupė prisijungsianti prie žygio dalyvių Panevėžyje.

Apie 17.00 val. pasiekiamas Panevėžys, kur trumpai sustojama Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro.  Panevėžyje prisijungia žygio dalyviai iš Šiaulių krašto.

18.45 val. pasiekiamas Pasvalys, kur Vytauto aikštėje prie bažnyčios Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir kiti pasvaliečiai pasveikins žygio dalyvius.

19.30 val. žygis pasieks Saločius, čia prie restorano „Pasienis“ įvyks susitikimas su Latvijos delegacija, kurioje dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės akto signataro klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti politikai ir visuomenės veikėjai.

Po 20 val. Įvyks „BALTŲ VAKARONĖ“ (Lietuvos – Latvijos pasienyje, Saločių-Grenctalės pasienio punkte, prie „VIA Baltica“ kelio esančioje kavinėje „Pasienis“).

Norintys dalyvauti žygyje dėl dalyvavimo aplinkybių, žinių gali gauti pas šiuos žygio koordinatorius:

Vilniuje: Eugenijus Skrupskelis, 8-62087806, augissk[@]yahoo.com
Ukmergėje: Audra Uselienė, 698 15607, audra.useliene[@]gmail.com
Panevėžyje: Alfonsas Lupeikis 8-663 71510, alfonsas.lupeikis[@]gmail.com
Pasvalyje: Donatas Golubevas 8-647 32826
Saločiuose: Birutė Valionytė, 8-699 15763
Del folklorinių ansamblių ir šokių: Dalia Urbanavičienė 8-699 04237, daliau[@]gmail.com

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: