Garsūs sąžinės ir laisvės kovotojai kreipėsi į demokratinių valstybių vadovus dėl politinio N.Venckienės persekiojimo (21)

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 16 d. grupė buvusių Sovietų sąjungos politinių kalinių ir disidentų, kovotojų už minties ir sąžinės laisvę, kreipėsi į JAV ir ES valstybių vyriausybes informuodami apie Lietuvoje vykdomą buvusios teisėjos Neringos Venckienės ir jos giminių politinį persekiojimą bei prašydami tarptautiniu mastu įvertinti tokius bandymus politiškai susidoroti Lietuvoje.

Laiško autoriai prašo vakarų demokratinių šalių vadovybių prieš buvusios teisėjos, politikės N.Venckienės persekiotojus „imtis tokių pat priemonių, kokių demokratinės valstybės imasi prieš politinius persekiojimus Baltarusijoje, Rusijoje ar Ukrainoje“.

Laišką demokratinėms vakarų šalims pasirašė 6 garsūs sąžinės ir laisvės kovotojai: Nijolė Sadūnaitė, vienuolė, buvusi disidentė; Alfonsas Svarinskas, kunigas, buvęs politinis kalinys; Robertas Grigas, kunigas, buvęs disidentas; Algimantas Keina, kunigas, buvęs politinis kalinys; Algirdas Patackas, buvęs parlamento narys, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto signataras, buvęs disidentas; Algirdas Endriukaitis, buvęs parlamento narys, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto signataras, buvęs disidentas.

Priminę, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnis: „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“, laiško autoriai atkreipia dėmesį, kad „N.Venckienei, atskleidusiai ir itin kritiškai pasisakiusiai prieš sistemines Lietuvos teisėsaugos ydas ir pažadėjusiai kartu su bendraminčiais, jei bus išrinkti į parlamentą, jas ištaisyti, teisingumą vykdančios institucijos – teismai, policija, prokuratūra – lyg susitarę ar gavę nurodymą iš viršaus pradėjo taikyti dvigubus standartus ir elgtis su ja kitaip, nei anksčiau elgdavosi su kitais Lietuvos piliečiais“.

Kaip dvigubų standartų principais pagrįstus Lietuvos teismų, policijos ir prokuratūros veiksmų laiško autoriai išskiria šiuos:

 • Apygardos teismo teisėjai N.Venckienei be Seimo sutikimo buvo suvaržyta laisvė pažeidžiant Konstitucijos užtikrintą teisėjo imunitetą (įsilaužta į namus, užlaužtos rankos).
 • Policija pirmą kartą Lietuvos istorijoje pateikė sąskaitą piliečiui už prievartos veiksmus, panaudotus prieš jį patį. Iki šiol tokia praktika nebuvo taikoma net didžiausiems nusikaltėliams.
 • Prokurorai, pirmąkart Lietuvos istorijoje patys asmeniškai veža kvietimus atvykti į prokuratūrą tiesiai į ligoninę bei grasina tiesiogiai kištis į N. Venckienės gydymo procesą, skubėdami ją nuteisti dar iki parlamento rinkimų ir bandydami sutrukdyti tapti parlamento nare. Tuo tarpu kitose Lietuvai opiose bylose prokurorai niekada tokio uolumo nerodė ir nerodo.

„Dvigubų standartų taikymas N. Venckienės atžvilgiu negali būti vertinamas kitaip, kaip Lietuvos Konstitucijoje numatyto visų piliečių lygiateisiškumo pažeidimas ir politinis persekiojimas, panašus į politiškai angažuotą persekiojimą, kurį teisėsauga vykdo prieš J.Tymošenko Ukrainoje ar verslininką M.Chodorkovskį Rusijoje“, – apibendrina laiško autoriai ir teigia, kad buvusios teisėjos bei kandidatės į Seimą N. Venckienės politinis persekiojimas yra tiesiogiai susijęs su šių metų gegužės 17 dieną Lietuvos teisėsaugos „įvykdytu smurtiniu aktu prieš teisėją N. Venckienę, jos globojamą brolio dukrą bei juos palaikiusius taikius Lietuvos piliečius“, o kartu ir su artėjančiais Seimo rinkimais, kuriuose aktyviai dalyvauja ir N.Venckienė su savo bendražygiais.

Visas kreipimosi tekstas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Genta:

  O kaip kitaip, juk Prezidentė kur dėstytoja dirbo?

 2. vaidila:

  Politinis Venckienes persekiojimas akivaizdus! Šalin nusikaltėlių klaną, susisukusį lizdą Generalinėje Prokuratūroje ir VSD!
  Šalin VSD ir Generalinės prokuratūros vadovus! Šalin tokius vadovus parinkusią Prezidentę TSKPistę!

 3. Arvydas:

  Kreipimąsi rašo laisvi, šventi žmonės – tautos sąžinė. Reiškia priėjome tokią pačią ribą kaip brandžiame socializme. Nors dabar,manyčiau,yra dar blogiau, nes priešas užsimaskavęs.

 4. danute:

  baikit viena karta cirkus Lietuvoj kresti…..koks persekiojimas ,eikit paranojininkai pasigydyti ir taip valdzia ir teisesauga kantri jusu atzvilgiu , mano galva tai sulaikytu ir skirtu paru tokiems venckienes gerbejams ,o paciai venckienei didziule bauda uz kiekviena diena jai neatvyksta i teisma………………………………kas cia darosi ir kodel jai taip leidziama

 5. Liucija:

  Aš abejoju,kad tinkamai sureaguos,geriausiu atveju sugalvos formalų atsakymą valdiškomis formuluotėmis.Na nebent ir ten išgirs ar pamatys tą laišką kokie tenykščiai puteikiai .Tada gal kas nors ir sureaguos.Kai kurie,gal mažesnio kalibro visuomenininkai ,anksčiau irgi parašė užsienio ambasadoms,bet nesigirdi,kad nors kas būtų sureagavęs.Bet džiaugiuosi,kad mūsų iškiliausi disidentai nelieka nuošalyje,o gal…….?

 6. Disidentai jie ir lieka disidentai. O valdžia veidmainiškai jiems dalina ordinus ir medalius, rengia minėjimus, bet į jų balsą neįsiklauso. Aš jų vietoje būdamas atsižadėčiau viešai tų medalių ir ordinų iš tokios valdžios rankų. Bet čia jiems patiems spręsti – ne man juos mokyti.

 7. suomis:

  Labai protingas žingsnis. Čia gerai būtų, jei apie tai nušviestų, tarkim kokie BBC žurnalistai. Kvazi demokratinėje šalyje vyksta politinis persekiojimas.

 8. tikras lietuvis:

  Visi, kurie varo ant Lietuvos, yra Lietuvos priešai.

 9. tikras lietuvis:

  Tautinis aljansas, įsteigdamas Prisiekusiųjų teismą kaip išspręstų bylų patikrinimo apeliacinę instanciją, turėtų padaryti galą spekuliacijoms Kedytės tema.

 10. one:

  Visų pirma visi pamiršta esminį faktą, Kedys yra žudikas nužudęs žmones. Ir ne iaip, o teisėjus. Kaip manot kitose šalyse būtų pasielgta su TEISĖJŲ žudiko KLANU?

 11. jurga:

  To One taip jums teks atsakyti teisme.

 12. Gediminas:

  Galiu pasakyti tik tiek – .’kiekvienai kartai reikia naujos revoliucijos” Thomas Jefferson (1743-1826) Nejaugi mes ir toliau norime bųti runkeliais, nejaugi negalime suprasti ką reikia daryti ,ką žmonės suprato dar prieš du šimtus metų

 13. menesis:

  Koks dar politinis susidorojimas? Nuo kada Venckienė tapo politikė? Jei burnojimas prieš valdžią yra politika, tai pusė lietuvių yra politikai. Nusikaltėlių persekiojimas yra normalu bet kurioje valstybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: