Š.Navickis. Trys mėnesiai (69)

Šarūnas Navickis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šarūnas Navickis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Trys mėnesiai nuo NKVD tradicijomis įvykdyto šturmo Garliavoje. Trys mėnesiai, kai nei visuomenė, nei artimiausi giminės nieko nežino apie kojomis į priekį iš gimtųjų namų išneštą mergaitę. Ir visą tą laiką pasakojama, kad „prievartos nebuvo“. Kur gi ne – juk „vsio zakonno“…

Tuo tarpu propagandinė mašina sukasi visu pajėgumu, pradedant kryptinga informacija žiniasklaidos oficiozuose ir tęsiant dar kryptingesniais komentarais po neįtinkančių autorių straipsniais, kai tokie pasirodo labiau nepriklausomoje internetinėje erdvėje. Vienas iš dažniau tokiu būdu kartojamų melų yra šis: „O kas pasikeitė? Mergaitė ir anksčiau buvo izoliuota (ir t.t.)“. O juk pasikeitė esminis dalykas – prie tris mėnesius visi žinojo, kur ji yra ir kokiom sąlygom gyvena, jau nekalbant, kad ji buvo tuose pačiuose namuose, kuriuose augo. Tuo tarpu kas šiandien gali pasakyti, kur ji yra ir kas su ja daroma?

Kryptingo melo mašina čia nesustoja. Bene pagrindinė jos dūzgimo srovė yra nukreipta ne į pabusti besirengiančios Lietuvos idėją, kuri ir yra didžiausias pavojus dabartiniams valdžiažmogiams, o į tą idėją nešančius asmenis. Kuo toks asmuo pavojingesnis, tuo daugiau srutų ant jo pilama. Čia pravartu prisiminti taiklų posakį, kad „Didūs žmonės kalba apie idėjas, vidutiniai – apie reikalus, o menkystos – apkalba kitus žmones“. Štai šituo keleliu mus stengiasi nuvesti valdžiažmogių samdiniai – profesionalai, turintys užduotį sumažinti mus visus iki visiškų menkystų lygio. Ar matėte – regėjote bent vieną ko nors vertą straipsnį ar nors komentarą, kuriame būtų išanalizuota ir pagrįsta kuo yra bloga idėja siekti Tiesos? O gal pastanga apsaugoti vaiką nuo prievartos yra kažkaip niekinga? Noras gyventi šalyje, kurioje teismai ir įstatymai yra visiems vienodi? Pagaliau ir pagarba tautinėms vertybėms laikoma vertybe, o ne trukdymu labai įtartino plauko tolerancijai? Galiu įtarti, kad tokių straipsnių kažin ar apskritai būta. Užtat kiek purvo išlieta ir tebeliejama ant Neringos Venckienės, ant Dariaus Kuolio – juos dergė taip gudriai, kad net pavyko supriešinti… Griauti lengviau, nei statyti. Ir visą laiką naudojami tie patys menkystoms būdingi triukai – lendama į asmeninį gyvenimą, naudojami aiškią neigiamą atspalvį turintys apibūdinimai („sorošistas, iššvaistė, pasišildė“ arba „patvoriniai, žmogžudžio sesuo“ – žodžiu, nesibodima nieko).

Taip elgiantis menkiau susipažinusių ar nelinkusių patiems gilintis į situaciją žmonių protai yra tiesiogine žodžio prasme apkrečiami klaikiu nepasitikėjimo virusu, taip atimant jiems norą dalyvauti politinėje kovoje. Paprastai šnekant, žmonėms faktiškai atimama rinkimų teisė apie tai net neužsimenant, mat pradingsta pats noras. „O ko aš ten eisiu? Vis tiek nuo mano balso niekas nepasikeis. Ar tie, ar anie – visi jie sukčiai…“ Girdėta? Paprastai dar profilaktiškai pakartojami užkeikimai „lovys, braunasi“ ir panašiai, o tada jau esantys prie to „lovio“ gali ir toliau ten kriuksėti nė nebesibraudami. Juk priešų pulkai buvo išformuoti dar prieš jiems išsirikiavus. Stabilumas išsaugotas.

Šiandieninėje Lietuvoje stabilumas reiškia valstybės ir tautos praradimą. Tai nei daug, nei mažai – tai viskas. Ir jei gegužės 17- ąją mums dar neatsivėrė akys, jei ši kraštutinė savivalė mums dar nevirto paskutiniu lašu, perpildžiusiu išties begalinės lietuviškos kantrybės taurę, jei ir tai netapo kritine riba – tai kas tada ja gali tapti? Negi taip smagu būti amžinai skolingu ir lygiai taip pat amžinai išnaudojamu bei „durninamu“ vergu?

Ir jei tikrai taip – ar ne metas paklausti dėl ko išties verta gyventi, jei nesvarbu tampa Tiesa ir Laisvė?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

69 komentarai

 1. Pensininkas:

  Taip, tai kur Deimantė Kedytė? Ar ji dar gyva? O gal visiška daržovė? Kad galėtumėme nors po rinkimų sužinoti kur yra Deimantė ir kas su ja nutiko, būtina per rinkimus balsuoti tik už DRĄSOS KELIĄ ar UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE.

 2. Austė:

  Prezidentė iškart nusprendė nesakyti savo nuomonės, esą nepalaikyti nei vienos, nei kitos pusės. O kadangi ji labai principinga, tai šio savo apsisprendimo ir nekaičia. Tačiau visiems geras nebūsi, taip sako patarlė, todėl ji labai nuvylė visus neabejingus žmones, nepraradusius humanistinio jautrumo.

 3. tikras lietuvis:

  Praėjo trys mėnesiai, o kedofiliniai rašeivos vis nerimsta, nes rimtesnių temų, matyt, gvildenti nesugeba.
  Gal palikime teismams spręsti kas ten teisus, o kas ne?

 4. Dar tikresnis lietuvis:

  Matėm tuos teismus ir jų sprendimus, todėl nebegalime to palikti. Stalino laikais irgi vykdavo teismai ir viskas pagal įstatymą buvo, tai gal manai, kad taip ir turėjo būti?

 5. labai geras straipsnis:

  Sarunai,Jusu uzduotis aiskinti tikraja padeti be nutylejimu.Per daug skaldymosi tarp nauju pazangesniu jegu.Pilkite straipsnius bent iki rinkimu.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Matai, ieškoma aukos (ir “kančios”) simbolio davatkiniam priešrinkiminiui erziliui. Patvoriniams knieti ir niežti iš mamos pagrobti mergaitę ir taip “pasireitinguoti” analogiškai triukiškai taryt “aukos” garbinime. Matyt, Varkalos gudri fokusinė biblijinė mokykla – kažką prikalti ir ant priešrinkiminės amen sienos pasikabinti.
   CHA

 6. Bildukas:

  Sis rasytojass naudojasi Kedytes tragedija ir jau pradeda rinkimine kampanija, todel atsakyk zmonem rasytojau
  1. Kelias santuokas turi?
  2. Kiek kartų apturėjai bankrotą?
  3. Ar tavo firma liko skolinga žmonėms ir kiek?(nemeluok nes parašysiu pats)
  4. Kokiai partijai priklausei 2008 metais?
  5. Kodėl nebekėlei savo kandidatūros Kaune kaip 2008 m ?
  6. Įkūrė sveikatingumo ir sporto klubus Kaune (1998 m.), Vilniuje (1999 m.) ir Klaipėdoje (2007 m.) Čia 2008m. rinkimų biografiniai duomenys, koks tų klubų likimas?
  7. Kodėl tavęs neremia DK, nors muilinaisi kaip pasiutęs?
  8. Kokie tavo nuopelnai Lietuvai, jei manai kad esi vertesnis už kitus eiti į Seimą ir atstovauti kitus žmones?
  9. Kodėl turėtume tikėti, kad būsi naudingas Lietuvai, jei šitokio amžiau sulaukęs dar pats blaškaisi tarp verslo, rašymo ir politikavimo?
  Iš anksto ačiū už atsakymus, nors jei atvirai tai nesitikiu kad atsakysi, nes ekspertuose.eu taip ir neatsakei
  Pagarbiai Bildukas iš VSD ar KGB, čia kaip kam patogiau 🙂 nes tokiu mane pasauks rasinetojas pamatysit visi

  • tikras lietuvis:

   Dar tegul atsako iš kur jis, negyvendamas Lietuvoje, turi tiek įžūlumo mokyti savo likimo valiai pamestą Lietuvą?

  • erkė:

   Dar trūksta tradicinio klausimo: O kur tu buvai per sausio 13?

   Navickis dar įkūrė sporto klubą Londone. Turi babkių diedas. Skolos tai taip, velkasi šio veikėjo uodegoj, bet dar galima būtų paklausti kiek uždirba valytojos jo klubuose ir tada daug kas pasidarytų aiškiau. Man tai atrodo, kad jis daugiau yra laisvosios rinkos gerbėjas ir tokio tūlo Stašaičio idėjų vystytojas.

   O į klausimą kur yra mergaitė galima atsakyti taip: ten, kur ta pusgalvių gauja negalės pristatyt savo kryžių, giedot, melstis ir rašinėt teisingą, bet šiame kontekste idiotišką, žodį “tiesos”.

  • Sarunas talentingas zurnalistas:

   Uzmirsai jo paklausti kokie jo slapimo tyrimai.Puikiai jis raso.kaip ir Kuolys,Puteikis ir Viluckas.

 7. Zenonas Langaitis:

  2012 gegužės šturmas Garliavoje yra įvydytas prasilenkiant su sveiku protu, viršijant visas įmanomas žmogiškumo normas. Šis išskirtinis žiaurumas parodytas nelaukiant teismo sprendimo, nes būtent toks buvo planas – užbaigti tiesos paieškas šturmu. Buvo likę kelios valandos iki Danijos ekspertų atvykimo. Jie turėjo kitą nuomonę šios problemos sprendimo klausimu. Tad skubiai reikėjo įvykdyt pagrobimą. Tie, kas gina tokį beprotiškai įvykdytą Mergaitės pagrobimą, neturi jokių argumentų šiam klaikiam karui taikos metu paaiškinti. Jokių. Išskyrus “reikia vykdyti teismo sprendimą”… Tai absurdiški žodžiai. Kokio teismo ? kokį sprendimą ? To “teismo” kuriuo 85 žmonės iš 100 Lietuvoj netiki ? Tai jie ir šios brutualios operacijos reikalingumu netiki ir niekada netikės. Tiesa paminta po kojom. Tai visiems aišku. Klanas tyčiojasi ir daro ką nori atstatę šautuvus. Kodėl maža mergaitė Deimantė Kedytė, savo likimu sudrebino Lietuvos politinę sitemą iki pamatų, iki paskutinės plytos ? Mes tą žinom. Lietuva tą žino, ir spalio 14 pasakys savo išvadas.

 8. Lažybų orakulas:

  Statau 5:1, kad jei laimės rinkimuose “liguisti teisuoliai, gyvenimo nuskriausti veikėjai” – Lietuvoje bus raganų medžioklė ir inkvizicija. Tai dar labiau paskatins emigraciją ir žmonių nusivylimą valstybe. Tokie veikėjai niekad nenurimsta, nes serga maniakiniu teisingumu…

 9. suomis:

  Vat štai čia, tai tikrai geras straipsnis. Klausimas stovi taip, – Lietuvi, ar GYVENTI nori?

 10. Aiste:

  Kaip visuomet puikus autoriaus straipsnis, saziningas, atviras, izvalgus ir zavintis pilietiska pozicija..

 11. Beatrice:

  manau, kad reikia rimtai padirbeti ir po kokiu metu keisti Kontitucija. Beje, jei byla tampa rezonansine, tai Seimas ir Prezidente turi pareikalauti visu tos bylos tyreju, teiseju, prokuroru atsakomybes ir pasiaiskinimu. Juk ypac teisingumas turi buti labai kruopsciai priziurimas, kad nesinaudotu savo galia ir represinemis priemonemis, kurias jie valdo. Tad valdzios neigalumas kistis i teisesaugos veikla yra ju tycinis veiksmas ir valstybes griovimas.

  • Gal vis tik geriau klausimą spręsti per Ypatingojo prokuroro ir Teismo tarėjų instituciją (Prisiekusiųjų teismą), nes Seimas ar Vyriausybė ar net Prezidentė negali tiesiogiai kištis į Prokuratūros ir Teismų veiklą.

   • Wilda:

    Konstitucija turi trukumu, jei ja galima interpretuoti. Visa valdzia ir kontrole turi buti vykdoma per zmoniu tiesiogiai isrinktus jos atstovus. Kitaip nera demokratijos toje salyje. Teismu tarejai butinai reikalingi, o del Ypatingojo prokuroro-abejoju. Tai tik dar vienas paskirtas zmogus, kuri, beje, galimas klanas gali uzsiauginti…

   • Kažin:

    Demokratinėje šalyje – kokia pagal Konstituciją yra ir Lietuva – ypatingųjų institucijų egzistavimas taikos metu nėra galimas, nes įstatymui visi asmenys yra lygūs (Konstitucijos 29 str.). Laikas buvo jau tai įsisamoninti… ir kitiems paaiškinti, kad kurti ypatingąsias institucijas – “troikas” demokratinėje Lietuvoje nėra galimybių, – tai prieštrauja Konstitucijai.

   • Kažin:

    Demokratinėje šalyje – kokia pagal Konstituciją yra ir Lietuva – ypatingųjų institucijų egzistavimas taikos metu nėra galimas, nes įstatymui visi asmenys yra lygūs (Konstitucijos 29 str.). Laikas buvo jau tai įsisamoninti… ir kitiems paaiškinti, kad ypatingųjų institucijų – “troikų” kūrimas demokratinėje Lietuvoje nėra galimas pagal Konstituciją.

  • Kažin:

   Teismas pagal Konstituciją (5 str.) yra atskira lygi su kitomis valstybės valdžiomis savo galių srityje. Akivaizdu, kad Teisminės valdžios galios negali būti uzurpuotos kitų valdžių – Seimo, Prezidento, nes tuo būtų pažeistas Konstitucijoje įtvirtintas demokratinis valdžių pasidalinimo principas, taigi nei Seimui, nei Prezidentui teisingumo vykdymo priežiūros galios negali būti suteiktos, tam reikalinga atskira konstitucnio rango institucija. Beje, ši institucija be kita ko turėtų prižiūrėti ir pagal Konstituciją dabar Prezidento ir Seimo vykdomą teisminės sistemos administravimą. Tik tokiais pakeitimais būtų išlaikyta demokratija šalies valdyme, kitų valstybės valdžių nesikišimas į teisingumo vykdymo procesus, atsirastų teisiškai ir demokratiškai tinkama, efektyvi konstitucinė institucija teisingumo vykdymo priežiūrai vykdyti šalyje. Tai būtų kardinalus žingsnis valstybės stiprinimo ir demokratijos plėtojimo kelyje. .

 12. regina:

  Iš tikro lietuvio girdėti tokias nesąmones yra baisu. Lauk jį iš Lietuvos, kad oro neterštų.

 13. Wilda:

  i Alkas.lt isimete toks virusas, save vadinantis ‘ tikru lietuviu’. Virusas piktai isakineja visiems nutilti. Labai kvailas virusas, juk tai komentaru skiltis, kaip galima tyleti ir nekomentuoti? Tad pats virusas turi virusa, visisko kvailio virusa.

 14. Bildukas:

  Radau šį komentarą po straipsniu (Kauno ateitį „laidoję“ protestuotojai apskundė miesto valdžią) Balso.lt portale : Jonas 2008-06-10 00:19:04 Šarūnas Navickis Klaipėdos Akropolyje beveik prieš metus įkūrė sporto klubą “Fitness Panorama”. Paskutiniui metu buvo paskelbta daug akcijų – perkantiems abonementą pusei metų, metams ar “šeimyninį” buvo taikomos nuolaidos daugiau kaip 50 procentų. Ir štai, prieš porą savaičių, klubas pasiskelbė bankrutavęs. Apie tūkstantį sportininkų liko su ilga nosimi. Kai kurie turi išsipirkę abonentus pusei metų į priekį ir ilgesniam laikotarpiui, Ta čiau sutartys klubo nariams išduodamos nebuvo.
  Aš ir pats asmeniškai nukentėjau per tą fitnesbiznismeną. Kaip sakant savo nepaskaičiuota rizika apgavo žmones ir tiek, bankrutavo ir “vsio zakonno”, eikit kvaileliai ir reikalaukit iš bankroto administratoriaus savo varganų litų, o aš čia nekaltas, tiesiog man nepasisekė, nekoks iš manęs verslininkas.
  Todėl klausiu: ŠARŪNAI, JEI IŠ TAVĘS NEKOKS VERSLININKAS, TAI KOKS IŠ TAVĘS POLITIKAS. Negi mes turim patikėti ir rizikuoti, o jei po 4 metų tu ir vėl sakysi: Sorry, pabandžiau, atleiskit jei ką nuskriaudžiau to nenorėdamas, man paprasčiausiai nepasisekė. Tai aš manau, kad rizikuoti valstybės valdymo kokybe, mes neturime teisės, todėl rinkime sėkmingus, sąžiningus, gabius, moralius…. vienu žodžiu: RINKIME PAČIUS GERIAUSIUS SAVO ŠALIES PILIEČIUS.
  Atstok nuo DK, tu kompromituoji jų kilnius siekius plakdamasis į draugus, rašinėk savo sapaliones apie antrą galą, kaip anksčiau, arba apie Lietuvos bankrotą, tom temom turi bent patirtį. Rašytojas matai atsirado apie moralę postringaus, kam kalbėti, o kam geriau patylėti.

 15. Sarunas Navickis:

  Informacija mano gerbejams ir kritikams (paskalu nesiotoju tai neliecia):
  Parasiau ir issiunciau redaktoriams issamu ir zymiai atviresni teksta, negu iprasta Lietuvos ziniasklaidoje, su atsakymais is pirmu lupu (cia apie tuos ikyriai kartojamus klausimus). Taip pasielgiau visu pirma todel, kad gerbiu savo skaitytojus ir potencialius rinkejus ir noriu, kad jie turetu realia galimybe savarankiskai susidaryti savo nuomone visais klausimais. Kita vertus, po to, kai atsakymai bus publikuoti (tikiuosi, kad portalo redakcijai jie irgi pasirodys verti skelbti), tolesnis pamazgu pylimas skaitytojams i akis bus lengviau identifikujamas, kaip paprasciausias smeiztas, siekiant kiek kitokiu tikslu, nei kad deklaruojama sukiais “atsakyk i klausima savo rinkejui”. Rinkejai, beje, nera anonimai, o tokie stai klausinetojai – tiesiog be isimties. Neturiu iliuziju, kad purvo srove sumazes ar liausis, taciau jau kuris laikas darosi vis aiskiau, kad jei siandienineje situacijoje ant zmogaus nieko “nepilama”, tai ima kilti itarimas, kad tas zmogus arba pats yra klano narys, arba jo taip pakabintas ir valdomas, kad ir pilti nebereikia. Uztat jei zmogus dergiams issijuosus, jau galima tiketis, kad toks yra isties nepriklausomas ir gal net jiems pavojingas. Stai tokiame isvirkscios logikos pasaulyje gyvename. Beje, minima txt pavadinau “Pradedant nuo saves”. Tuo tarpu tiek, laukiam pasirodant.

  • Kemblys:

   Sarunas Navickis:
   “Informacija, kritikams, redaktoriams, teksta, potencialius, publikuoti, portalo redakcijai, identifikujamas, deklaruojama, anonimai, iliuziju, situacijoje, logikos, txt”.

   S.Navickiui nesigauna rašyti viena kalba – reikia sveikata susirūpinti. Rašė apie nieką, o taip subjaurojo lietuvių kalbą 🙁

 16. Naglis Puteikis:

  Diskusija su Alvydu Medalinsku, ar partijas gali steigti tik tautininkai su centristais:

  Naglis Puteikis: Alvydai, leisk atsakyti į Tavo klausimus:

  “Tik štai įdomu su kokia programa eina į rinkimus pats Naglis: su konservatorių partijos ar savo. O, jeigu savo, tai kodėl eina su ta partija, kurią nuolat kritikuoja.”

  N.P.: eičiau su TS-LKD, bet kad kol kas dar nėra tos programos, taigi nėra kaip ir rinkėjams prisistatyti. Už biudžetinius pinigus žurnale “TS-LKD žmonės (dvidešim penki)” rėkauti su Užkalniu “duskit pavidoliai” negaliu, nes pats pavydžiu limuzino Porshe Panameros už 300 000 Lt; grožybių, kačiukų, šuniukų už 5000 Lt dar neturiu, todėl prisistatyti rinkėjams galėčiau nebent su programa. Todėl ką randu gero pakeliui, tą ir imu: ėjau, žiūriu guli apynaujė “Lietuvos sąrašo” programa. Paskaičiau – patiko, ypač dėl daugiamandatės apygardos panaikinimo, dėl antstolių reprichvatizavimo (nacionalizavimo – suvalstybinimo), ir t.t.
  O kritikuoju TS-LKD todėl, kad į tą TS-LKD elito žurnalą pateko tik pirmi 24, plius alkopramonės lyderis, plius Užkalnis, plius vyr.redaktoriaus draugužis, taigi iš viso 27, o aš sąraše būdamas 26-u nepatekau. Todėl negalėjau reklamuotis šalia taupiausios iš visų Seimo narių automobilių – mano tėvo 1988 m. gamybos dujinio Wolksvagen passato.
  Jei lauksiu TS-LKD programos, tai gali taip atsitikti, kad ją likus 2 dienom iki rinkimų parašys Užkalnis su Adomėnu, arba ji bus baigta tik po rinkimų.

  “Nacionalinis suvienijimas Už Lietuvą Lietuvoje baigia ruošti tokią programą, bet nežinau, ar turėsime pakankamai galimybių ją žmonėms pristatyti. Bet Naglį ir kitus galiu nuraminti, kad tokia programa netrukus bus paskelbta.”

  N.P.: Alvydai, nepyk, bet ką Jūsų susivienijimo kandidatai DABAR pristatinėja savo rinkėjams? Gal TS-LKD 2008 m. programą -ji,beje, labai gera. Ar visai nieko nepristatinėja? O gal imate pavyzdį iš Adomėno ir programą parengsite po rinkimų?

  “Pirmas, tas, kas žiniasklaidoje jau buvo minėta, kad “D.Kuolys suvažiavime Daukanto aikštėje turėjo virš tūkstančio įgaliojimų ir tai irgi panašu į teisybę, nes į aikštę susirinko keletas dešimčių žmonių, o atstovavo virš tūkstančio.”

  N.P.: 800 žmonių pasitikėjo D.Kuoliu ir pasirašė įgaliojimus. Kuo tai skiriasi nuo 1900 visuotinio susirinkimo dalyvių , arba 119 delegatų, atstovaujančių po 10 partijos narių, balsavimo? Kuo tai skiriasi nuo 700 įgaliojimų Emigrantų partijai, 500 įgaliojimų Brazauskienei, 400 įgaliojimų DK aktyvistei ir pan.?

  “Antra, kad susirinkta, kažkodėl ne kokioje nors salėje, kaip steigiama partija, o aikštėje.”

  N.P.: Įstatymas nedraudžia steigti organizacijų ir ant šaligatvio, bet būtų trikdomas eismas, o aikštė nuo graikų laikų yra demokratijai skirta vieta. Kuo skiriasi aikštė nuo salės?: 1. Taupymu – nereikia švaistyti sunkiai surinktų nario mokesčių. 2. Fliuksu – asimetrinis atsakymas papuvusiai sistemai, 3. Viešieji ryšiai -žurnalistams lengva filmuoti, fotografuoti visais rakursais, imti interviu, laisvai judėti nieko netrikdant – puikus demokratijos ir viešumo triumfas prieš užsidariusius prabangiuose viešbučiuose liberalcentristų forumus, pasibaigiančius beveik orgijomis prabangiuose baruose ir kambariuose už biudžeto pinigus (tai nekliūna?).

  “Trečia, kad suvažiavimo delegatams dar prieš suvažiavimą patvirtinti siūlyta partijos vadovu D. Kuolį ir balsuoti už visas rezoliucijas, dokumentus, jų net nemačius, kas bus pasiūlyta suvažiavime.”

  N.P.: įgaliojime triskart parašyta, kad įgaliojama veikti TIK DĖL STEIGIMO.

  “Ir, ketvirta, aišku, ne mažiau skandalinga: kad įgaliojimą pasiūlyta duoti būsimam partijos pirmininkui iki 2016 metų.”

  N.P.: įgaliojimai duoti tik dėl steigimo, taigi gali iki 2016 steigti partiją, bet tik steigti. Matyt rengėjai galvojo, kad surinkti 800 ir daugiau įgaliojimų D.Kuoliui gali prireikti 4 metų. Kaip matome, apsiskaičiavo, nes surinko per 11 dienų, ar tai dėl per didelio pasitikėjimo D.Kuoliu, ar dėl pernelyg gerai organizuoto rinkimo (matyt, parašų rinkikai karštai įtikėjo sėkme, ar reikalingumu) , o gal dėl visų šitų trijų dalykų sinergijos?

 17. Naglis Puteikis:

  Ar vieni kitus naikindami pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos ruošiasi laimėti Seimo rinkimus?
  Keliose vienmandatėse tikisi laimėti šios organizacijos? Kodėl aršūs vieni kitų kritikai patys neišsikėlė kandidatais į Seimą, surinkdami 1000 parašų, arba iš viso neina vienmandatėse (su retomis išimtimis)? Bijo pralaimėti?O juk galėtų savo kritiškus samprotavimus dėstyti teisiai rinkėjams į akis. Ar baisu gauti atkirtį dėl neteisingumų?Dėl kurios vietos, pvz. Vilniaus Senamiesčio rinkimų apygardoje kausis DK atstovas A.Nakas ir ULL atstovas G.Songaila? Dėl penktos? Akivaizdu, kad vieni kitus išeliminuos ir nepateks į antrą turą. Ir taip bus (pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos nepateks į antrus turus) visoje Lietuvoje, išskyrus Kauną, gal su retomis išimtimis.
  O D.Kuolio “Lietuvos sąrašo” dėja buvo visiems susivienyti, pasiskirstyti vienmandates, jose nekonkuruoti ir VISUR IŠEITI Į ANTRUS TURUS. Ir kautis dėl demokratijos ATKŪRIMO Lietuvoje.
  Bet egoizmas, puikybė, noras kitus pažeminti, paniekinti, apspjaudyti, pasirodė stipresni. Todėl S.Stulpinas ir kiti interneto komentatoriai, imantys iš jo blogą pavyzdį, iš visų jėgų ir naikina menkus pilietinio pasipriešinimo daigus kie įmanoma labiau pildami purvus vieni ant kitų.
  Kodėl užuot susivieniję, visi tik spjaudosi purvais, užuot išsikėlę vienmandatėse?
  Beje, o kur pilietinių judėjimųi ir nebiudžetinių partijų trumpos, rinkėjams SUPRANTAMOS rinkimų programos?
  Dėl ko veržiatės į tą Seimą? Ką ten vykdysite?
  D.Kuolys, kol oponentai liejo ant jo pavydo tulžį, parašė puikią demokratijos atkūrimo programą – lietuvossarasas.lt/darbu-sarasas .
  Gal ją ir bandykime vykdyti pildydami, tobulindami VISI KARTU, nesvarbu kokiose organizacijos bebūtumėme. Ten ir investuokime energiją, o ne į purvų drabstymą naudojantis melagingais piktų žmonių straipsniais.

 18. Rytas:

  Visi dirba savo darbus. Kuolys lyg tai paskutiniam kursiokų vakarėlyje buvo nuverstas? Ir dabar naujas pirmininkas – rašytojas? Nežinom, kas ten vyksta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: