Dokumentiniame filme įamžinta didinga Kražių istorija (1)

Kadras iš filmo „Nesunaikinta didybė“ | organizatorių nuotr.

Kadras iš filmo „Nesunaikinta didybė“ | organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 18 d. Kražių festivalio uždarymo renginyje bus pristatytas naujausias kino kompanijos „E2K“ dokumentinis filmas „Nesunaikinta didybė“, skirtas didingai Kražių miestelio istorijai įamžinti.

Kražiai ilgus šimtmečius klestėjo kaip amatininkystės, prekybos, o svarbiausia, religijos bei kultūros centras. Čia veikė jėzuitų ir benediktinių vienuolynai, moterų marijaviečių ir rokitų kongregacijos, būtent čia tėvai jėzuitai, įkūrę Vilniaus universitetą, septynioliktojo amžiaus pradžioje įsteigė Kolegiją, kurioje dėstė lotyniškosios kultūros tėvu vadinamas Mikalojus Kazimieras Sarbievijus, Žygimantas Liauksminas, broliai Juškos, Kojelavičius ir kiti.

„Sukurti filmą apie Kražius įkvėpė ne tik didinga jo istorija, bet ir išskirtinė Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro veikla puoselėjant ir visuomenei pristatant unikalią LDK istoriją ir lotyniškąją kultūrą“, sakė filmo prodiuserė ir režisierė, „E2K“ direktorė Agnė  Zalanskaitė.

Filme miestelio istoriją pasakoja net aštuoniasdešimt metų Kražiuose gyvenantis istorikas Edvardas Dirmeikis, seniausia gyventoja, devyniasdešimt penkerių, Juzefa Ramanauskaitė, įžvalgomis apie Kražių misiją Lietuvai šiandien dalinasi M.K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė ir Algis Krutkevičius, kuris yra vienas iš daugiafunkcinio kultūros centro koncepcijos kūrėjų.

„Nesunaikinta didybė“ – filmų kūrėjų dovana miesteliui, pasitinkančiam Žemaitijos krikšto jubiliejų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: