„Už Lietuvą Lietuvoje“ kviečia į Baltijos kelią (video) (13)

Baltijos kelias 1989 |efoto.lt, Rimvydo nuotr.

Baltijos kelias 1989 |efoto.lt, Rimvydo nuotr.

Rugpjūčio 23 d. Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kviečia paminėti Baltijos kelio metines keliaujant vieninga automobilių koloną Baltijos keliu nuo Vilniaus iki Saločių.

Taip paminėti garsųjį tris nepriklausomybės siekiančias respublikas sujungusį Baltijos kelią buvo nuspręsta rugpjūčio 14 d. įvykusiame Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“  Politinės tarybos posėdyje.

Apie šią akciją bus plačiau pranešta š.m. rugpjūčio 17 d., penktadienį, 10 val. įvyksiančioje spaudos konferencijoje Seime, kurioje dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė ir Seimo narys Gintaras Songaila bei kiti šio minėjimo rengėjai.

Tą nepamirštamą 1989 m. rugpjūčio 23 dieną 650 km ilgio rankomis susikibusių žmonių grandinė sujungė trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Šiuo nepaprastu susitelkimu ir vieningumu trys 50 metų Sovietų sąjungos okupuotos baltijos valstybės visam pasauliui pareiškė, kad laisvės siekis niekuomet neužgeso lietuvių, latvių ir estų širdyse ir, kad Stalino ir Hitlerio suokalbiu pavergtų trijų valstybių piliečiai yra ryžtingai nusiteikę kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

13 komentarų

 1. Austė:

  Vilniaus – Rygos kelyje galėtų atsirasti stendai, primenantys keleiviams, kad jie važiuoja Baltijos keliu, būtų gražus istorijos priminimas. Dabar informuojama tik, kiek kelyje būta avarijų.

 2. Mintis:

  Baltijos kelio pakartoti neįmanoma,bet visus jungianti artumo jausmą gražinti kiek įmanoma visokiom formom reikia.

 3. Mintis:

  važiavom į Estiją,dalyvavom Baltijos kelyje Taline,nes tuo metu Estijoje vyko rusakalbių streikai,reikėjo estus sutvirtinti,reikėjo palaikymo..Atvažiavusių buvo daug ir latvių.Jungė ne tik vienybė, bet vienijo ir atsakomybė už visas tris Baltijos šalis-tris seses.Kur visa tai?Del materialinės tuštybės išbarstyta, išnaikinta,sutrypta.Reikia gražinti kas jungia,vienija.Gražinti savigarbą,orumą,draugiškumą,pasitikėjimą savimi ir Lietuva.Tai gali padaryti susivienijimas “Už Lietuvą Lietuvoje”,turintis stiprų troškimą ir vertybines galimybes tai padaryti.

 4. Vytautas:

  skaitau ir netikiu savo akimis, kad rugpjūčio 15 d.ULL savo politinės tarybos posėdyje taip nutarė paminėti šią datą. Bet dabar, šiuo metu yra 2012.08.15. 0 val. 30 min. Ar ši taryba dirba naktimis? Ar, iki šiol gerbiamas Alkas.lt , yra kaip ir kažkoks filmas “Rytdienos laikraštis”.

 5. suomis:

  Idėja graži, bet nerealizuojama. 🙁

 6. Austė:

  Važiuojant iki Saločių reiktų išpleškinti daug degalų, tad akcija bus nelabai ekologiška. Ar neužtektų vykti tik iki Ukmergės ir pabūti ant Ukmergės piliakalnio?

 7. COPY:

  STOP kedophilia in Lithuania

  O slyksciausia, kad naudodamiesi procesinem taisyklem, kad mirusiuju niekas neteisia teisme, ir todel teismo nuosprendzio, kad Kedys zudikas, niekada nebus, net ir su milijonais irodymu, kad jis yra slykstus zmogzudys, is pasalu nusoves teiseja ir laukiancia is mokyklos griztancio vaiko moteri, beginklius asmenis, tie patys rekalotojai be skrupulu ir nesilaikydami jokios nekaltumo prezumcijos jau nuteise ir visur dergia ir Furmanaviciu, ir Naruseviciene, ir Milini, ir Stankunaite, is kuriu nei vienam net jokie kaltinimai niekada nebuvo pateikti, o a.a. Uso niekada joks teismas nebuvo nuteises, nors, nusizengiant visoms sveiko proto ir zmoniskumo taisyklems, sis numirelis vis tik teisiamas (tikiuosi, bus iseisintas, nes vienintelis jo, atseit, kalciu irodymas – vaiko pasakojimas, kaip sis velionis uzklijuotom siukslemis akimis, suspardytomis kojomis ir su siuksliu deze ant galvos, nuolat verkdamas ir straksdamas ant vienos kojos fydafylino mergaite, stovedamas kregzdute. O vaikas juk nemeluoja ir nefantazuoja, 5 eksperizes tai pavirtino ir vaikas apie tai pasakoja paties Kedzio susukto filmo pirmojoje dalyje, kurioje dar askina, kad A.. tureo ‘pute’, is kurios bego ‘raudonas kremas’, o sysala ismete i siuksliu deze, taigi, dar ir neturejo ‘fydafyinimo irankio’.)

 8. hans:

  grįžk į Švėkšną ar Vasaros 5….neteršk tokios dienos savo sapaliojimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: