B.Valionytė: Mes turime pakilti dar kartą (53)

Birutė Valionytė

Birutė Valionytė | Nuotrauka iš B. Valionytės knygos “Didžioji Lietuva”

Skelbiame Kovo 11-osios Akto signatarės, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rinkiminio sąrašo lyderės Birutės Valionytės  rugpjūčio 13 d. pasisakymą spaudos konferencijoje, kuriame buvo pristatytas jungtinis rinkimų sąrašas.

Aš, žinoma, pirmiausia esu labai dėkinga Nacionaliniam susivienijimui „Už Lietuvą Lietuvoje“, kad jie mane įrašė pirmuoju numeriu – man tai pakankamai netikėta.

Bet šiandieninė situacija Lietuvoje yra labai sudėtinga. Signatorystė, kaip žinote, neatleidžia nuo pareigų. Žmonės susitikę vis klausinėja ir mus kaltina, kodėl Lietuvoje kas nors blogai, kodėl liko neišspręstų klausimų, lyg tai mes būtume šiandieną kalti.

Didžioji dalis žmonių įsivaizduoja, kad signatarai turėjo viską išspręsti, o kažkodėl kai kurie klausimai liko neišspręsti. Šitas atsakomybės jausmas mane ir įvėlė vėl į tą didžiąją politiką.

Aš puikiai suprantu vieną paprastą dalyką: išeiti prieš žmones ir pasiūlyti savo idėjas yra lyg ir paprasta, bet ta atsakomybė, ką paskui daryti ir kaip tas idėjas įgyvendinti, yra labai sunki našta. Ir tą privalom kiekvienas iš mūsų, einantis į politiką, suvokti. Deja, paskutiniuoju metu kaip tik šito pritrūksta. Rinkiminiai pažadai eina sau – labai gražios kalbos… O pasibaigia rinkimai ir niekas Lietuvoje nesikeičia, tos visos idėjos ir gražūs pažadai užmirštami. Žinoma, iš dalies taip yra ir todėl, kad tie pažadai būna visiškai nerealūs, populistiniai, ir, tokiu būdu, žmonės praranda pasitikėjimą.

Šiandien Lietuvoje yra situacija, kai žmonėms viskas atrodo visiškai vienodai, jie jaučia, kad neis balsuoti. Todėl, kad per pastaruosius kokius 18 metų susiklostė tokia situacija, kad žmonės tiesiog nemato perspektyvos. Šitas naujas mūsų judėjimas iš tikrųjų neša Sąjūdžio gaivų vėją, kurį mes visi prisimenam ir kurio visi esam išsiilgę.

Man iš tikrųjų labai džiugu ir malonu, kad aš dalyvauju tokiame sąjūdietiškame rate, kur mes visi esame bendraminčiai ta prasme, kad mes gyvename tomis Sąjūdžio idėjomis, kurios atvedė Lietuvą į Nepriklausomybę. Mes turime pakilti dar kartą, kad išspręstumėme savo Tėvynėje Lietuvoje visas negeras problemas ir galų gale suvoktume vieną elementarų dalyką: šitoje Žemės dalyje, kuri vadinasi Lietuva, visas problemas turime spręsti mes, Lietuvos piliečiai. Niekas kitas čia nieko negali daryti.

Todėl ir yra ypatingai svarbu, kad šita idėja, šitas sąjūdietiškas vėjas pasiektų visus ir pirmiausia pažadintų žmones, kad jie ateitų į rinkimus balsuoti. Aš manau, kad šitas sąrašas suteikia galimybę žmonėms pajusti tą gaivą, pajusti sąsajas tarp jame dalyvaujančių žmonių ir jų nuveiktų darbų. Labai norėtųsi, kad žmonės turėtų labai netrumpą atmintį, kad ji būtų ilga. Ir prisimintų ne tai, ką kiekvienas esantis sąraše ir čia gražiai atrodantis, šiandien sako, bet tai, kas yra padaryta, kokie yra padaryti darbai, kokios yra jo vertybės, kokios nuostatos. Nes tai yra labai svarbu, ir tai yra pamatas apskritai sėkmingam mūsų valstybės gyvenimui. Jeigu mes šiandien šito nepadarysim, nesustabdysim to, kas vyksta dabar. Praktiškai aš matau viena, kad šiandien nėra principinio skirtumo, kaip vadinasi partija, – yra viena Pinigų partija. Ir tai žmonėms atima viltį, kad jie yra šeimininkai čia, Lietuvoje.

Aš nebenoriu nagrinėt, kiek čia pas mus yra procentų, priklausančių vienai ar kitai partijai, ar apskritai politinėms partijoms. Tie kiti, nepartiniai, žmonės neturi tos politinės jėgos, kuria jie galėtų patikėti, ir galėtų būtent aktyviai dalyvauti savo valstybės gyvenime. Nors galbūt juridiškai visos teisės suteiktos, deja, praktiškai šitaip neišeina.

Tai štai aš manau, kad šitas judėjimas ir telkia visas jėgas tam, kad mes pagaliau pradėtume gyventi normaliau, o, norint gyventi normaliau, reikia daryti tvarką savo šalyje. Ir daryti tvarką mums patiems. Nes šiandien – atrodytų protu nesuvokiama situacija – kaip matote, net lietuvių kalba yra pavojingoje būklėje, ir tas klausimas iš viso yra užmirštamas, tampa trečiaeiliu. Taigi, norėtųsi, kad visi Lietuvai svarbūs klausimai būtų pirmajame plane.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

53 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Manau, kad sis Nacionalinis susivienyjimas sumoje yra neblogas sajudietiskas uztaisas daryti teigiamus pokycius Lietuvoje. Esamas valdzios tripletas (I.Degutiene, A.Kubilius, D.Grybauskaite) visiskai neatstovauja Lietuvos interesu ir yra moraliai zluges. Seima partijos yra korupcijos supanciotas ir nei cypia ir nei kruta.

 2. Kemblys:

  Neprieštarauju visiems pažangiems lietuvių susivienijimams, balsuosiu už juos, bet, broliai ir sesės, be šiuolaikinės pasaulėžiūros, suburiančios mus į tautą, tai bus vienadienis reiškinys.

  • Gerbaimas Kembly, jūs be abejo teisus, bet pasaulėžiūras turi kurti kitos bendruomenės ne politinės. Kariai lai kariauja, žemdirbiai – žemdirbiauja, o žyniai – žyniauja. Tada betrūks tik vienybės. O ULL kaip tik ir kviečia vienyti pastangas.

  • tikras lietuvis:

   Pasaulėžiūra turi būti viena: dirbti visuomenės daugumai.
   Kol kas nei viena partija to darbo neatliko.
   Tikimės iš tautininkų aljanso, bet jie, kol kas, neturi programos, bet laiko yra – svarbu, kad būtų noras, o tada bus galima ir padaryti (jei trūksta minčių, tai galima tiesiog užvesti diskusijas tam tikrais klausimais po ko, manau, kontūrai būsimų darbų tikrai paaiškėtų.
   Pvz.: kodėl emigruoja žmonės?
   Tai ne tik ekonominė problema, bet ir moralinė – Lietuvos žmonių niekas nebegina nuo visokių užpuolimų.
   Atsimenam sirgalių Londione, Skujytės smaugimą ir pan. – kodėl tam jokio dėmesio nebuvo iš URM?
   Arba.
   Štai komentatoriai, garantuoju, 99, 99% rašo komentarus tik dėl to, kad nori, jog būtų geriau.
   Tačiau visokie iškrypėliai, žydomasonai, sorošistų fondai juos skundžia, o prokurorai paslaugiai kelia bylas.
   Gerai, jei komentatorius nepasiduoda – tai jis ir apsigina, o jei jis iš viso pirmąkart tokiame teisėsaugininkų žaidime?
   Tokį suvalgo su visom kojinėm, kaip sakoma.
   O kaip su tiesa?
   Tiesa lieka nusmaugta.
   Prie to paties paminėsiu dar vieną taupymo priemonę Lietuvos valstybei: ES lėšų dalį, skirtą Lietuvai, gauna įvairios biznio organizacijos – “tolerantai”, “gėjai”, “žmogaus teisių organizacijos”, visokios holokausto organizacijos. Tas lėšas dera iš jų atimti – jei nori, tai tegul savo “tiesas” vysto savomis lėšomis.
   Garantuoju, kad jei tik tokių lėšų negautų, tai jų veikla tuoj pat užsirauktų.
   Tokių pavyzdžių galima rasti žymiai daugiau.
   Jei liks tik lozungai, tai darbo rezultatas bus toks pat kaip ir iki šiol buvusių seimo partijų.

 3. tikras lietuvis:

  Niekada Valionytė nieko rimto nenuveikė – panašu, kad taip bus ir šį kartą: kur programa?
  Jos nėra.

  • Algimantas:

   O ką padarė “tikras lietuvis”? Sėdi krūmuose ir gadina orą 🙂

   • tikras lietuvis:

    Ne tai – čia yra bendro pobūdžio lozungai.
    Reikia tokių (pvz.):
    1. taupymo programa –
    ( darysim tą ir tą, pvz., sustabdysim mokėjimą 128lmln lt, kurią “žydų” organizacijoms be pagrindo pažadėjo valdantieji ir t.t., ir pan.).
    Tokiu būdu bus sutaupyta iždui – 1 mlrd litų;
    2. ekonomikos kėlimas
    ( pvz., tam, kad skatinti verslą, mažinsime tokius ir tokius mokesčius kas leistų išplėsti verslaujančių ir mokesčius mokančių skaičių ir t.t, ir pan.;
    pritrauksime investicijas ir vystysime tokias ir tokias ekonomikos šakas, tokius ir tokius projektus ir t.t..
    Taip ekonomikos vystymu bus pasiektas, pvz., 10 mlrd lt pelnas.
    Ir t.t., ir pan.
    Reikia kalbėti labai konkrečiai – tai gali padaryti tik labai aukštos klasės specialistai. Ar turite tokių?

   • Kemblys:

    Tomą Baranauską vadinčiau VADYSTININKU 😀 😀 😀
    Kažkada žadėjo Kembliui įteisinti žodį “vadystė”, kaip mokslinį išsireiškimą. Tuščia jo, jei vyras žodžio nesilaiko…

    Atsiverčiau jo siūlomą pirmą nuorodą ir radau vos ne pirmą sakinį iš “tautininkų” PROGRAMOS:
    “Tauta – žmonių bendruomenė, kurią sieja bendra teritorija, kilmė, kalba, gyvensena, papročiai ir savimonės ryšiai, bendras istorinis likimas.”

    tauta = bendruomenė – o kas tada bendruomenė, bendruomenių gali būti daug tautoje?
    kuo skiriasi nuo valstybės, jei tautą sieja TERITORIJA?
    įdomu kokią kilmę lemtų genetiniai tyrimai kiekvieno iš mūsų?
    kalba, pvz., romuvių, labai skiriasi nuo protėvių, dar tarmės.. ir patys tautininkai spjauna į lietuviškus žodžius?
    gyvensena – nėra prasmės lyginti tarpusavyje net dabartinių lietuvių?
    papročiai – pvz., romuviai laikosi TRADICIJŲ?
    savimonės ryšiai – čia kad niekas nesuprastų kas tie SAVIMONĖS RYŠIAI – vis gudriau atrodo?
    bendras istorinis likimas – Punsko lietuviai nepriklauso tautai pagal šį “apibrėžimą”?

    Vnž., “tautininkai” turbūt paprašė gudresnio moksleivio parašyti ‘tautos’ apibrėžimą ir, pagal amžių, jam neblogai gavosi 😀 😀 😀
    Jei nesišaipant, tai tautininkų požymiai, kuriais apibrėžė tautą nėra pastovūs – neįvertintas kintamumas!

    • tikras lietuvis:

     Nusišneki – viskas ten yra gerai.

     • Kemblys:

      Nėra ‘ten’ gerai. Pagrindinės klaidos neparodžiau, švietalais nesišvaistau 🙂

      • tikras lietuvis:

       Tautos sąvoka, apie kurią kalbu. apibūdinta yra pakankamai neblogai.
       Nebent galima būtų prikibti prie to, kad tik tie, kurių šaknys nueina į tolimus metus, pagal juos laikytini tautos nariais. Tautos nariu gali tapti ir tas, kuris čia negimė ir persikėlė gyventi iš kitur, nes per laiką, per kartas jis, o jo palikuonys dar labiau, tokiais taps pagal visus parametrus.
       Šia prasme jie propaguoja gana paplėkusį supratimą, bet, kadangi paprastam liaudininkui tai gal net greičiau suprantama, labai nekritikuoju.

       • Kinijos KP vadas SUN HUI V ČAI SAM SUN:

        Tautos nariu gali tapti ir tas, kuris čia negimė ir persikėlė gyventi iš kitur……..Aš jums tuojau atsiūsiu puse milijardo tėvinainių, kad jus asimiliuotumetes pagal mūsų bruožus ir mes tape tikrais lietuviais rinkimuose laimėsim visose valdžios kėdėse, o tada nuvairuosime Lietuvą kur reikia.Amerika vos iškrapšte 10 rusų ( miegančiųjų šnipų) šeimų, kurios pagal kremliaus nurodimą turejo isitvirtint aukščiausuose valdžios sluoksniuose.Ką čia kalbet apie mūsų atsparūmą.

        • tikras lietuvis:

         Ir vėl nusišneki, Varvara – ragana: kalba eina apie tai, kad žmonės dėl įvairių priežasčių migruoja, nors į Lietuvą jų atkanka ne taip jau daug.

         • Varvara-ragana:

          Rašant nusišnekėti negalima, galima nusirašyti,nusikeverzoti ar dar kaip nors.Po tokių imigracijos korekcijų tiek jų atkaktu iš suinteresuotų valstybių,kad einant miegot lovon tektu gultis triese.Čia brol ne kokios Indijos šventos karvės kurios po gatves migruoja šiaip sau.Pravarde patiko. Ačiū.Galvok saugiklius.

          • tikras lietuvis:

           Ir vėl nusišnekėjai: niekas nesiūlo didinti imigracinių kvotų – atvirkščiai, reikia jas mažinti ir kuo daugiau.
           Tik kartu reikia suprasti, kad to išvengti niekaip nepavyks.
           Ir tada ar geriau būtų, kad tas žmogus integruotųsi, ar geriau tau, kad jis taptų dar vienu piktu šunim, lojančiu ant Lietuvos ir vis besistengiančiu jai iškąsti rūros dalį? 😉

          • tikras lietuvis:

           Pateikiu pavyzdį apie rases ir odos spalvą Lietuvoje:
           “Aš radau vieną, XVIII a. pabaigoje gyvenusią bajoraitę, kuri buvo juodaodė. Ji turėjo dvarelį prie Žaliojo tilto – šį jai padovanojo Vilniaus vaivada Karolis Radvila. Žemę galėjo turėti bajorai, todėl ji tapo priklausoma šiam luomui“, – sakė jis.”
           http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kiek-kainuoja-suzinoti-gimines-istorija.d?id=59235299
           Dabar įsitikinai, kad lietuvis yra ne odos spalva ar kilmė, o tai ar tu esi komandos, kuri vadinasi Lietuva, narys?

  • Pensininkas:

   Ar turi laiko programoms skaityti? Manau nei vienos nesi perskaitęs, nes visą laiką prie ko nors kabiniesi. Iš tų pezalų nesusidaro įspūdis, kad nesi tikras lietuvis. Labiau panašus į tuteišį.

 4. to tikras lietuvis:

  Tau dar programų trūksta???, per 20 metų jų tiek buvo , kad jei paverstum į tualetinį popierių -žemę apjuostum. man nereikia programų , man reikia tik SĄŽINĖS.

  • tikras lietuvis:

   Kol Lietuva bus griuvimo būsenoje, tol žulikavojimas daug kam bus išsigelbėjimo priemonė.
   Kaip sakė Jozefas Šveikas tokioje situacijoje nevagia tik tas, kuris jau iki soties prisivogė.
   Pats iš tų? 🙂

 5. Marta:

  Pritariu tikram lietuviui. prėskai atrodo ši partija neturinti nei vizijos, nei programos. Pasivadino “nacionaline” ir mat mes jau patikėsim, kad bus sprendžiami nacionaliniai klausimai? kaip jie atsilaikys prieš tarptautines institucijas, kurios nepalieka erdvės jokių nacionalinių klausimų sprendimams? Reikia stiprių asmenybių, būtent tokių kaip Grybauskaitė, Landsbergis, kad ir Degutienė. Ši partija eina vabang, tikėdamasi laimėti iš rinkėjų įpročio neigti buvusias valdžioje partijas. Įdomu kiek tarp šių žmonių laisvai skaito angliškai ir yra gerai susipažinę su tarptautine politika, nes globalizacijos sąlygomis, jokia tik Lietuvos politika neįmanoma.

  • tikras lietuvis:

   Iš visų išvardintų, tai tiktai Grybauskaitė nutuokia apie ekonomiką: Landsbergis niekada tuo nepasižymėjo (be to jis yra landsberginių, kurių “dėka” Lietuva sugriuvo, palyginus su tuo kokia išėjo iš TSRS, priekinis, todėl ir labiausiai už tai atsakingas), o seimo pirmininkė, mano nuomone, kažin ar betiktų nors į pediatres, nes ten irgi ateina žmonės antiek apsiskaitę, kad ne kiekvienas gydytojas tiek žino apie gydomojo ligas, kaip jis pats.

  • lietuvis:

   Tikrai, o va tamstos favoritas Kuolys tai turi viską ko reikia…

 6. Galindas:

  Martai, ekonomika globali, todėl ir naudokimės jos galimybėmis, o tauta ir jos kultūra yra lokali ir tautiška. Švietimo sistema tautiška pirmiausiai, o po to globali. Valionytė Tautai ir LDk kultūrai yra daug nuveikusi. Linkiu sėkmės ir balsuosiu tik už ULL kartu su TS.

 7. Beta:

  Ir ką ji čia naųjo pasakė? Bla bla bla. Viskas žinoma, viskas jau šimtą kartų išsakyta. O sąrašas sugadintas jos ir Navaičio pavardėm. Gaila, tiek daug tikėtasi buvo iš “Už Lietuvą Lietuvoje”. Įdomu kas tas Judas, kuris ten juos įkišo ir kurio tikslas vienas juk: atimti žmonėms paskutinę viltį ir norą eiti prie urnų. Jam pavyko.

  • tikras lietuvis:

   Kariauti, kaip sakė Suvorovas, reikia kokybe, o ne kiekybe, todėl nereikėjo būtinai daryti pilno skaičiaus sąrašą – geriau būtų buvę surasti aukščiausios kategorijos sopecialistų tam tikrų sričių, kad, jei ką, būtų galima kažką rimto nuveikti.

  • Grasilda:

   O Jūs negirdėjote tokio dalyko, kaip sąrašo reitingavimas. Jei bus daugiau manančių kaip Jūs, – kiekvieną kandidatą per keliasdešimt pozicijų galima nuleisti arba pakelti. Labai smagu, kai vieni dirba, o kiti stovi po medžiais, žiūri ir kritikuoja.

   • tikras lietuvis:

    Praleidote svarbų momentą – reitinguoti tegalima tik tuos, kurie yra sąraše, tačiau žinome, kad būna n atvejų, kada nesantys sąraše būna daug geresni už esančius.

    • Grasilda:

     Jei ne klojimo durys, būčia kiškį nudūrįs… Tai tie Jūsų “gerieji”, kurie nepakliuvo į sąrašus, galėjo išsikelti kaip nepriklausomi kandidatai. Jei neišsikėlė, tegu dirba per kadenciją kaip visuomenininkai, eina į savivaldybių rinkimus ir t. t., t. y. tegu susikrauna kraitį. kažkaip nelabai girdisi tokių “atstumtųjų” aimanų, nebent tik Tamstos.

     • tikras lietuvis:

      Deja deja, pensininke, – ne apie aimanas kalba, o apie tai, kad seime turi būti geriausi iš geriausių, iš kurių ne visi ten ir eina.

      • Lamatas:

       Bandau nesutikti su Tamsta,nes manau ,kad seime turi būti ne geriausi iš geriausių, bet norintys ir galintys,galintys ir norintys kurti gerus istatymus.Kol riksime pagal “gerumą” ,tol jie ir ponavos seime ,vietoj to ,kad darbą dirbtu.Reikia pagaliau parodyti,kad seimūnas ,viso labo gerai apmokamas ,tame tarpe ir mano ,samdinys.Gi nesamdysi namo statybai žmogaus vien už tai kad jis “geras” ,reikia ,kad jis dar ir statybininku būtu.O kai samdom seimūnus pagal “gerumą” ,tai ir turim tokią tvarką ir tokius įstatymus.Laikas atmesti emocijas ir įjungti protą.

       • tikras lietuvis:

        Jūs maišote rusiškas ir lietuvių vertinimo skales: lietuviai, jei sako, kad tai – geras, tai tai ir turi omenyje, o ne dar kažką.

        • lamatas:

         Nieko aš nemaišau.Ir tai patvirtina tai ką išsirenkam.Tai šokėjus tai dainininkus tai dar ką .O pareikalauti atsiskaityti už nudirbtus darbus pamirštam.Pats gi vis reikalauji -duokit konkrečią PROGRAMĄ (beje čia pilnai pritariu).O be jos ir prisiekimo ją vykdyti kokia gali būti kontrolė ir priekaištai seimūnui.O be kontrolės ir statymo “į vietą” ,net ir pats “švenčiausias” valdžmogis ” per N metų nustoja gaudytis tikrovėje .Pats sau tampa visada teisiu “pusdieviu”.

      • Grasilda:

       Kai nepavyksta rasti argumentų, kimbama prie autoriaus. Pasikartosiu, aš nesu Grasilda Makarevičienė.

 8. Sigitas Martinavicius:

  Štai ir turime rezultatą: policija pasitiki gal penki procentai visuomenės, kaip ir Seimu ar visa teisėtvarka. Ir tai valdžiai labai patogu, nes suskaldę Lietuvą pagal profesijas, pažiūras, nualino piliečių bendruomenę. Skaldyk ir valdyk. Tada gali viena ranka vogti, daryti kitus nusikaltimus, vilkinti bylas, dengti savus ir pakišti po teisėtvarkos mėsmale neįtikusius ar pasipriešinusius valstybininkų klanui, o kita – kaltinti visuomenę, teisėtvarką.
  Manau, tai ir yra politinė korupcija. Didžiausia dabartinės Lietuvos problema, kaip aštuonkojis apraizgiusi visas gyvenimo sritis – teisėtvarką, švietimą, ekonomiką, teismus, policijos vadovus, valdiškas įmones, savivaldybes, mokyklas, darželius, šeimą ir t. t.
  Norint tą aštuonkojį įveikti, reikia nusukti jam galvą. Sustabdyti nusikaltimą, daromą valstybės vardu, prieš visą visuomenę – policininką, mokytoją, bibliotekininkę, teisėją, prokurorą ir t. t. Tai sudėtinga, nes korupcija apraizgiusi didžiąją dalį korumpuotos valdžios paskirtų vadovų, kurie privalo tai valdžiai pataikauti, kad patys nebūtų įmesti į jos kontroliuojamą teisėtvarkos mėsmalę. Todėl vadovai beveik neturi pasirinkimo – tik paklusti ir tapti valdžios nusikaltimo prieš visuomenę bendrininkais.
  Taip pat ir vykdant nusikaltimą, kuriuo, kaip teigiama prezidentei pateiktose Visuomeninės komisijos išvadose dėl smurto akto Garliavoje, pasikėsinta į Lietuvos konstitucinę tvarką:
  „komisija, įvertinusi virš 50 žodinių ir raštiškų liudijimų, taip pat gausią vaizdo ir garso medžiagą, konstatuoja, kad vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 gruodžio mėnesio 16 dienos sprendimą, buvo prievarta pasikėsinta į Lietuvos Respublikos konstitucinę tvarką.
  Kėdainių rajono apylinkės teismo 2012-03-22 nutartis be prievartos perduoti mergaitę biologinei motinai 2012-05-17 buvo įvykdyta naudojant smurtą ir prievartą tiek prieš pačią mergaitę, tiek prieš neliečiamybės statusą turinčią jos globėją teisėją N.Venckienę, tiek prieš piliečius.
  Tai reiškia, kad vykdant teismo sprendimą valstybės vardu, naudojant prievartą buvo pažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 3, 20, 21, 22, 23, 25, 29, 33, 36 ir 114 straipsniai. Taip pat buvo šiurkščiai pažeisti Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 12, 19 ir 34 straipsniai ir jos nuostatas įtvirtinantys nacionaliniai teisės aktai (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.164 str., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 764 str. ir kt.).
  Komisija turi pakankamai duomenų teigti, kad vykdant teismo sprendimą buvo nepagrįstai pažeidžiama žmonių laisvė judėti, nepagrįstai žalojami žmonės, žeminamas jų orumas, su jais žiauriai elgiamasi, pažeidžiamos žmonių nuosavybės teisės, viešai skleidžiama dezinformacija, nesilaikyta nuostatos, kad pareigūnams visi asmenys lygūs, be Seimo leidimo suvaržyta teisėjos N.Venckienės laisvė, taip pat išreikšta aiški nepagarba Valstybės vėliavai.
  Komisija atkreipia dėmesį, kad toks prievartos naudojimas ir Konstitucijos pažeidimas valstybės vardu vykdytas organizuotai, iš anksto tam ruošiantis ir į šiuos neteisėtus veiksmus įtraukiant daug valstybės pareigūnų iš įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų, taip pat iš anksto tariantis ir ruošiantis, kaip nuslėpti panaudoto smurto pėdsakus: be teismo sankcijos nusuktos name įrengtos vaizdo kameros, iš patalpos buvo šalinami prievartos panaudojimą galėję paliudyti asmenys, paruošti pridengiamieji skydai ir pan. Atsižvelgiant į tai, komisijos nuomone, kiekvieno šio prievartos akto dalyvio – nuo organizatorių iki vykdytojų – veiksmai turi būti atitinkamai įvertinti tiek Baudžiamojo kodekso, tiek Civilinio kodekso bei kitų teisės aktų požiūriu.“
  Tačiau vyksta atvirkštinis procesas – atviras politinis susidorojimas su valdžios klanui neįtikusia, jo nusikaltimams pasipriešinusia Lietuvos šeima (Neringa Venckiene, Laimute ir Vytautu Kedžiais, Audrone Skučiene). Šeima, kaip žinia, yra visuomenės pagrindas. Tad galima sakyti, kad vyksta susidorojimas ir su Lietuvos visuomene. Siekdami nuslėpti savo nusikaltimus, valdžiažmogiai tam naudoja valdžios instrumentus. Tai atviras pasikėsinimas į Lietuvos Konstituciją ir nepriklausomybę. Visai šeimai keliamos mistinės bylos, pateikiamos absurdiškos, milžiniškos sąskaitos, pas gulinčius ligos patale specialiai siunčiami prokurorai. Naudojamos visos priemonės, kad ši šeima ir visuomenė būtų įbauginti – „Nesipriešinkite! Sunaikinsim!“. Tokių priemonių niekada nenaudojo prieš tikrus, rimtus nusikaltėlius. Bylos, susijusios su klano nariais, tiriamos metų metus, kol sulaukia senaties, nes tai savi klano nariai. Paskutinė žinia tiesiog šokiruoja, daro gėdą policininko profesijai. Pateikiu citatą iš straipsnio:
  „Policijos pareigūnas, kuriam Drąsiaus Kedžio teta Audronė Skučienė, kaip įtariama, bandė nuplėšti kaukę, pateikė 10 tūkst. litų neturtinės žalos ieškinį. Gavusi ieškinį, prokuratūra laikinai apribojo A. Skučienės teises į trijų kambarių butą. Jeigu teismas patenkintų ieškinį, jis būtų išieškotas iš A. Skučienės turto. Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis penktadienį BNS sakė, kad prokurorė buvo surašiusi tokį nutarimą ir pareigūnams buvo pavesta jį įteikti A. Skučienei. BNS žiniomis, policininkas, kuris pateikė ieškinį A. Skučienei, baudžiamojoje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju ir civiliniu ieškovu.“
  Pacituosiu ir dalį po šiuo pranešimu parašyto skaitytojo komentaro:
  „240 iki dantų ginkluotų, į svetimą kiemą įsiveržusių ir žmones gąsdinusių smogikų būrys reikalavo 80 tūkstančių už “atliktą darbą”… Dabar jau atlygio reikalauja tie, kurie įsiveržė į butą… Negi pasiekėte tokį lygį, kad jūsų protai visiškai aptemo??? Žiūrėkite filmuotą medžiagą, jei reikia, žiūrėkite tol, kol pamatysite tai, ką mato žmonės: ir vienu smūgiu pargriautą močiutę, ir komandą Stankūnaitei pulti, ir smūgį Skučienei, ir močiutę apsikabinusią, klykiančią mergaitę, ir močiutės žodžius, kad mergaitė iš čia niekur neis… Nes plėšikai atėjo kaip vagys, paslapčia, nepranešę globėjai, kuri vienintelė turi teisę vykdyti teismo sprendimą.“
  Tai, ko čia klausiama, aktualu visiems policijos pareigūnams. O eilinių pareigūnų norisi paklausti – kiek leisitės, kad jus mulkintų korumpuoti vadovai, kodėl einate obuoliauti su velniu? Jūs esate Lietuvos visuomenės dalis, mes norime jus gerbti ir jausti dėkingumą, kad rūpinatės mūsų saugumu. Norime, kad turėtumėte visuomenėje autoritetą, kaip yra kitose šalyse. Neleiskite savęs įtraukti į valdžiažmogių vykdomą nusikaltimą, būkite su visuomene, būkite jos dalimi.
  Tai ir yra atsakymas, kaip įveikti politinės korupcijos aštuonkojį – visiems būti vieningiems, šeima už šeimą, kaimynas už kaimyną, policininkas už mokytoją, kaimas už miestą. BŪKIME VIENINGI, gerbkime, mylėkime vienas kitą. Eikime rudenį į rinkimus, išmeskime lauk valdžiažmogius, korumpuotus politikus, išrinkime naujus – sąžiningus, aktyvius piliečius. O išrinkę aktyviai dalyvaukime Lietuvos valdyme, tada nebus išvogtas Lietuvos biudžetas, skriaudžiamos Lietuvos šeimos, o policininkai, mokytojai, pensininkai ir kitų profesijų atstovai bus gerbiami ir gaus už savo darbą deramą atlygį.
  Visi vieningai balsuokime uz DRASOS KELIA

  • ŽMOGUS :):

   už Ramonus, Skarbalius ir t.t.? Ką gero jie nuveikė, būdami Seime???
   Kodėl Drąsos kelio sąrašas NEAPTARTAS VISŲ partijos narių susirinkime? Kodėl jį tvirtino TIK KELI žmonės, net neįleidžoiant į posėdį NORINČIUS jame dalyvauti partijos narius?
   NET Nei VIENA esama biurokratinė Įstaiga NEDRAUDŽIA dalyvauti tarybos posėdyje pašaliniams, o tuo labiau-įstaigos (įmonės ir t.t.) darbuotojams, o čia-VISKAS slaptai nuo partijos narių, steigėjų.
   Jei NEGERBIAMI net partijos nariai, nesiskaitoma su įstatymasis, tai KAIP toliau galima pasitikėti šią partiją? Į sąrašus įtraukti ir visai ne paertijos nariai 🙁

 9. ŽMOGUS :):

  REIKIA KONKREČIŲ darbų-reformų VISOSE srityse Svarbiausiai-ATSAKOMYBES, ASMENINES atsakomybės KIEKVIENNO Valdininko ir teisėjo, prokuroro. O neprisidenginėti Lietuvos Respublikos vardu.

  įdėjų -MILIJONAI. Bent pas mane 🙂 REALIŲ, o ne tuščių žodžių.

 10. abc:

  Kad Lietuvoje butu gera visiems ,reikia tik vieno istatymo….Visiems valstybininkams ir net verslo atstovams -turto deklaracija ir baudziamoji asmenine atsakomybe uz maziausia prasizengima..tik tiek tiek..kas sugebetu tai padaryti,tas ir butu Lietuvos gelbetojas…o su vertybem ,tai jos formuojasi simtmeciais..ir negali doras zmogus atsirasti is niekur..jo tevai turejo buti dori,seneliai ir t.t.Todel,norint suzinoti kazka apie zmogu,reikia paziureti jo proteviu kelia…obuolys nuo obels…deja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: