Lenkijos lietuviai skelbia pavojų (6)

„Punskas.pl“ nuotr.

„Punskas.pl“ nuotr.

Lenkijoje gyvenantys lietuviai skelbia, kad Lenkijos vyriausybė ir toliau diskriminuoja lietuvių tautinių mažumų mokyklas. Jie net nebeabejoja, kad Lenkijos vyriausybė iki kitų metų neparengs naujo tautinių mažumų mokyklų finansavimo modelio.

Pavyzdžiui, Seinų Žiburio gimnazijai Lenkijos vyriausybė skolinga apie 300 tūkst. litų, skolinga ir Seinų savivaldybė. Kaip teigia gimnazijos direktoriaus Algirdas Vaicekauskas, jeigu ne lėšos iš Lietuvos, gimnaziją tektų uždaryti. Kasmet Lietuva skiria 400 tūkst. litų. Direktoriaus manymu Lenkija eina asimiliacijos keliu, kadangi valstybė kaip prioritetinį propaguoja tautinių mažumų švietimą, kur tautinių mažumų kalba mokoma kaip dalykas. Ten, kur gyvena lietuviai, ji neprisideda prie tautinio tapatumo palaikymo.

Grėsminga padėtis ir Punsko valsčiuje. Kovo11-soios bendrojo lavinimo licėjui, gimnazijai ir kaimų lietuviškoms mokykloms trūkstamų lėšas skiria Punsko valsčius, tačiau laiku negavus pinigų kitąmet teks uždaryti dar dvi lietuviškas kaimo mokyklas.

Lenkija pažadėjo nuo 2013-ųjų sukurti naują finansavimo modelį tautinių mažumų mokykloms ir skirti daugiau pinigų.

Šiandien, rugpjūčio 7 dieną, Vilniuje prasidėjusiame Pasaulio lietuvių bendruomenių Seimo suvažiavime bus pasiūlyta Seimui priimti rezoliuciją dėl švietimo Lenkijoje.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Romas:

  Kai buvau mažas ir vaikai susimušdavo, būdavo sakoma “Tuo pačiu – ne griekas”.
  Jei tau kumščiu – ir tu gali kumščiu.
  Jei tau akmeniu – ir tu gali akmeniu…
  O kas liečia lenkus – irgi ” tuo pačiu – ne griekas”.
  Tegu lenkai išlaiko savo mokyklas Letuvoje, o lietuviai išlaiko savo mokyklas Lenkijoje.
  Nematau čia jokios problemos.

  • Tai lenkai ir mus visus gali išlaikyti, jei užsirašysime jų vaivadija. Nematote problemos?

   • Kažin:

    Tai, kad gali būti, jog į vaivadijas jau užsirašyta …
    Teksto analizė rodytų, kad 1994 metų bendradarbiavimo sutartis yra sudaryta tarsi vieno ir to paties suvenero (valstybės) dviejų sudėtinių jo žemių, įvardintų geografiniais vardais Lietuva ir Lenkija. Paties suvereno vardas tiek sutartyje, tiek apskritai viešumoje kol kas yra sąmoningai nutylimas…
    Tokį “užsirašymą į vaivadijas” patvirtintų ir tas faktas, kad Lietuvos valdžia neseniai viešai prasitarė, kad Lietuvos “saugumas užtikrinamas išvien su Lenkija”. Taigi aiškiau nepasakysi – Lenkijos kariuomenės dislokavimui Lietuvoje kelias atviras…
    Stebina, kad ir žiniasklaidos, paklausiančios kas tokias galias Prezidentei, Lietuvos valdžiai suteikė, iki šiol neatsiranda, tarp jų yra tylintis ir Alkas.lt. Nesigirdi ir tautininkų balso – Tautos kaip suvereno išdavystė… absoliuti – ne kitaip…

  • LLL:

   Nežinau kaip dėl vaivadijos, bet norėčiau, kad lenkiškas raides Komarovskis susikištų sau į užpakalį.

  • LLL1:

   Nežinau kaip dėl vaivadijos, bet Komarovskis (Lenkija) pasijustų žymiai geriau, jei lenkiškas raides susikištų sau į užpakalį.

 2. tautybė-profesija:

  Patys muša,patys rėkia.Anksčiau taip buvo kalbama apie žydus,bet dabar palyginimas turėtų apimti ir lenkus.O didesnė dalis Lenkijos visuomenės net nežino šios problemos,dėl vietos purvasklaidos keliamo antilietuviško erzelio,kuris užgožia viską kitką.Ne vien Lietuva visumoje gyvena tam tikroje informacinėje blokadoje,Lenkija irgi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: