S.Martinavičius. Ar politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydį finansuoja prorusiškos spec. tarnybos? (16)

organiz. nuotr.Tokios hipotetinės mintys man kyla,  perskaičiuos spaudoje straipsnius po Ariogaloje vykusio sąskrydžio, cituoju:

Lietuvos politiniai kaliniai, tremtiniai ir laisvės kovų dalyviai teigia esantys susirūpinę, kad prieš Seimo rinkimus gausu „prorusiškų, atvirai komunistinių ir tiesiog populistinių“ partijų ir judėjimų.

Tai rašoma šeštadienį Ariogaloje vykstančiame politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydyje priimtoje rezoliucijoje. 

Sąskrydžio dalyviams didelį susirūpinimą kelia naujai susikūrusių ir dar skubotai besikuriančių prorusiškų, atvirai komunistinių ir tiesiog populistinių partijų ir apsimetėliškų visuomeninių judėjimų gausa“, – teigiama dokumente.

Tokios partijos ir visuomeniniai judėjimai, kaip A.Paleckio Socialistinis liaudies frontas, K.Prunskienės Lietuvos liaudies partija, K.Brazauskienės Demokratinė darbo ir vienybės partija, V.Romanovo Lietuvos žmonių partija, V.Žiemelio Krikščionių partija ir visai „šviežios“ N.Venckienės, D.Kuolio ar žurnalisto L.Balsio bei kitos, dažnai neturinčios nei rimtesnių programų, nei pakankamai konsoliduotų komandų, kad galėtų dalyvauti šalies valdyme, bet urmu besiveržiančios į rinkimus, tik kelia sumaištį žmonių galvose“, – sakoma rezoliucijoje.“ 

Iš karto noriu atsiprašyti politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių už pavadinimą ir net atmetu tokią mintį. Labai gerbiu šiuos žmones, nemažai jų pažįstu, esu dėkingas už jų veiklą. Man jūs esat didžiulis autoritetas, mokausi iš jūsų, esu jums labai dėkingas už jūsų pamokas, už pavyzdį kaip turiu elgtis sunkiais momentais, kaip neprarasti blaivaus mąstymo. Žemai lenkiu prieš jus galvą…

Tad grįždamas prie Ariogaloje vykusio sąskrydžio ir priimtos rezoliucijos – nebeminėsiu politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių pavadinimo. Rezoliucijos kūrėjus, vadinsiu vykdytojais.

Į patį renginį šiemet susirinko žymiai mažiau žmonių, negu ankstesniais metais. Kažkodėl šį kartą nebuvo Vytauto Landsbergio, nors ankstesniuose sąskrydžiuose visada būdavo, ar vykdytojai sekdami konservatorių partijos pavyzdžiu nutarė atsiriboti nuo jo? Sąskrydyje buvo jaučiamas priešrinkiminės agitacijos kvapas, skaitomos priešrinkiminės programos, giriami savi ir niekinami svetimi, visai kaip Valatkos ar kitų „politologų“ įžvalgose: geriausia, kad Lietuvoje būtu dvi partijos: socdemai ir konservatoriai. Tada vieną kadenciją vieni prie lovio antri opozicijoj, kitą kadenciją –  keičiamės. Tada nebūtu politinės ir teisinės korupcijos, nes kaip sakoma: varnas varnui akies nekerta (nors reikėtų rašyti vagis vagiui…).

Na taip gyvenome dvidešimt du metus ir buvo gerai, o dabar – demokratijos užsigeidėt, partijas kuriat, susidariusią sistemą norit išardyti, ar įsivaizduojate jūs maži žmogeliai, kaip tą Lietuvą valdyti, kas jūs tokie!? Mes sukūrėme Lietuvą, o jūs norit ją sugriauti, nedrįskit eiti į rinkimus, nes mes jus prorusiškais pavadinsime ir kiekvieną dieną spaudoje blogus straipsniukus apie jus rašysime.

Tokios mintys skaitant šias rezoliucijas sukasi galvoje. Baisu, gal tikrai griaunu Lietuvos pamatus, tampu prorusiškas, nieko nesugebu, anie valdžioje, Seime, genijai susirinkę veda mus kaip Jėzus iš Nazareto paklydusias aveles teisingu keliu, o aš kaip Judas blaškausi? Susimąstau, sugrįžtu į 1990 metus – sėdim prie TV bokšto savaitėmis, deginam laužus, baimė ir viltis, viduje kunkuliuoja jausmų katilas. Vieni giria kiti peikia, vadina tautos išdavikais. Bet laisvės troškulys įveikia baimes, supranti, kad eini teisingu keliu… Iškovojom  laisvę per kraujus, žmonės atidavė gyvybes vardan tos Lietuvos.

Laisvė iškovota, baigiau aukštąją, pradėjau verslus, mačiau, kaip kūrėsi mokestinė, teisinė sistema, verslas visa tai jautė, matė, nukentėjo, nes įstatymai įsigaliodavo atgalinėmis datomis, nes mokesčių inspekcijos bausdavo patys nežinodami įstatymų, po to klausdavo mūsų, verslininkų, kad pasakytume kaip veikia įstatymas. Mačiau ko nepadarė, o privalėjo padaryti įstatymų kūrėjai. Sunkiai, tačiau galima būtų gyventi Lietuvoje. Bet atsiranda „kasta“ valstybininkų, kuriems negalioja įstatymai, jie nebaudžiami vagia ir sako: nedrįskit eiti į rinkimus, nedrįskit mitinguoti, nedrįskit mums trukdyti, nedrįskit reikšti savo nuomonę, nedrįskit kritikuoti mūsų sprendimų, nes mes neklystantys, o jus nieko nesugebat. Esu kovotojas iš prigimties, tokie buvo ir mano tėvai, todėl stovėjau, budėjau per sausio įvykius 1990 m., todėl budėjau ir Klonio gatvėje, tada priešai atvarė tankus, dabar atvarė 240 smogikų. Išniekino, sumušė žmones, pasityčiojo iš Konstitucijos…

Norėjo išgąsdinti tautą – nelyskite sunaikinsime, bet kaip ir sausį – dar tik stipriau sutelkė, nutarėme eiti padėti žmonėms, susigražinti savo tėvynę, pasakyti, kad Lietuva yra mūsų – visuomenės, o ne valstybininkų. Ir nebereikia mūsų gąsdinti, mes nebijome, mūsų daug, mes vieningi, mes gabūs, mes galime kartu su visuomene eiti ir kurti, patys galime priimti įstatymus, galiojančius visiems vienodai, galime sukurti sąlygas, kad žmones dirbdami gautų tiek, kad nereikėtų gyventi nuo algos iki algos, kad pensininkui nereikėtų prašyti išmaldos pas vaikus, kad nereikėtu emigruoti iš Lietuvos ieškant duonos kąsnio. Mes sugebėsime pasodinti korumpuotą politiką, teisėją ir prokurorą ir išardysime jūsų labai saugomą dvipartinę sistemą. Kuo mus smarkiau žeminsite, tuo labiau mes stiprėsime.

Tad, ačiū rezoliucijos užsakovams ir A.Vinokuro apie D.Grybauskaitę stiliuje parašytai rezoliucijai, kuri tik suvienys mus ir sustiprins. Žinau, kad politiniai kaliniai, tremtinių ir laisvės kovų dalyviai nieko bendro su šia rezoliucija neturi, kad jie kaip ir mes nesame prorusiški, kad norime demokratišku būdu, kovoti už žmonių teises, kad Lietuvoje  įstatymai galiotų visiems vienodai ir būtų gera gyventi… Vardan tos Lietuvos.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. uz Drasos kelia:

  VISI BALSUOSIU UZ DRASOS KELIA

 2. Konservatoriai padarė tai, kas nepavyko sovietams - išprievartavo politkalinių teisingumo jausmą:

  Tautininkas Tomas Baranauskas savo FB:

  Konservatoriai padarė tai, kas nepavyko sovietams – išprievartavo politkalinių teisingumo jausmą. Viena niekšybė gimdo kitą ir kritimas į gėdos duobę tęsias – teisingumui ir sąžinei prispjauta į akis be jokio gėdos jausmo. Kubilius tapo Brazausko (AMB) klonu, nors turėjo prieš akis visai kitą pavyzdį, tačiau partijos garbės pirmininko Vytauto Landsberio negarbingai nepaiso.

 3. Kemblys:

  Geriau būtų, jei žmonės nerašytų padrikų straipsnių, išėję iš savo vidinės pusiausvyros.

  Vienas sakinys man užkliuvo:
  “Tokios partijos ir visuomeniniai judėjimai,… dažnai neturinčios nei rimtesnių programų, nei pakankamai konsoliduotų komandų, kad galėtų dalyvauti šalies valdyme…”.

  Šiame sakinyje atsiskleidžia visų ‘partijų’ esmė – PROGRAMA ir KOMANDA. Politikoje tai vienadieniai veiksniai. Ko trūksta? Nėra pasaulėžiūros užtikrinančios ilgalaikį poveikį mąstančiai visuomenės daliai ir tuo pačiu palaikymą per rinkimus.
  Keliems žmonėms reikia pradėti kurti pasaulėžiūrą, vienijančią mus lietuvius.

  • Sigitas:

   kodel zmones turetu nerasineti,cia kas cenzura.Ar skaitot ir klaidu ieskot, o i turini ir esme neziurit.Va ir dasigyvenom,valdzia nesiskaito,dar rasyti uzdrauskit…nu net juokinga,klaidas pats issitaisykit…

 4. Stepas:

  Pirma. LPKTS valdybos branduolį jau senokai sudaro keletas asmenų, tiesiogiai susijusių su TS. Antra. Didelė dalis senolių iš inercijos balsuoja už “sąjūdį”, nes daugiau nemato už ką. O kodėl nemato, visi mes turim suprasti, jokie internetai ar nepriklausoma spauda jų nepasiekia. Jais manipuliuot yra gana paprasta, schema kol kas veikia be priekaištų. Labai daug kas priklauso nuo Landsbergio, kuris yra bastioninis autoritetas. Jei jis tiesiai šviesiai pasakytų, ką galvoja, TS tai būtų kaip dalgiu per kojas. Bet manau, taip nebus. O daugelis LPKTS narių toli gražu nėra TS fanatai, jei kas nors turi galimybių akis į akį pabendrauti net su jų vadovybe, nesunkiai įsitikinsit.

 5. to kemblys:

  Jūs norit teisingu straipsnių, be klaidų, taisyklingai sudėlioti sakiniai, bet tai tik knygos viršelis, o kas jos viduje nesvarbu.kritikuojant dėl nepadėti kalnelio ar stiliaus.Žmogus rašė nuo dūšios, kaip liaudis sako.Va taip ir balsuojat, už gražius, teisingai kalbančius, o viduje supuvusiais.Siūlau daugiau žiūrėti į esmę, o neieškoti kur kablelis nepadėtas

 6. Pagrindiniai tautininkų uždaviniai::

  Pagrindiniai tautininkų uždaviniai:
  – saugoti ir stiprinti Lietuvos, kaip vientisos tautinės valstybės, suverenias politines galias, jos teisės viršenybę, Konstitucijos ir įstatymų apibrėžtas garantijas, politinę savivaldą bei tarptautinį pripažinimą,
  – ugdyti lietuvybę, stiprinti lietuvių tautos dvasines galias ir nacionalinės kultūros gyvybingumą, ypač daug dėmesio skiriant šeimai, mokyklai, mokslui ir meninei kūrybai, etninio bei gamtos paveldo išsaugojimui ir dorovinių nuostatų puoselėjimui,
  – stiprinti Lietuvos ekonomiką, sudarant kuo palankesnes sąlygas plėtotis verslui ir panaudojant tam socialiai orientuotos rinkos ekonomines priemones bei valstybės investicijas į pridėtinę vertę kuriančią gamybą,
  – užtikrinti Lietuvos valstybės socialinę darną, visų joje gyvenančių asmenų bei jų turto saugumą,
  – kiekvienam lietuviui, nepriklausomai nuo vietos pasaulyje, kur jis nuolat ar laikinai gyvena, padėti pajusti, kad jis yra mūsų tautietis, sudaryti jam palankias sąlygas grįžti į Tėvynę.

 7. Kemblys:

  Sigitas Martinavičius:
  “Tokios hipotetinės mintys man kyla…”
  “Iš karto noriu atsiprašyti politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių už pavadinimą…”
  “Tokios mintys skaitant šias rezoliucijas sukasi galvoje. Baisu, gal tikrai griaunu Lietuvos pamatus, tampu prorusiškas, nieko nesugebu, anie valdžioje, Seime, genijai susirinkę veda mus kaip Jėzus iš Nazareto paklydusias aveles teisingu keliu, o aš kaip Judas blaškausi?”
  “Laisvė iškovota, baigiau aukštąją, pradėjau verslus, mačiau, kaip kūrėsi mokestinė, teisinė sistema, verslas visa tai jautė, matė, nukentėjo, nes įstatymai įsigaliodavo atgalinėmis datomis, nes mokesčių inspekcijos bausdavo patys nežinodami įstatymų, po to klausdavo mūsų, verslininkų, kad pasakytume kaip veikia įstatymas.”
  “Esu kovotojas iš prigimties…”

  KLIEDESIAI 🙁

  • Sigitas:

   Na jus matau labai auksto intelekto zmogus rasykit rimtus taisyklingus straipsnius,o man jau leiskit pabuti paprastu su jausmais ir trukumais zmogeliu.Manau ir vienuokiu ir kitokiu reikia.Ir nepuldinekim vienas kito,nemenkinkim.Jau valdzia neklystanciais dedasi ir kalba aukstom frazem,o mus kurie juos kritikuoja zemina,todel ir atitolo nuo visuomenes.As kalbesiu ir rasysiu tekstus,kad mane suprastu ir paprasti zmones.Tikejimo ir meiles jums linkiu

  • Vytautas Paulikas:

   Kembly, o kur jūs nekliedesiai? Ar jūs tik kritikuoti mokate? Kodėl nematote esmės? Gal esate tas šakalas, kuris galingam Šerchanui tarnaujat? Jūs galvojate, kad visi Lietuvoje yra akli ir galite čia sklaidytis?
   Beje, nematau net kas jūs toks, reiškia jūs net už tą šakalą niekingesnis, slepiatės po slapyvardžiu. Tfu, gėda Lietuvai tokius padarus nešioti!

 8. Kurmis:

  Juokas ima – norit polit kalinių, partizanų ir t.t. rėmėjų balsų per rinkimus? Siūliau – užsiimkit KONKREČIAIS darbais – kad ir paduokit į teismą tą veikėją, kuris išleido knygą – “Partizanų teroro aukos” – va, jau žmoneliai pamatys, kad kažkas tuo rūpinasi, kažkam tai svarbu.

 9. Klausimas www.alkui.lt:

  Ar ir Jums rinkimai taip protelius susuko, kad štai šį kagėbistinį pigų provokatorėlį leidžiate sau spausdinti ir nesąmones platinti? Šitą kagėbistinį pašlemėką Sąjūdžio mitinguose būtų beregint išspyrę, o dabar Jūs vaizduojate demokratiją ir leidžiate žeminti ir šmeižti garbingiausią tautos žiedą. tada keiskit tinklapio pavadinimą – nejuokinkit savo pretenzijomis į tautiškumo puoselėjimą….

 10. Vytautas:

  Oi kaip įžvalgiai tautinėje giesmėje parašyta… ypač paskutinėje eilutėje.
  Mumis manipuliuoja, o mes dažnai to net nepastebime. Ačiū Sigi, kad matai ir kitiems parodai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: