Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl galimo valsybės tarnautojų piktnaudžiavo šturmuojant N.Venckienės namus (video) (10)

Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) ir tarnybos pareigų neatlikimo (Baudžiamojo kodekso 229 str.) vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą paimti globotinę velionio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą iš N. Venckienės.

Tyrimas buvo pradėtas pagal N. Venckienės pareiškimus, kuriuose teigiama, kad š. m. kovo 23 d. jos tėvų namuose buvo sužalota globotinė mergaitė bei teta.

Rugpjūčio 3 d. išplatintame Generalinės prokuratūros pranešime žiniasklaidai teigiama, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad „antstolės Sonatos Vaicekauskienės, policijos ir apsaugos pareigūnų veiksmuose nebuvo nei įgaliojimų viršijimo, nei tarnybos pareigų neatlikimo požymių, todėl prokurorai priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti“.

Nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Kėdainių rajono apylinkės teismas sprendimą dėl N. Venckienės brolio D. Kedžio ir jo sugyventinės L. Stankūnaitės dukros, kurią globojo jos tėvo D. Kedžio sesuo N. Venckienė, perdavimo motinai priėmė praėjusių metų gruodžio 16-ąją. Šis sprendimas įvykdytas šių metų gegužės 17-ąją gausiems policijos daliniams ir spec tarnyboms šturmavus teisėjos N. Venckienės namus ir panaudojus prievartą prieš apie namus suisrinkusius taikius mergaitės gynėjus.

Šių metų birželio 27 d. iš žinomų žmogaus teisių gynėjų ir teisininkų suburta visuomeninė komisija įvykiams Garliavoje ištirti priėjo išvados, kad vykdant teismo sprendimą prieš mergaitę buvo panaudotas smurtas, tačiau šias komisijos išvadas Lietuvos valdžios ir teisinės institucijos nuosekliai ignoruoja.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Kažin:

  Neatmestina, kad tokiu gausiu policijos dalyvavimu Garliavoje, o taip pat užtikrinant tvarką per gėjų eitynes Vilniuje ir protesto mitingą prie Seimo, galėjo būti kartu atliekamos ir policijos apmokymo pratybos.

 2. jopapa:

  cirkas tesiasi….idomu kas ir kada jam padaris gala?jau atsibodo tas pedofilu savivaliavimas valstybeje tarsi nuosavame UA-be.

 3. neturi:

  klanas kito sprendimo kaip apginti pedofilų nusikaltimus kaip puolimo taktika. Labai baisi situacija, nesuvokiamas brutalumas, bet baisiausia, kad mūsų išrinktieji Seime, vyriausybėje apkurto, apako, nieko nesiima išsisaiškinti. O kodėl – visi jaučiame.Todėl, kad įklimpę tam tikri pareigūnai.

  • tikrai taip:

   Jauciu ne tik pareigunai, bet ir kai kurie seimo nariai. O kad dauguma seimunu uz tam tikrus balsavimus “gauna”, tai cia jau turbut visi zino Lietuvoje, tik nieko negali padaryti, nes tas kas duoda, tas ir valdo. Slykstu jau kas darosi Lietuveleje.

 4. Juli:

  sovietiniais laikais užsienio lietuviai mus palaikė ir gynė nuo “raudonojo” užpuoliko.O dabar savi daužo ir tai ne smurtas, tai pratybos, mūsų “vyručiai” tobulina įgūdžius, treniruojasi kaip naudotis dujų balionėliais, parodo kokia turi kovinę aprangą.Man gėda už tokį valdžios požiūrį į laisvę reikšti savo nuomonę,reikalavimą paklusti apsurdo sprendimams.

 5. UZSIENIS:

  siaubas,baisu,kosmaras…ciut sirdis nesustojo paziurejus kaip zmones stumdo..jatau kas darosi?

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Svarbu-biausia, kad mergaitė išvaduota iš pagrobėjų ir jų varkalinių patvorinių kolaborantų, kurie, žiūrėk, atvykus policijai vykdyti teismo sprendimą, klausyk, uždainuoja “sveika sveikstanti Marija, atleisk “mums” nusikaltėliams kaltes” ir panašiai. Cirkas.

 6. Tikras lietuvis:

  Žudiko tėvui iškelta bylą už moters kūno sužalojimą. Šitas išgama pakėlė ranką prieš moterį – motiną . Žudiko motina psichologiškai traumavo anūkę. Dabar šitie seni pirdylos praeina psichologo konsultaciją , kad galėtų bendrauti su normaliais žmonėmis , o ne tik su banditais. Jų vieta beprotnamyje arba kalėjime . Ačiū Lietuvos policijai , ponui Černiauskui ir poniai Vaicekauskienei , kitiems doriems Lietuvos pareigūnams atlikusiems savo pareigą – išgelbėjusiems mergaitę nuo smurto ir gražinusiems ją mamai.
  Visa pedofilų istorija yra sugalvota nuo pradžios iki pabaigos – ją sukūrė korumpuoti teisininkai iš Garliavos. Ji iki šiol šmeižia dorus Lietuvos pareigūnus. Nusikaltėlių giminė teršia Lietuvos vardą.
  Pagarba Laimutei. Stiprybės Jums kovojant dėl savo dukrelės. Jūsų pavyzdys įkvepia visus dorus tėvus. Visi dori Lietuvos žmonės su Jumis. Pagarba Jums Laimute. Lietuva didžiuojasi tokiais žmonėmis

  • Nijolė:

   Perskaičiau ir nutariau atsakyti, bet nežinau nei ką rašyti. Suprantu, kad kiekvienas iš mūsų turi savo nuomonę. Ir aš labai norėčiau, kad jūsų komentare būtų tiesa, bet kai peržiūriu video medžiagą, paskaitau skelbtus straipsnius iškyla daug klausymų. Nelagystės nuo pradžių (Stankūnaitės ir Ūso parodymai). Nesusikalbėjimas, kvailos bei įtartinos mirtys. Mergaitės “grobimas”, kitaip negaliu pavadinti nes aš maniau, kad mūsų valstybėje prievarta prieš vaiką nenaudojama. Maniau, lankys mergaitę psichologai, paruoš ją o tada mama gražiai išsives ją. O dabar? Nežinau, labai daug klausymų kylą, gaila vaiko…. ir baisu, kas toliau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: