Seime vyks diskusija „Ar mūsų vaikai taps lyčių lygybės „bandomaisiais triušiais?“ (16)

Vieša jaunimo akcija „Discriminate stereotypes, respect equality“ Laisvės alėjoje prie Kauno muzikinio teatro, kurią organizavo tarptautinių jaunimo mainų „Gender equality: is everything for anyone?“ dalyviai iš Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Velso (projektas organizuotas ir finansuotas pagal ES programą „Youth in Action“) 2010 m. | efoto.lt, D.Babilo nuotr.

Vieša jaunimo akcija „Discriminate stereotypes, respect equality“ Laisvės alėjoje prie Kauno muzikinio teatro, kurią organizavo tarptautinių jaunimo mainų „Gender equality: is everything for anyone?“ dalyviai iš Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Velso (projektas organizuotas ir finansuotas pagal ES programą „Youth in Action“) 2010 m. | efoto.lt, D.Babilo nuotr.

Liepos 31 d., antradienį, 12 val., Seimo Baltijos Asamblėjos salėje (III rūmai) vyks apskritojo stalo diskusija „Ar mūsų vaikai taps lyčių lygybės „bandomaisiais triušiais?“.

Apie lytinį berniukų ir mergaičių ugdymą, „genderlopinį“ danišką projektą, kuris Lietuvos vaikų darželiuose gali būti pradėtas įgyvendinti jau šį rudenį, bei valstybės institucijų atsakomybę vaikų ugdymo klausimu diskutuos Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, „genderlopinio“ projekto įgyvendintojų – Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Moterų informacijos centro – atstovai, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos tėvų forumo, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos atstovai, psichologai, tėvai ir kt.

„Šią diskusiją suskubau rengti po to, kai sužinojau, kad paskutiniu metu ypač pagarsėjusį, tačiau neviešinamą lyčių lygybės mokymų projektą ketinama įgyvendinti jau nuo rugsėjo 1-osios. Kaip Seimo narė ir kaip mama, šią diskusiją rengiu, siekdama sužinoti visas slepiamas subtilybes, nes tėvai privalo būti informuojami, kokias „vertybes“ ir naujoves siekiama diegti jų vaikams, nes tėvai neturėtų nerimauti, jog darželyje palikę mergaitę, pasiims berniuką ir atvirkščiai“, – sako diskusijos rengėja Seimo narė Asta Baukutė.

A.Baukutė sulaukusi susirūpinusių tėvų skundų dėl šiais mokslo metais sumanyto vykdyti lyčių lygybės mokymų projekto, jau birželio mėnesį inicijavo diskusiją šiuo klausimu Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete. Posėdžio metu išaiškėjo atsaini Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pozicija dėl šio projekto. ŠMM gynėsi, kad ji nėra atsakinga už šią veiklą, nes esą už ikimokyklinį ugdymą atsakingos vien tik savivaldybės.

„Po tokių teiginių kyla klausimas, kas atsakingas Lietuvoje už švietimą ir ugdymą? Susidaro įspūdis, kad ši funkcija perduodama į užsienio valstybių rankas. Tikėdamasi, kad bus pateikta visa visuomenei reikalinga žinoti tiesa, sulaukiau tik šio akibrokšto, tačiau neišgirdau jokių atsakymų į man ir tėvams kylančius klausimus. Po diskusijos mano siekis išsiaiškinti tiesą buvo pavadintas homofobija, tačiau norą žinoti tiesą, kažin, ar galėtume laikyti baimės forma“, – stebisi A.Baukutė.

Šiandien, liepos 30 d. išplatintame pranešime spaudai Seimo narė A.Baukutė rašo: „ Kiek žinoma, šis projektas tėra išbandytas Skandinavijos šalyse, tad kodėl mūsų vaikai turi būti parinkti kaip „bandomieji triušiai“, kodėl turėtume perimti skandinavų tradicijas, patirtį? Mūsų kultūra, tradicijos, vertybės patikrintos amžių, tad kodėl turėtume nuo jų nusigręžti? Kodėl pagal bet kokį projektą, tik gavus finansavimą, tuojau pat skubama ugdyti mūsų mažuosius?

Gal tuomet nuo tada, kai leidžiama lytiškai santykiauti, pasiūlykime mergaitėms su mergaitėmis, o berniukams su berniukais? Kokių tuomet sulauksime rezultatų? Nepamirškime, kad pagal savižudybių skaičių Lietuva ir taip pirmauja“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Algis Dievų siūstas:

  Jokių svarstymų, kategoriškas nepritarimas, tokiems kitų valstybių eksperimentavimas su mūsų vaikais ir žmonėmis, kas dar čia per klausimai kam tais pasistoja galvoj, ir taip pat nepritarimas tokiems ugdymams mūsų tautos vaims, mes turime savi ugdymą ir svetimybės, kaip ir mados vaikymasis yr mums nereikalingi.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Pasistoja irgi klausimas, kodėl beveik visos šiandieninės barbės (bobos) su vyriškomis kelnėmis – (žrt. str. nuotrauką). Jeigu “tokia” moteris (su vyr. keln.) žyndina berniuką, tai spėkit, koks kristus su sijonu iš jo užaugs.

 2. Mintis:

  LR Konstitucijoje 38 straipsnio antroje dalyje yra mums visiems priedermė “tausoti Tėvų palikimą” .Tai dvasinis ,dorovinis palikimas s,suformuotas per kartas.Kėsinimasis į mažų vaikų pasąmonės iškraipymą prilygsta “saulės” vežimui iš rytų ar vakarų.

 3. Uoka jau ne vieną tokį renginį surengė:

  O čia prieš rinkimus????

  • Solomonas:

   aišku, kad taip. išmeti kokią “kontraversišką” nesamone ir apsimeti tautos dorovės gynėju 🙂

   • Mintis:

    Uoka ir yra Tautos dorovės gynėjas.Nuoseklus, nevienadienis ir nepailstantis.Nesuprantu,tai kas nepatinka?

    • Pikc:

     Ar verta į tokius… kaip čia pasakius… negudrius pasisakymus reaguoti? Vienam Uokos veikla vis tiek bus “prieš rinkimus” nepriklausomai nuo to, prieš kiek metų ji prasidėjo, o kitam “nesąmones išmetinėja” ne nupušę liberastai, bet tie, kurie toms nesąmonėms nepritaria 🙂 Ką ketinate tokio mentaliteto žmogystoms įrodyti? 🙂 Aš jau nekalbu apie tai, kad Uoka niekur šitame straipsnyje nepaminėtas 😀

  • Uoka jau ne vieną tokį renginį surengė::

   Uoka nuoseklus. O Baukutė išsišoko prieš rinkimus. Tai ir norėjau pasakyti.

   • Pikc:

    Atsiprašau – ne taip supratau. Negaliu ginčytis – antra vertus, nepriklausomai nuo motyvų, pats faktas, kad ji pakėlė triukšmą, vertintinas teigiamai. Kitaip tariant, teigiamai vertinu, kad tas klausimas iškeltas į viešumą, susilaikydamas nuo pačios Baukutės vertinimo. Dar kartą – atsiprašau už klaidingą Tamstos komentaro interpretavimą.

 4. Mintis:

  Niekur negirdėta,kad Lietuvos pilietis bijotų žmonių.Lietuviai pasižymi svetingumu,jei svečias nedergia į jo daržą.Svetimkūnis lietuvių kalboje žodis”homofobas” visai netinkamas ir nenaudotinas,nes Lietuvos žmonės visada priešinosi nešamai svetimai ideologijai naikinančiai Lietuvos Tautą ir tos ideologijos nešėjams,o ne taikiems kitų tautybių žmonėms.Lietuvoje visada gyveno daugelio tautybių žmonių ir sugyveno, jei slapta nelaikė akmens užantyje ar nedemonstravo piktybiškumo..

 5. Henrikas:

  Jokio piderastizmo, lesbianizmo ir kitų iškrypimo formų toleravimo Lietuvoje negali būti!!!

 6. rimas:

  Kad abi lytys turi būti LYGIOS prieš įstatymą – be kalbų. O kad jos nevienodos – irgi.Užtenka pažiūrėti į veidrodį, pasiklausyti,apie ką šnekasi tarpusavyje,kokias profesijas renkasi. Bėda ta,kad europoidai linkę bet kurią gerą idėją suabsoliutinti,tuo privesdami iki absurdo.PVZ. yra tolerancija ir yra ,kaip pažįstamas iš Kanados pasakojo. Į jo vaikų mokyklą atėjo gėjų ir lesbiečių organizacijų aktyvistai skaityti paskaitos (pradinėms klasėms).Ir ėmė vaikučiams aiškinti,kad hetero meilė – tai blogai ir šlykštu, o homo – gerai ir gražu. O mokyklos direktorius neturi teisės nei paskaitos neleisti,nei nutraukti… Kur čia tolerancija???????

 7. Rytas:

  Esmė, kaip sako Genzelis, kad Romos imperija žlugo kai prasidėjo visokie lėbavimai ištvirkavimai, vietoj tautų buvo įvesta Visatos piliečio sąvoka.

 8. hans:

  Tolerancijos sąvoka jau senai tolerastai nuvalkiojo ir ji dabar tapo keiksmažodiu. Labai gaila.

  • Pikc:

   Kad jie š… ištepa viską, prie ko prisiliečia – gi tas pats ir su vaivorykšte atsitiko, o dar anksčiau angliakalbiai nuokrypos iš normalaus žodžio “gay” padarė kažkokią šlykštynę. Taip pat intensyviai iškreipiamos tokios sąvokos, kaip “žmogaus teisės”, “įvairovė” ar “lygios galimybės” – tie irgi tampa keiksmažodžiais. Panašu, kad iškrypėliai siekia iškreipti viską aplink save 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: