Lietuvos politikas: Latvija ir Estija nesupranta, kad mes planuojam statyti pavojingą Atominę elektrinę (7)

Ignalinos AE | punskas.pl nuotr.

Ignalinos AE | punskas.pl nuotr.

„Pirmiausiai atsisakys Latvija, po to iš karto Estija, aišku lietuviai turės paskelbti, kad stabdo projektą, nes nebus su kuo vykdyti. Dėl to ir atidėtas sutarties patvirtinimas tarp Hitachi(Hitači) ir Lietuvos. Matyt Hitači nori visų trijų valstybių sprendimo“, – taip Visagino AE projekto perspektyvas mato Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Bet kadangi projektas yra ekonomiškai nepagrįstas, o ekologine prasme išaiškinus žmonėms, kad tai yra Fukušimos reaktorius, kad tai yra tas pats statytojas ir visa kita, tai nuomonė kardinaliai pasikeičia. Latvijoje ir Estijoje tai nėra išaiškinta, iš tikro Latvijos ir Estijos visuomenė neparuošta tuo klausimu“, – pridūrė jis.

Politiko žodžiais, jeigu pranešti šią informaciją latviams ir estams, jokių diskusijų apie Latvijos ir Estijos dalyvavimą nebūtų. „Jie dar nesupranta, kad mes norime pastatyti nesaugią atominę elektrinę. Manau viskas paaiškės ir sugrius per pusantrų metų. Per tą laiką gaila išleistų pinigų“,- pažymėjo Ramūnas Karbauskis.

„Konsultantų daug ir sumos skaičiuosis šimtais milijonų. Tuo pat metu, kalbant apie mokyklų optimizavimą, kai kuriuose rajonuose uždarinėjamos mokyklos, kurioms trūksta keliasdešimt tūkstančių litų. Tai yra kaina, kurią mes sumokėsim per pusantrų metų. Aš netikiu, kad projektas bus įgyvendintas iki galo. Dar yra vienas labai svarbus argumentas. Dar nors vienas toks incidentas pasaulyje, ir ES priims sprendimą nebeleisti statyti atominių elektrinių. Tokiu atveju, kokioje bebūtų stadijoje, projektas bus sustabdytas. Kaip buvo su Ignalinos AES, kuri atitiko visus saugumo standartus – uždarė politiniu sprendimu. Tai argumentai. Ir mes klausiame, ką Jūs į tai atsakysite? Mes galime išleisti 15 milijardų, o po to išgirsti „prašome uždaryti“, nes atominės technologijos yra nesaugios. Tą visi ir supranta, kol yra žmogus – atominė negali būti saugi“, –  baigdamas mintį teigė politikas.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. suomis:

  Iš esmės teisinga mintis.

 2. one:

  Taip… padarykim viską, kad investuotojai apsigalvotų ir sunkus darbas praeitų perniek. Tada po 10 metų galėsim tradiciškai keiksnotis, kad valdžia nieko nedaro ir nepadarė.
  Ir įdomu, KAS PRISIIMS ATSAKOMYBĘ KAI PO METŲ NETURĖSIM AE IR MOKĖSIME UŽ ELEKTRĄ BRANGIAUSIAI? Ar tada vis žalio plauko ir kiti aktyvistai atsiprašys tautos už tai gal sužlugdė vieną rimčiausių Lietuvos projektų?

 3. Laima:

  Nesąmonė. Fukušimos AE tikrai buvo gan saugi, gal šitas dėmesio trokštantis žmogus pamiršo, kad japonai tikrai geri tame, ką daro ir daro viską kokybiškai. Ta jų elektrinė būtų atlaikiusi tą 8 balų žemės drebėjimą, jei ne cunamis. Jei tokia nelaimė ištiktų Lietuvą, mūsų visi pastatai griūtų žemėn, o ten žalos padaryta ten, kur sugriauta cunamio. O pagalvoti apie tokį Baltijos jūroje yra net juokinga 😀 Žinoma, rusams gi būtų naudingiau, jei mes nepastatytumėm. Ir babkes jiems už elektrą kištume ir dar labiau ekonomiškai priklausomi būtumėm.

 4. Ku Klux Klan:

  Klaida pavadinime.

  Turi būti : pavojingą -ą Atominę – ę
  ———–
  Ku Klux Klan

 5. vivian:

  Sveiki,
  mano vardas yra Vivian,aš esu gražus jaunas, Tai mano malonu su jumis susisiekti čia, aš noriu daugiau sužinoti apie jus ir turėti rimtų santykius su jumis, ir aš noriu būti tavo angelas gražus.
  Prašome aš būsiu labai laimingas, jei kreiptis į mane tiesiogiai į savo privatų elektroninio pašto adresą.
  (vivianhakam01@yahoo.com)
  Aš tvirtai tikiu, kad per šių santykių mums abiem laikytis taiką, džiaugsmą ir aš taip pat atsiųsti jums mano nuotraukas ir papasakoti daugiau dalykų apie mane.
  Ačiū.
  (vivianhakam01@yahoo.com)
  Tikimės išgirsti iš tavęs
  Jūsų Vivian
  =================================================================

  Hello,
  my name is Vivian, i am a nice young lady, It’s my pleasure to contact you here, I want to know more about you and have good relationship with you and i want to be your lovely angel.
  Please i will be very happy if you contact me direct into my private email address.
  (vivianhakam01@yahoo.com)
  I strongly believe that through this relationship, both of us will observe peace,joy and i will also send you my photos and tell you more things about me.
  Thanks.
  (vivianhakam01@yahoo.com)
  Hoping To Hear From You
  Yours Vivian

 6. Kostas:

  Lietuva per referendumą yra pasakius- taip atominei energetikai.Energetikos ateitis priklausys kaip tik tokio tipo elektrinėms.Nesuprantu kodėl lietuvos politikai trypčioja ir kaltina estus bei latvius dėl neapsisprendimo dalyvauti šiame projekte..Lenkams nusibodo laukt ir jie nutarė statyti savo elektrinę.Taip pat gausis ir su mūsų kaimynais .Jiems nusibos laukti ir ieškos kitų sprendimų .Dar vienas dalykas neaiškus kodėl reikia
  statyti tokią galinga elektrinę. Užtenka pastatyti tokią kad tenkintų Lietuvos poreikius.Mažiau problemų ir derinimų su kitais .Mažiau kalbų daugiau darbų.Mano nuomonė kad pagrindinė problema tai mūsų atsakingi žmonės valdžioje.
  Tai jų nekompetencija ir neveiklumas.Kai nesupranti apie ką kalba tai geriau viską numarinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: