Europos lingvistai renkasi Salų dvare (4)

Liepos 29 – rugpjūčio 5 dienomis Europos lingvistai jau devintą kartą susirinks Rokiškio rajone esančiame Salų dvare į tarptautinę kalbotyros mokyklą Academia Grammaticorum Salensis Nona. Šios mokyklos aktualumą ir populiarumą liudija kasmet vis gausėjantis mokyklos dalyvių būrys ne tik iš Lietuvos, bet ir iš artimesnių ar tolimesnių Europos šalių.

Galimybė vasaros mokykloje susipažinti su naujomis pasaulinės lingvistikos tyrimų tendencijomis, klausyti iškilių lingvistų paskaitų, diskutuoti aktualiais klausimais ir užmegzti profesinius kontaktus yra ypač aktuali jauniesiems tyrėjams, kurie ir sudaro didžiąją mokyklos dalyvių dalį. Be to, šviečiamoji mokyklos veikla neapsiriboja vien intensyvia paskaitų ir mokslinių diskusijų savaite, skaitytų paskaitų ir atliktų tyrimų pagrindu leidžiamos dvi knygų serijos – Bibliotheca Salensis ir Acta Salensia – kurios reikšmingai prisideda prie pasaulinės lingvistikos idėjų sklaidos Lietuvoje.

Šiais metais vasaros mokykloje paskaitas skaitys Peter Arkadiev (Maskva), Axel Holvoet (Vilnius), Agata KochaDska (Varšuva), Kasper Boye (Kopenhaga), Salų konferencijoje pranešimus ketina skaityti Aleksey Andronov (Sankt Peterburgas), Anna Daugavet (Sankt Peterburgas), Judita Giparaitė (Vilnius), Birutė Jasiūnaitė (Vilnius), Jurgis Pakerys (Vilnius), Natalia Perkova (Stokholmas), Anton Tenser (Čikaga), Laura Vilkaitė (Notinghamas). Su mokyklos programa galima susipažinti asociacijos Academia Salensis tinklalapyje.

Tarptautinė kalbotyros mokykla – šventė ne tik lingvistams, bet ir Salų bei aplinkinių miestelių gyventojams, nes kasmet į Salų dvarą pakviečiama garsių atlikėjų.

Liepos 30 d. 18 val. vyks Kauno styginių kvarteto ir solistės Noros Petročenko (mecosopranas) koncertas, programoje skambės Johano Sebastiano Bacho, Džiovanio Batistos Pergolezio, Georgo Frydricho Hendelio, Volfgango Amadėjaus Mocarto kvartetai ir arijos. Liepos 31 d. 18 val. koncertuos Chris Ruebens (gitara) ir Saulius Petreikis (pučiamieji), muzikantai atliks savo sukurtas kompozicijas, prisodrintas braziliškų, rytietiškų, klasikinės, džiazo ir bliuzo muzikos elementų.

Rugpjūčio 1 d. 17 val. Salų bažnyčioje vyks Šv. Mišios, po mišių – sakralinės muzikos koncertas, atlikėjos – Dalia Jatautaitė (vargonai) ir Rita Preikšaitė (mecosopranas), programoje skambės Johano Sebastiano Bacho, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Georgo Frydricho Hendelio, Rihardso Dubros ir Giedriaus Kuprevičiaus ir Zitos Bružaitės kūriniai.

Rugpjūčio 3 d. 20 val. – koncertas トDžentelmenų susitikimas”, atlikėjai Sergej Krinicin (gitara) ir Vilhelmas Čepinskis (smuikas), programoje Georgo Filipo Telemano, Nikolo Paganinio, Franco Šuberto, Astoro Piacolos, Maksimo Diego Pujolos kūriniai ir rusų romansai. Rugpjūčio 4 d. 15 val. į premjerinį spektaklį トRaudonkepuraitė” mažuosius žiūrovus kviečia Nijolės ir Vitalijaus Mazūrų lėlių teatras.

Visi renginiai nemokami.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Kažin:

  Galėtų vykti arčiau Vilniaus, pvz., kokiame Liubavo dvare, beje, esančiame ir Europos centre…

 2. Reikia decentralizuoti kultūrą, pagaliau. Devilnizuoti.

  • Kažin:

   Man čia labiau panašu į iš paramos fondų finansuojamos programos renginį. Beje, informacijoje apie renginį duomenų dėl jo finansavimo, kaip ir apie Salų dvaro priklausomybę nėra.
   Žodžiu, pinigai leidžiami, o efektas iš to miglotas. Be to, jeigu jau renginiu siekiama “devilnizuoti” kultūrą, tai gal tikslingiau būtų jį vienais metais viename, kitais – kitame dvare daryti, kad ji nebūtų “salizuojama”.

 3. Dar Karta:

  Tie zhmoneis kurie save ivardina kaip kalbos tireia teira tik politineis geographios dalis. Kodeil politineis geographios o ne tiesiok geographios? O todeil kad tireiu samone ira uzhvaldzhiusios vienokios ar kitokios ideologios kaip kad politiniu vienetu ideologia (medis Vebsterio zhodiine). Su ta idologia politineii geographai kurie save vadina kalbos tireiais dalina pasauli i politinius vienetus. Tokius kaip indoeuropietheii arba baltai arba germanai ir taip toliau nes to reiike politikams kurie veiliau tuo pagrindu pradeda dariiti politika. Priminsiu kad vienas ish tokiu politiku kuriuos paveiikei politiniu vienetu ideologia buvo Hitleris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: