Šiuolaikiškas muziejus – bendruomenės traukos centras (0)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per šiandienos vizitą Anykščiuose apžiūrėjo A. Vienuolio-Žukausko ir A. Baranausko memorialinį muziejų, lankėsi J. Biliūno tėviškėje ir Arklio muziejuje Niūronyse. Šie metai paskelbti Muziejų metais, o pirmasis Lietuvos memorialinis poeto A. Baranausko muziejus švenčia ir savo 85-ąjį jubiliejų.

„Nacionalinė literatūra – mūsų tautos tapatybės dalis ir lietuvių kalbos išlikimo pagrindas, todėl jos sklaidai turi būti skirtas ypatingas dėmesys ne tik mokykloje. Memorialinių muziejų veikla – puikus būdas suaktualinti rašytojų kūrybą, pasisemti ir įtvirtinti žinias apie juos kiekvienam moksleiviui“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė tikisi, kad artimiausiu metu bus parengta jos inicijuota nacionalinės literatūros programa, padėsianti išsaugoti glaudų ryšį su gimtąja kalba, sustiprinsianti nacionalinės literatūros puoselėjimą ir sklaidą.

Apsilankiusi Arklio muziejuje Niūronyse šalies vadovė su Anykščių moksleiviais dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje, susitiko su amatininkais, domėjosi tradiciniais audimo būdais, pati kalvėje bandė kalti metalą.

Šalies vadovės teigimu, šiandieniniai muziejai – ne tik vertingų eksponatų saugykla. Savo organizuojamais renginiais ir šventėmis pritraukiantys vis daugiau visuomenės ir jaunimo, muziejai tampa bendruomenių traukos centrais.

Patraukliomis formomis, įdomiomis edukacinėmis programomis gebantys perduoti savo sukauptas istorijos, kultūros vertybes, muziejai ugdo visuomenės istorinę ir kultūrinę savimonę, pilietiškumą, suteikia galimybę turiningai leisti laisvalaikį ir prisideda vystant kultūrinį turizmą.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: