„Labo ryto“ žygis per Lietuvą dviračiais „8 dienos su 8 kaštonais“ (video) (1)

 

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Dviračiu aplink Lietuvą per 8 dienas su 8 litais kišenėje. Tokiam žygiui penktadienį, liepos 20 dieną, ryžosi sporto viruso užvaldyti Lietuvos televizijos laidos „Labas rytas“ vedėjas Ignas Krupavičius ir režisierius Vaidotas Urbanavičius.

Žygeiviai tikisi išsiaiškinti, ar galima spontaniškai, neturint plano pakeliauti po Lietuvą, ar mūsų šalis draugiška mėgstantiems keliones dviračiais. Žygyje netrūks ir eksperimentų. Pavyzdžiui, dviračius palikti neprirakintus, jei jų nebus kur paslėpti. Priežastis paprasta – Ignas ir Vaidotas į kelionę nesiveža ne tik apsaugos grandinių, bet ir jokių kitų daiktų, išskyrus dantų šepetuką, apsiaustą nuo lietaus ir kremą nuo saulės.

Kaip gimė maršrutas? „Labai paprastai. Visada norėjome aplankyti populiariausios „Labo ryto“ viešnios klimatologės Audronės Galvonaitės gimtinę. Tuo tikslu užsuksime į Lietuvos kultūros sostinės Anykščių miesto šventę. Dar žadame aplankyti ištikimiausią „Labo ryto“ žiūrovą ir aktyviausią įvairiausių laidos žaidimų dalyvį poną Algirdą iš Klausučių kaimo Jurbarko rajone. Mūsų laidoje jis jau seniai legenda. Į klausimą „Kaip gyvenate?“ jis jau daugelį metų kantriai atsako „po trupinėlį…“. Kalbama, kad laimėtais „Labo ryto“ prizais jis jau aprengė ir apdalino ne tik savo kaimą, bet ir apylinkes. O Nida man asmeniškai pats mieliausias ir gražiausias Lietuvos kampelis, į kurį užsuku tiek karštą vasarą, tiek gilią žiemą. Ten ir baigsime kelionę“, – pasakoja I. Krupavičius.

Iš viso žygeiviai planuoja įveikti apie 500 kilometrų. Ateinantį penktadienį, Olimpinių žaidynių atidarymo dieną, juos išvysime sportiškame „Labame ryte“, kuris bus transliuojamas tiesiogiai iš Nidos.

„Nežinome, nei kur nakvosime, nei kur gausime maisto. Kišenėje turėsime po vieną 5 Lt, 2 Lt ir 1 Lt nominalo monetą. Iš viso 8 litai. Akivaizdu, kad maistui, o tuo labiau nakvynei neužteks. Tad labai tikimės lietuvių svetingumo. Žinoma, ne „už dyką“. Stosime į bet kokią talką. Juk be valgio ir poilsio neišsisuksime“, – svarsto I. Krupavičius.

Visi norintieji susitikti ar ką nors pasiūlyti, o gal tiesiog sekti naujienas ir palaikyti žygeivius, gali prisijungti prie socialinio tinklo „Facebook“ grupės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: