Neleista registruoti „Lietuvos sąrašo“ partijos (15)

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

Teisingumo ministerija neleido registruoti „Lietuvos sąrašo“ partijos, kurią steigia visuomenininkas Darius Kuolys su bendražygiais. Ministerijai užkliuvo partijos įstatai, esą prieštaraujantys Civiliniam kodeksui.

Teisingumo ministerijai užkliuvo „Lietuvos kelio“ įstatų punktas, kuriame numatyta, kad tūkstantį litų viršijančioms išlaidoms būtinas partijos tarybos išankstinis sutikimas. O konkrečiai – partijos dokumentų punktas, pagal kurį be tarybos sutikimo sudarytas 1 tūkst. litų viršijantis sandoris laikomas niekiniu.

Kaip DELFI teigė teisingumo ministro patarėja Vaida Vincevičiūtė, buvo ir daugiau pastabų dėl „Lietuvos sąrašo“ steigimo dokumentų, tačiau nuostata dėl partijos išlaidų ministerijai užkliuvo labiausiai.

„Kaip kritinė pastaba, ši buvo pagrindinė. Dar buvo keletas pasiūlymų, ką pakoreguoti. Bet jie ne tie, dėl kurių atsisakėme (priimti partijos steigimo dokumentus – „DELFI“). Tai nėra kritinės pastabos – tai yra pasiūlymai pakoreguoti“, – kalbėjo V. Vincevičiūtė.

Pats „Lietuvos sąrašo“ lyderis D. Kuolys „DELFI“ teigė esąs pasipiktinęs dėl Teisingumo ministerijos elgesio. Esą jos buvo prašyta partiją informuoti apie galimus neatitikimus dokumentuose, bet „Lietuvos sąrašas“ apie tai sužinojo tik iš žiniasklaidos.

„Sužinom apie tai iš žiniasklaidos. Nors vakar bendravome su Teisingumo ministerijos pareigūnais ir prašėme, kad jie pirmiausiai mus informuotų, jeigu kokių trūkumų būtų. Na, Teisingumo ministerija mėgina bendrauti su mumis per jus, per žiniasklaidą. Tai jau keista. Demokratinėje, civilizuotoje valstybėje tai keista“, – sakė D. Kuolys.

Tokie politiko nusiskundimai nustebino Teisingumo ministeriją.

„Mes visuomet tą pačią dieną informuojame ir partiją, ir žiniasklaidą“, – sakė ministro patarėja V. Vincevičiūtė.

„Lietuvos sąrašas“ dar turi laiko antrajam bandymui įregistruoti partiją. D. Kuolys su šalininkais dokumentus turi susitvarkyti iki rugpjūčio 9 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

15 komentarų

 1. Piaras:

  Taip manau. Yra ir faktų.

 2. Pensininkas:

  Laiko mažai, todėl manau visiems iš to sąrašo reikia eiti į kitų antiklaninių partijų sąrašus: Drąsos kelio, Tautininkų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų sąjungos (nemaišyti su partija), Centro partijos, Tautos vienybės sąjungos. Tam laiko yra iki rugpjūčio 10 d. Po to iki rugsėjo 10 d. tuos partijų sąrašus sujungti į vieną antisisteminių partijų koalicinį sąrašą pavadinimu DRĄSOS KELIU UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE (DKULL). Sėkmės.

 3. Palyginimas:

  Kai buvo atmetinėjama Tautininkų registracija, kabinamasi prie kiekvieno parašo, nepranešinėjo JOKIA ŽINIASKLAIDA

 4. Ričardas:

  Labai įdomi argumentacija: “numatyta, kad tūkstantį litų viršijančioms išlaidoms būtinas partijos tarybos išankstinis sutikimas. O konkrečiai – partijos dokumentų punktas, pagal kurį be tarybos sutikimo sudarytas 1 tūkst. litų viršijantis sandoris laikomas niekiniu.” Tai išeina, jog visos kitos partijos gali su pinigais daryti ką tik nori, o partijos vidus absoliučiai to nekontroliuoja. Gaila nepaaiškinta išsamiai, nes panašu į pinigų grobstymą.

 5. Tai kuo užkliuvo?:

  Tai kuo užkliuvo ta nuostata,kad didesnius kaip 1000Lt. sandorius iš anksto turi palaiminti partijos taryba? Kada valdžiažmogiai nustos kalbėti aksiomomis? Tą patį lygiai taip sėkmingai gali pasakyti ir psichinis ligonis.Tai negi pultume vykdyti iškart?

 6. 'Uolioji':

  Teisingumo ministerija dar kartą apgynė “teisėtumą”, tai kas, kad minėtoji CK nuostata partijų finansinės veiklos skaidrumą tik mažina… Pasirodo, “LT sąrašo” noras skaidrinti savo veiklą prieštarauja Teisingumo ministerijos suprantamam “teisingumui”… Darykime, mielieji, išvadas…

 7. Kurį kelią pasirinks Kuolys:

  su mėsa (įgytais rėmėjais) nufliuktuos į Liberalų sąjūdį
  įsteigs partiją ir su Liberalu sąjūdžiu darys koaliciją
  įsteigs partiją ir eis atskirai (5 proc. tikrai nepraeis)

 8. Matulevicus komentare sako:

  Ir kvailiui aišku, kad tų, kurie nori ir gali pakeisti šią antihumanišką sistemą, tų, kurie pavojingi, jie neviešins. Jei viešina, o dar ir noriai, supraskite, šitie nepavojingi. Tai jų žmonės, žaidžiantys kitoje barikadų pusėje tik dėl vaizdo, o ne iš širdies.

 9. Ar čia kartais smalą verda ne tas pats (Ne)Teisingumo viceministras T.Vaitkevičius,kuris kartu su (Ne)Teisingumo ministeriu R.Šimašiumi išdavė Baltarusijos disidentą Beliackį Balltarusijos teisėsaugai ir kuris nagrinėjo pats savo paties padarytą išdavimą,dėl ko dabar jį tiria Vyr.tarnybinės etikos komisija?:
  “Teisingumo ministerija ne tiek stengiasi atlikti teisines procedūras, kiek pradėti tam tikrą politinį ir viešųjų ryšių procesą. O tai atrodo nelabai civilizuota”, – naujienų agentūrai ELTA sakė D.Kuolys.”

 10. Dėl vienmandačių , manau, kad susitars, nes visi oponuojantys dabartinei pozicijai/opozicijai kažin ar visi kartu turi bent 35 kandidatus vienmandatėse, kurie pajėgtų praeiti į antrą turą. Aišku, tai yra šiandien, dar yra laiko parinkti žmonių ir daugiau, kurie galėtų kautis kaip lygūs su lygiais su dabartinių “sisteminių” partijų kandidatais, ką viešoje erdvėje ir matome – mėginimus telkti įmanomai daugiau žmonių, kas yra sveikintina.
  Tačiau nesuprantu, kaip įmanoma vienu metu iš visų jėgų kritikuoti ir kartu dar su riebiais epitetais,pvz. Darių Kuolį ir čia pat raginti vienytis? Tai ne tik negražu, bet ir neprotinga, nes kaip tik ir nustumia tą vienijimąsi į šoną.
  Gal geriau kalbėtis visiems už vieno stalo, o ne švaistyti energiją straipsniuose ir jų komentaruose ieškant potencialaus sąjungininko blogybių?

 11. Gediminas:

  As tiesiog nesuprantu,kas blogai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: