Laisvi Lietuvos piliečiai protestu paminėjo gegužės 17 d. Garliavos įvykius (nuotraukos, video) (18)

Žodis „TIESOS!“ nuo Šv.Jonų bažnyčios varpinės. Alkas.lt | A.Rasakevičiaus nuotr.

Žodis „TIESOS!“ nuo Šv.Jonų bažnyčios varpinės. Alkas.lt | A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, liepos 17 dieną, 12 valandą laisvieji menininkai pakvietė visus neabejingus Lietuvos žmones į S.Daukanto aikštę Vilniuje paminėti gegužės 17-ąją Garliavoje valdžios įvykdytą, iki šiol valstybės institucijų neištirtą ir neįvertintą smurto aktą.

Susirinkusieji, o jų buvo apie šimtą, surengė vaikštynes su juodais arba tamsiais skėčiais, bei pasipuošę baltais marškinėliais su užrašu „Tiesos“ ir taip išreikškė savo protestą prieš jėgos grupuočių savivalę bei išsakė valią susigrąžinti demokratinę Lietuvos Respubliką.

Po vaikštynių Gitenis Umbrasas visus pakvietė dar arčiau Prezidentūros kreidelėmis ant grindinio užrašyti žodį „TIESOS!“. Visi dalyviai susikabino už rankučių, kelis kartus garsiai skandavo žodį „tiesos“, sugiedojo Tautišką giesmę bei paplojo.

Kaip susirinkusiems kalbėjo vienas iš renginio iniciatorių Darius Kuolys, tokios protesto akcijos nesustos ir bus tęsiamos įvairiomis formomis.

Pilietinės vaikštynės tamsiais skėčiais vyko ir Kaune, aikštėje prieš savivaldybę. Taip pat buvo rašomas žodis „TIESOS!“

 

Skėčių akcija Kaune. Edvino Marčenkovo nuotraukos

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

18 komentarų

 1. Pagarba dalyviams ir organizatoriams:

  Graži akcija.Sprendžiant iš reakcijos naujienų portalų komentaruose-net labai pavykusi. 🙂

 2. Reda:

  Pavydžiu vilniečiams.Še,kaip gražiai Stoma su Kuoliu bendrauja.Elitinis elgesys.

 3. Aiste:

  Saunuoliai organizatoriai bei laisvieji menininkai. Mes uz visas pazangias besivienijancias jegas. Labai grazi akcija.

 4. Pagarba dalyviams bei organizatoriams:

  Šaunuoliai, taip ir toliau. Tik gal organizuoti reikėtu ne darbo metu daugiau dalyvių prisijungtu

 5. Išlaikyti tokį tempą iki rudenio.Tikiuosi ,tuo laiku, žmonės sąmoningesni ir aktyvesni bus. Sekmės organizatoriams

 6. Kažin:

  Ko verti Kuolio organizuojami fliuksavimai politikoje? Manau – niekas daugiau, o tik vaikų žaidimai.
  Gal, sakau, kad čia kokių Kuolio instituto programinių projektų vykdymas – vietoj tikro žmonių aktyvumo jo imitavimo organizavimas, vietoje politinių veiksmų – jų surogatai.
  Gerai, kad dar laiku – iki fliuksavimų politikoje spėjome tikrą Sąjūdį padaryti ir išsikovoti Nepriklausomybę, o tai būtume dabar sau su juodais skėčiais ko gero paskui Kuolį vaikštinėję apie Kremlių, raišiodami jo vartus raudonomis juostelėmis, o pavartėje rašydami: Mė-SOS…

  • tikras lietuvis:

   Tikra tiesa: tai – kuolinių rinkiminė kampanija.

  • Marija:

   O kur jūsų akcijos, programos, nuoseklūs darbai? Mmm? Kažkodėl nematyti – gūduma… Tik pagiežinga kritika ir niekinis pranašumas.

   • Kažin:

    Tokia programa yra. Jos esmė yra kardinalus kvaifikuotas valstybės valdymo pertvarkymas, o per tai ir atitinkamas gyvenimo kokybės keitimas. Ji apiima valstybės valdžių sąrangos, jų galių ir sudarymo esminiai pakeitimai. Svarbesni iš jų būtų: teismų ir teisėsaugos sistemos pertvarkymas, įvedant teisingumo vykdymo priežiūros konstitucinio statuso instituciją, kurios vadovas (vadovybė) būtų renkama Tautos, pakeičiant teismų ir teisėsaugos įstaigų administravimą, jas pačias struktūriškai; visų lygių rinkimų organizavimo tvarkos pakeitimas, pirmiausiai atsisakant balsavimų pagal sąrašus, nustatant, kad rinkimų komisijų pirmininkais būtų skiriami ne Seimo partijų, o bendruomenių deleguoti asmenys, kad – savivaldybės tarybą sudaro jos atskirose seniūnijose išrinkti tarybos nariai; iš esmės pertvarkyti nacionalinio transliuotojo valdymą, kad jame negalėtų dalyvauti valstybės valdžios, partijos ir kiti suinteresuoti juo naudotis savo tikslams asmenys. Tokie yra mūsų programos bendri bruožai.

 7. Rimantas Petrikas:

  *
  Josifas Visarionovičius Stalinas taikliai ir įžvalgiai į ateitį, mus lietuvius įspėjo: Laimi rinkimus ne tie, kurie balsuoja, bet tie, kurie balsus skaičiuoja.

  Artėjant rinkimams visuomenėje yra skleidžiama dezinformacija, kad Lietuvos žmonės yra pasidalinę į dvi stovyklas, kad visuomenę suskaldė Garliavos įvykiai. Tai netiesa, tai rinkimų klastojimo esminė dalis – įtikinti visuomenę, kad Klaną remiančių Lietuvos piliečių yra pusė arba, kitaip tariant – daugiau negu pusė. Kadangi Lietuva visiškai neturi laisvos, nuo Klano nepriklausomos žiniasklaidos, tai visa galinga, totalinė ir įsigalėjusi informacinė Klano mašina skelbs – gerąją naujieną: visuomenė susiskaldžiusi į dvi apylyges dalis. Taip nėra, tai rinkiminio šmeižto ir melo kompanija, kurios tikslas sunaikinti Lietuvos valstybę.

  Kada laikraštis – Karštas komentaras dar skelbdavo teisingą informaciją, tada balsavimo skiltyje, matydavosi Lietuvos visuomenės reali nuomonė į dabarties aktualijas – 95 procentai už Lietuvą ir 5 procentai už Klaną ir tie 5 procentai, matyt jų žmogelių darbas.

  Todėl, kad nenustebtumėme po rinkimų išgirdę jų rezultatus, kad išsaugotume mūsų žmonių viltį gyventi ir dirbti savo tėvų žemėje, privalome suprasti, kad:
  Šiandien Lietuvos žmonių svarbiausias ir pagrindinis tikslas – apsaugoti artėjančius rinkimus nuo klastojimo. Turim suvokti, kad pasityčiojimas iš mūsų lietuvių tautos turi tvirtus manipuliavimo žmonėmis, pamatus – valdančiųjų patirtį klastojant rinkimų rezultatus. Dėl šios priežasties Klanas yra toks užtikrintas, pasitikintis savo nusikalstamais veiksmais prieš Lietuvą. Manipuliavimas rinkimais jau prasidėjo – klastojant apklausų rezultatus. Apklausos rezultatų klastojimas yra įžanga paruošiant visuomenę – paklusti neteisėtai išrinktai valstybės valdžiai, kuri atvirai jau 20 metų tyčiojasi iš mūsų senolių, tėvų, motinų, vaikų, kuri vykdo lietuvių tautos genocido aktą. Dabar Lietuvos žmonių svarbiausias ir pagrindinis tikslas – apsaugoti rinkimus nuo klastojimo, manipuliavimo.

  Norint atkurti Lietuvos valstybę – būtina organizuoti: Sąžiningų rinkimų kontrolės būrius, kurie užtikrins rinkimuose pareikštą Lietuvių tautos valią. Ar kitokiu būdu bandyti skaičiuoti į balsavimą ateinančių rinkėjų skaičių, bandyti apklausti jų nuomonę apie išreikštą pasirinkimą. Partijos dalyvaujančios rinkimuose, turi balsavimo eigą kontroliuoti nuo… iki rezultatų paskelbimo.
  Taip pat svarbu visiems, visiems atlikti savo pilietinę pareigą – dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.

  Genta Ja-St rašo: Pritariu, akivaizdu, kadangi E. Masiulis jau dalijasi portfelius ir jau žino, kas dar laimės rinkimus. Mes esam visiškai okupuoti. Jau jie pasidalijo postus, tavo balsavimas rinkimuose nereikalingas.

  Juozas Pakarskas rašo: Išsakytos mintys yra visiškai teisingos! Tai yra pagrindinis ir svarbiausias žingsnis neleisti klastoti rinkimų rezultatų! Jeigu tai pražiūrėsime – prarasim teise vadintis lietuviais! Moralinių degeneratų tyčiojimasis iš tautos, peržengė visas ribas! Tik steigiant sąžiningu asmenų būrius galima pasiekti demokratinių rinkimų rezultatų, antraip jie toliau tęs savo juoda Lietuviu tautos genocido darbą.

  Eligijus Skauronas rašo: Labai tiksliai ir aiškiai viska sakai, tereikia vieno, kad tai suprastu ir ketinantys kandidatuoti ir ketinantys balsuoti – taigi, reikalinga daug reklaminės INFO, kad ši žinia pasiektų visus rinkėjus, nes valstybinės informacijos laisvos nėra.

  Darius Varnas rašo: Reikia kreiptis ir į užsienio Lietuvius, kad kuo daugiau užsienio žiniasklaidos priemonių filmuotų rinkimus ir jų eigą.

  Juozas Pakarskas rašo: Vyriausioji rinkiminė komisija privalo sudaryti galimybę balsavimui Lietuvos ambasadose – šalyse, kuriose gyvena tautiečiai. Klano analitikai jau paskaičiavę, kad jų galima pergalė – tai milijonas išvykusių lietuvių. Taip, tai svarus rinkėjų skaičius. Kovokim iki pergalės… Jų saujelė – išsigimėlių, engiančių dorus Lietuvos piliečius, o mus milijonai – tad nebukim avinu banda.

  Rima Zamulskienė rašo: Mes emigrantai, turime mąstyti pozityviai ir visi dalyvauti rinkimuose, MŪSŲ JUK MILIJONAI ir mūsų balsai tikrai bus lemtingi.

  Mūsų ir milijono emigravusių Lietuvos piliečių dalyvavimas artėjančiuose rinkimuose – labai reikalingas ir būtinas norint atstatyti sugriautą Lietuvos valstybingumą. Tai ta pati tautos viltis – išgelbėti Mažąją mergaitę, atstatyti sugriautą teisėtvarką ir teisingumą, atstatyti žmonių viltį gyventi savo tėvynėje, dirbti savo valstybėje.

  LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJA
  3 straipsnis: Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

  • Ženklas:

   Pusė rikėjų neateis( N. Puteikį išrinko 2 tūkstančiai iš daugiau kaip 20 t. rinkėjų), o pilietiškai aktyvi dalis
   emociškai perkaitusi. Pasitikėjimas rinkimų išdavoms labai svarbus. Nepritariu kažkokių “chunveibinų” būrių
   iš anksto skelbiančių rikimus suklastotais ir turinčių užtikrinti vienai pusei “teisingą” rezultątą įkūrimui. Manau
   kad šį kartą būtini stebėtojai iš užsienio. Žinoma galima kreiptis į ESBO, bet vertingiau būtų paprašyti visų
   aplinkinių tautų įskaitant skandinavus atsiūsti kuo daugiau stebėtojų. Kai toks nepasitikėjimas visuomenėje
   tik žvilgsnis iš šalies gali padėti adekvačiai vertinti būsimūjų rinkimų rezultatus.

   • Kažin:

    Kas dėl rinkimų rezutatų patikimumo, tai klastojimai yra galimi balsų skaičiavimo administruotojų – komisijų pirmininkų lygmenyje, juk jie yra Seimo partijų ar jų valdomų valstybės valdžių institucijų deleguoti, suprantama jų patikimi, asmenys.
    Iš išorės viskas atrodys tvarkoje, taigi nei savi, nei ESBO ar kaimyninų šalių stebėtojai nieko nepastebės.
    Judėjimai pirmiausiai ir turėjo telktis tam, kad būtų iš esmės pakeisti konkretūs dalykai. Pvz., visų pirma reikalauti, kad būtų pakeistas Rinkimų įstatymas, nustatant, kad komisijų pirmininkais yra skiriami ne partijų ar valdžios deleguoti, o seniūnijų bendrijų deleguoti nepartiniai asmenys, kuriems apmokyti organizuojami kursai rinkimams skirtomis lėšomis. To nereikalavo ir nereikalauja nė vienas naujasis judėjimas, kaip manote, kodėl!…Dėl neišmanymo, – vargu bau …

 8. Atgalinis pranešimas: Laisvi Lietuvos piliečiai protestu paminėjo gegužės 17 d. Garliavos įvykius - Už teisingumą

 9. tikras lietuvis:

  Nuo savęs norėčiau pridurti,kad garliavos patvorio saugotojai,nori ne tik TieSOS,bet ir MĖSOS…

 10. Susipažinkite:

  Homosovieticus ir kremliofilas,didysis Lukašenkos garbintojas “nelabs” = “tikras lietuvis” pasirodė ir Alkas.lt 😀 Plačiau apie lietuviškus trolius galite pasiskaityti http://www.pipedija.lt

 11. Puiki akcija, naudinga, tik mūsų turi būti daug daugiau…

 12. Kiek galima protestuoti dėl istorijos, kurioje jau seniai padėtas taškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: