Estijos teisės kancleris pasisakė prieš rusų kalbą privačiose mokyklose (0)

Indrekas Tederis | ETV nuotr.

Indrekas Tederis | ETV nuotr.

Estijos teisės kancleris Indrekas Tederis prieštarauja tam, kad būtų mokoma privačiose mokyklose užsienio kalbomis, tarp jų rusų kalba, pirmadienį pranešė jo kanceliarija. Parlamentui skirtame siūlyme jis pareiškė nuomonę, kad galiojantis šalyje įstatymas „Dėl privačios mokyklos“ neatitinka įtvirtintos Konstitucijoje kiekvieno žmogaus teisės gauti išsilavinimą estų kalba, nes leidžia valstybei ir vietos savivaldybėms steigti privačias mokyklas, kurios pačios gali pasirinkti mokymo kalbą.

Kreipimesi kancleris pažymi, kad „pagal Konstitucijos logiką, išsilavinimo suteikimo tikslas yra ne tik asmeninė nauda, bet valstybės funkcionavimas platesne prasme“. I.Tederis mano, kad „remiantis Pagrindiniu įstatymu, valstybė turi teisę ir privalo užtikrinti kiekvienam išsilavinimą estų kalba tiek, kad kalba, kaip įrankis, padėtų organizuoti savo asmeninį gyvenimą ir visuomenės gyvenimą“.

2010 metais Estijos parlamentas priėmė įstatymą „Dėl pagrindinės mokyklos ir gimnazijos“, pagal kurį mokymas vyksta daugiausia estų kalba, bet, vyriausybei leidus, gali būti padaryta šios taisyklės išimčių.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: