Kviečia IX tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla (8)

Rugpjūčio 1-5 dienomis Lietuvių etninės kultūros draugija (nuo trečiadienio iki sekmadienio) rengia IX tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą Paluknyje (Trakų r.). Joje bus mokomasi ne tik tradicinių šokių, bet ir tradicinio muzikavimo, amatų.

Stovykloje vyks kelių lygių šokių mokymai – pradedantiesiems ir profesionalams, pagal skirtingas tradicinių šokių rūšis: rateliai, rateliniai šokiai, polka, valsas, cvingas, kadriliai, mazurka, oberekas ir kt. Skirtingų tautų – lietuvių, latvių, estų, baltarusų, lenkų šokius mokys Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos tradicinių šokių klubų atstovai. Taip pat bus skaitomos paskaitos apie tradicinius šokius, vyks video demonstracijos (paskaitas skaitys Dalia Urbanavičienė, Vaida Naruševičiūtė, Vytautas Tumėnas, užsienio svečiai).

Taip pat bus mokoma tradicinio dainavimo, grojimo būbinu (būgneliu), griežti armonika (paprasta ir trieile), skambinti kanklėmis, pūsti ragais, dūdmaišiu (mokytojai – Rytis Ambrazevičius, Toma Grašytė, Rima ir Raimondas Garsonai, Laura Lukenskienė, Laima Proškutė, Daumantas Čepulis, Jogintas Čepulis, Rimantas Juknevičius, Darius Bagdonavičius ir kt.). Turintieji savo instrumentus, kviečiami būtinai juos atsivežti.

Stovyklos dalyviai galės pasimokyti ir tradicinių amatų – juostų pynimo, šiaudinių sodų rišimo, drožybos, juodosios keramikos dirbinių ir žalvario papuošalų gaminimo, medžiagų dažymo batikos technika, galbūt ir verbų rišimo. Norintys išmokti batikos technikos, gali atsivežti savo medžiagą ar drabužį, kurį bus pamokoma kaip nusidažyti.

Vakarais vyks tradicinių šokių vakaronės (jų metu bus galima pasitikrinti mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius), penktadienį – jau tradiciniu tapęs stovyklos dalyvių „Talentų vakaras“.

Norintys dalyvauti stovykloje kviečiami būtinai registruotis iš anksto. Dalyvio anketa.

Daugiau informacijos apie tradicinių šokių stovyklą rasite čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Dėmesio:

  Šiandien, skubos tvarka ir visiškai slaptai buvo priimtas Etnografinės kultūros naikinimo įstatymas, nelietuvio Istorijos instituto Direktoriaus Nikžentaičio ir kitų kosmopolitų inciatyva. Įstatymas, kuriam kažkada griežtai priešinosi Stundys, bet vėliau kažkas labai dosniai prisidėjo prie jo nuomonės pakeitimo ir įstatymas buvo įspraustas be plano tarp kitų įstatymų.

  Laikas etnografiniam protestui.

 2. Marta:

  .

  Ar ne laikas eit protestan su tautiniais drabužiais? O gal išviso pereikim prie tautinių drabužių nešiojimo kaip tai daro musulmonai su indais? Pakeltume mūsų pramone. Daugiau linų augintų žemės ūkis, o audėjai išaustų gražiais raštais raštuotų audinių, siuvėjai pasiūtų drabužių, o dizaineriai modeliuotų modernius rūbus su tautiniais motyvais ir niekas iš Kinijos negalėtų nukonkuruoti mūsų vietinės rinkos.

  Taip pat laikas kurti nevyriausybines tautines bendruomenes, nes vyriausybė jau nebėra savarankiška.

 3. Algis Dievų siūstas:

  Žmonės papasakosiu jums kaip Indija išsivadavo iš Anglijos kolonizavimo ir bandymo nutautinti indus, indų tauta nusprendė nebepirkti anglų pagamintos produkcijos jokios net ir mažiausio mažmožio, pradėjo patys gaminti ir taip anglai būdami Indijoje bankrutavo ir teko jiems kraustytis namo, o dabar pažiūrėkite kaip indai klesti net Anglijoje gamyklas per krizę susipirko ir netgi telekomunikacijas valdo anglų, čia anglams indų kerštas už kolonizaciją taip pritariu, kad turime savo drabužį nešioti, o ne kažkas mums diktuoti ką ir kaip turime daryti…

 4. Albinas Vaškevičius:

  Apie šią indų kovą pastatytas labai puikus filmas Mahatma Gandi. Siūlau jį pasižiūrėti.

 5. Algis Dievų siūstas:

  O beje anketą elektroniniu būdu reiktų pristatyti ar per paštą?

 6. Algis Dievų siūstas:

  Tokie politikai yr išdavikai kurie suvaro slapta peilį į nugarą savo tautai ir valstybei, bei patys pjauna šaką ant kurios tupi…

 7. Albinas Vaškevičius:

  Anketas siųsti Rimtautei 8 642 42651, el. paštas rimtautei@gmail.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: