Sąjūdžio pradininkai išteisinti (6)

Alkas.lt nuotr.Birželio 29 d.Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teismas nutraukė administracinio teisės pažeidimo byla Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nariams Bronislovui Genzeliui, Alvydui Medalinskui ir Romualdui Ozolui.

Šiuos Sąjūdžio pradininkus buvo  siekiama nubausti už šių metų kovo 17 d. neva ne laiku ir ne vietoje surengtą mitingą prie Seimo, kuriame keli tūkstančiai žmonių pareiškė paramą vasario mėnesį atleistiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovams Vitalijui Gailiui ir Vytautui Giržadui. Mitingo dalyviai reikalavo šiuos pareigūnus iš darbo pašalinusio tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo. Raginę Tautą nesitaikstyti su neteisingumu Lietuvoje sąjūdininkai patys juo buvo apkaltinti. Jiems grasinama bauda nuo 500 iki 2000 litų arba administraciniu areštu iki 30 parų.

Teismas nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybė visuomenininkams mitingą prie Seimo leido rengti nuo 15 val. prie Seimo automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau leidimo buvo prašoma mitingui 14 val. ir aikštėje prieš Seimą. Teismas pažymėjo, kad savivaldybė privalėjo suderinti mitingo laiką ir vietą su jo rengėjais, bet to nepadarė. Teismas padarė išvadą, jog mitingo rengėjai tinkamai naudojosi Konstitucijos ir Susirinkimų įstatymo jiems suteiktomis laisvėmis ir teisėmis.

„Teismas nustatė, kad savivaldybė ir policija itin grubiai pažeidinėjo įstatymą, o ne mitingo dalyviai-organizatoriai A.Medalinskas, R.Ozolas ir B.Genzelis. Tie tarnautojai ir pareigūnai iš savivaldybės ir policijos sugebėjo pateikti kaltinimus, kurių kai kurių įstatyme net nėra, arba kaltinti juos pareigų, kurias turėjo padaryti savivaldybė, o ne organizatoriai, atlikimu. Teisėja pasipiktino tuo, kad policija sugebėjo pagrasinti areštu, kas neįmanome nei pagal Lietuvos, nei pagal ES teisę. Taigi įstatymas yra geras, blogi yra tie, kas davė neteisėtus nurodymus policijai ir savivaldybės tarnautojams, o kas jie tokie, galime spėti. Jų rangas turėtų būti ne žemesnis, nei vidaus reikalų ministro ar mero“, –  Alkas.lt sakė teismo posėdį stebėjęs Seimo narys Naglis Puiteikis ir kvietė šiandien 12 val. visus kas palaiko neteisingumo nepabūgusius sąjūdininkus ateiti Vilniuje į S.Daukanto aikštę prie Prezidentūros ir atsinešus kreidos užrašyti žodį „TIE-SOS“.

Šis teismo sprendimas dar nėra galutinis ir neskundžiamas, jis dar gali būti apeliacine tvarka per 20 dienų apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. ghg:

  PADĖKA TEISMUI, PRIĖMUSIAM TEISINGĄ SPRENDIMĄ, PAGARBA NEPRIKLAUSOMYBĖS AKTO SIGNATARAMS IR VISUOMENININKAMS

 2. Teismas nustatė, kad savivaldybė ir policija ITIN GRUBIAI PAŽEIDINĖJO įstatymą , o ne mitingo dalyviai-organizatoriai Medalinskas, Ozolas ir Genzelis. Tie tarnautojai ir pareigūnai iš savivaldybės ir policijos sugebėjo pateikti kaltinimus, kurių kai kurių įstatyme net nėra, arba kaltinti juos pareigų, kurias turėjo padaryti savivaldybė, o ne organizatoriai, atlikimu.
  Teisėja pasipiktino tuo, kad policija sugebėjo pagrasinti areštu, kas neįmanome nei pagal LT , nei pagal ES teisę. Taigi įstatymas yra geras, blogi yra tie, kas davė neteisėtus nurodymus policijai ir savivaldybės tarnautojams, o kas jie tokie , galime spėti -ne mažiau, nei vidaus reikalų ministras ir meras.

 3. suomis:

  Dabar svarbiausia, reikia įsikibti į tuos valdininkus, kad jie neišsisuktų nenubausti.

 4. Marija:

  Pritariu suomiui – turime kreiptis į teismą ir gintis nuo savo įgaliojimus viršijančių, savivaliaujančių tarnautojų ir politikų.
  Kaip suprantu, šiuo ir kitais (P.Gylio, D.Kuolio) teismais siekiama menkų tikslų – norima mus pagąsdinti.
  O mes teismais galime siekti ir kilnių tikslų – tapti teisine valstybe ne žodžiais, o iš esmės.
  Ypač įkvepia tas faktas, kad kai kas jau spėjo net apsiverkti iš džiaugsmo, kad tokie, atseit, ir tapome…
  O aš manau, kad šis kelias tik prasideda.

 5. Idomu , ar bus atlyginta moraline zala , zmonems , neteisetai tampytiems po teismus ? Klausimas ne retorinis. Ir ar bus ivardyti asmenys , leme si absurdiska veiksma?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: