Kviečia neįprastų nertų papuošalų su gintaru paroda „Gintaras kitaip“ (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Birželio 21 d. bus atidaryta asmeninė Živilės Vaičiukynienės subtilių kaklo papuošalų paroda „Gintaras kitaip“. Vilniuje, „Aušros Vartų meno galerijoje“ bus pristatyta per 20 menininkės darbų. Šių metų vasaros kolekcijoje didžioji dalis darbų – kaklo papuošalai nerti iš juvelyrinės vielos su gintaru.

Pasak Ž. Vaičiukynienės, visi įpratę gintarą matyti karolių forma arba pakankamai masyviuose juvelyriniuose darbuose. „Aš pateikiau gintarą neįprastai. Mano kūriniuose jis sužiba kitokiomis spalvomis, atskleidžiamas šio akmens trapumas ir grakštumas, – pasakoja menininkė apie nuostabą žmonių veiduose, pamačius jos dirbinius su gintaru. – Retas kuris atsispiria tokioms gintaro vilionėms, nors prieš tai ir teigė nemėgstantys šio akmens“.

Kolekcijos pagrindas – kaklo papuošalai. Menininkės teigimu, būtent kaklo papuošalai išryškina moters bruožų švelnumą. „Kartais net pati nustembu, kaip vienas ar kitas darbas „suskamba“ ant moters kaklo, ypač ant vyresnių damų“, – teigia darbų autorė.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kaklo papuošalus Ž. Vaičiukynienė visuomenei pristato jau penktąjį sezoną, tačiau šia tema paroda rengiama pirmąjį kartą. Nors kasmet kuriama vis nauja vasaros kolekcija, bet darbų surinkti į vieną vietą taip ir nepavyksta – papuošalai nuolat išgraibstomi. „Šiemet padėjau tašką. Pagaliau apibendrinau kelerių metų kūrybą ir padariau išgrynintą kaklo papuošalų kolekciją (bus kelios apyrankės, sagės). Nuolat sulaukiu gražių žodžių iš žmonių, kurie darbus mato interneto erdvėje. Dar stipresnė reakcija būna juos išvydus gyvai – nuotraukos neperteikia darbų trapumo, – įsitikinusi Živilė. – Jaučiuosi skolinga savo gerbėjams, kurių dauguma yra vilnietės. Vis sulaukiu klausimų, kur darbus galima pamatyti gyvai“.

Menininkė papuošalus pradėjo kurti visai atsitiktinai dar 2007 m. dekoruodama plono pūko moherinį megztuką nertu / siuvinėtu ažūru. Tuomet kilo idėja, kad tokie ažūriniai motyvai galėtų būti panaudoti papuošaluose – ar gali būti žavingiau, nei prie turimo apdaro priderintas tinkamas papuošalas!

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kaip prisimena parodos autorė, jos pirmieji papuošalai ir buvo tik iš siūlų, tačiau jiems trūko standumo. Taip darbuose įsipynė ir juvelyrinė viela bei akmenukai. Bekuriant vieną papuošalą, gimdavo idėjos naujiems darbams. „Įkvėpimas tai aplinka – gamta, santykiai, žmonės…Tai meilė gyvenimui. Mane žavi šerkšno, ant rankos nukritusios snaigės ar voratinklio tobulumas. Visa tai virto aistra siekti subtilumo smulkiose nėrinių kilpelėse“, – kūrybos vingrybes pasakojo Ž. Vaičiukynienė. Keletą metų truko įvairiausi eksperimentai, bandymai, technikos tobulinimas, tinkamų medžiagų atsirinkimas. Tik po ilgų drąsinimų prieš ketverius metus menininkė ryžosi savo kūrybą pristatyti visuomenei.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Trapūs it žiemos šerkšnas ir subtilūs kaip voratinklio tinklai, padabinti saulės lašeliais. Tokie Živilės Vaičiukynienės kūriniai bus eksponuojami „Aušros Vartų meno galerijoje“ (Aušros vartų g. 12, Vilnius) nuo 9 iki 21val. Paroda  truks iki birželio 28 d.

„Aušros Vartų meno galerija“ eksponuoja itin daug įvairių tautodailininkų darbų, pradedant nuo keramikos, kalvystės darbų, medžio, muzikos instrumentų, papuošalų, tautinių juostų ir kt.

Taip pat galerija pastoviai rengia autorines parodas ir Vilniečiams bei miesto svečiams pristato rankų darbo autentiškumą ir šilumą iš arčiau, kaip ir šiuo metu suteikia galimybę pažvelgti į Živilės Vaičiukynienės paslaptinguosius darbus iš labai arti.

***

Kaklo papuošalai vyrams

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: