Seimo narių grupė „Už vaiko teises“ prašo užtikrinti D.Kedžio dukros saugumą (4)

Alkas.lt nuotr.Birželio 20 d. Seimo narių grupės „Už vaiko teises“ nariai kreipėsi į atsakingas institucijas, prašydami užtikrinti kad pedofilijos byloje liudijusiai mažameti nebūtų daromas psichologinis ar kitoks poveikis.

„Žiniasklaidoje buvo pasirodę mažametės motinos teiginiai, kad mergaitė ima keisti ankstesnius parodymus pedofilijos byloje, kuri jau yra teisme, o pagal visame civilizuotame pasaulyje priimtas normas ji negali būti iš naujo apklausiama. Atsižvelgiant į tai, kad pati motina yra suinteresuota pakeistais dukros parodymais bei tai, jog parodymai neva keičiami praėjus vos mėnesiui nuo mergaitės perėmimo, kyla abejonių dėl galimai vaikui daromo neleistino psichologinio ar kokio kitokio poveikio,“ – tvirtina parlamentinės grupės „Už vaiko teises“ pirmininkas Saulius Stoma.

Parlamentinės grupės kreipimesi prašoma atsižvelgti ir į „Lietuvos pediatrų draugijos“ reiškiamą susirūpinimą dėl objektyvios informacijos dėl vaiko sveikatos būklės nebuvimo bei prašymą sudaryti sąlygas gauti išsamią ir patikrinamą informaciją apie pastarąjį mėnesį atliktų vaiko fizinės, psichinės sveikatos bei psichologinės būklės tyrimų rezultatus.

„Nemažai psichologų, psichiatrų, dabar jau ir pediatrų reiškia tokią poziciją dėl mergaitės būsenos ir nežinios dėl jos, tačiau į jų poziciją nėra reaguojama. Todėl raginame atsakingas institucijas atsižvelgti į visiškai pagrįstus profesionalų prašymus,“ – sako grupės pirmininkas Seimo narys S,Stoma.

Lietuvos pediatrų draugija birželio 15 d. išplatino oficialų kreipimąsi į aukščiausius šalies pareigūnus reikšdama susirūpinimą dėl mergaitės sveikatos būklės po to, kai ji buvo perduota gimdytojai L.Stankūnaitei.

Šalies pediatrų draugija pareiškime išreiškė susirūpinimą dėl to, kad kol kas nėra gauta jokių oficialių žinių apie mažametės dabartinę ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatos būklę.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: