Svarstytas K.Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programos įgyvendinimas (0)

Kristijonas Donelaitis | nuotr. biografas.lt

Kristijonas Donelaitis | nuotr. biografas.lt

Birželio 13 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje svarstytas Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo 2010–2014 metų programos įgyvendinimas ir bendradarbiavimas su Kaliningrado srities kultūros institucijomis įgyvendinant programą.

Komitete jau ne kartą buvo svarstytas klausimas dėl šios programos įgyvendinimo. Komitetas jau buvo atkreipęs Seimo Pirmininkės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų, Seimo Europos reikalų komiteto dėmesį į tai, kad programos finansavimas yra neadekvatus programai efektyviai įgyvendinti, kad programa vykdoma tarptautiniu mastu, todėl būtinas glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir kad Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų II pusmetį gali būti išnaudotas programoje numatytam tikslui skleisti Kristijono Donelaičio kūrybą pasaulyje. Komitetas buvo kreipęsis į Vyriausybę, formuojančią valstybės biudžetą, prašydamas 2013 metų valstybės biudžeto projekte numatyti pakankamą finansavimą programos efektyviam įgyvendinimui. Komitetas taip pat buvo kreipęsis į Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijas prašydamas glaudžiai bendradarbiauti ir derinti ministerijų veiksmus ir galimybes įgyvendinant programą.

Komiteto posėdyje buvo konstatuota, kad programa įgyvendinama vangiai, jai nėra skiriamas adekvatus finansavimas, Lietuvos institucijų dėmesys programos įgyvendinimui yra nepakankamas ir nutarta paspartinti Seimo nutarimo „Dėl Seimo nutarimo „Dėl 2014 metų paskelbimo Kristijono Donelaičio metais ir Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo 2010–2014 metų programos metmenų“ pakeitimo projekto registravimą ir svarstymą Seime. Projektu siūloma Vyriausybei sudaryti Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo komisiją (šiuo metu programos įgyvendinimą koordinuoja Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija) ir jai pavesti įgyvendinti programą. Nutarimo projekte taip pat siūloma numatyti, kad programa finansuojama iš ministerijoms ir įstaigoms, dalyvaujančioms įgyvendinant programą, patvirtintų bendrųjų asignavimų. Tikimasi, kad oficialiai sudaryta minėjimo komisija efektyviau koordinuos ir prižiūrės programos įgyvendinimą, aktyviau bendradarbiautų ir asignavimus programai valdančios institucijos.

Komitetas taip pat pasiūlė Kultūros ministerijai glaudžiau bendradarbiauti su Kaliningrado srities kultūros ministerija.

Kategorijos: Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: