Seime spaudos konferencija – Visagino atominei elektrinei NE! (video) (17)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 14 dieną, 9.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo narių Rimos Baškienės ir Antano Bauros spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas Lietuvos aplinkosauginių organizacijų iniciatyvų ir Tarptautinės organizacijos „Žemės draugai“ pareiškimas, kuriuo Seimo nariai bus kviečiami nepritarti naujos atominės elektrinės statybai.

Spaudos konferenciją stebėti ir klausimus užduoti galima bus internetu:

Spaudos konferencijos transliacija ČIA.  [Transliacija baigta].
Klausimų uždavimas ČIA. [Tik transliacijos metu].

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys Andrejus Gaidamavičius, Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Birželio 14 d. Seime bus balsuojama dėl Visagino atominės elektrinės statybos. Bus priimamas visai Lietuvai svarbus sprendimas, dėl kurio susirūpinimą jau pareiškė ne tik mūsų šalies, bet ir viso pasaulio aplinkosaugos organizacijos.

Viena didžiausių pasaulyje aplinkosauginė organizacija „Žemės draugai“ (Friends of Earth), kuri vienija žaliųjų organizacijas 76 valstybėse, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos aukščiausius pareigūnus (Prezidentę, Seimo pirmininkę, Premjerą, Energetikos ministrą, Finansų ministrę, Seimo narius), kad šie pasakytų „Ne“ Visagino atominei elektrinei. Kuomet Europos vyriausybės atmeta atominės energetikos plėtros projektus ir palaipsniui atsisako dabartinių veikiančių branduolinių jėgainių, Lietuvos vyriausybė žengia didelį žingsnį atgal, keldama pavojų ne tik aplinkai, bet ir klampindama mūsų nedidelę šalį į milžiniškas išlaidas, susijusias su naujos atominės elektrinės pastatymu, saugiu eksploatavimu ir radioaktyvių atliekų tvarkymu.

Spaudos konferencijos transliacijos vaizdo įrašas (lrs.lt):

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Nagi:

  O tie “žemės draugai” su kokiu kreipimus kreipėsi į Putiną, ar nesikreipė dėl statomų dviejų atominių jėgainių Lietuvos pašonėje. Tai kaip ten su tomis rusiškomis AE yra, jos matomai būs “labai” saugios, taip garantavo Rusija ir matyt “žemės draugai” su tuo sutinka. Juk ar daug ką gali varlė pašokinėti prieš dalgį. Lietuva kitas reikalas, juk čia mes turime demokratija ir žaliąjį Lina Snarglių, jis neleis kad tie niekšai “atomčikai” prievartautų Lietuvą, su mumis juk ir žemės draugai, kurie taip pat yra ir mūsų Maskvos Putino draugai.

 2. Rytas:

  p. Nagi, paklausyk konferencijos įrašo ir pamatysi, kad su atomine, tai tikrai liksim “Putino draugai”. Nes Čekijos AE buvo specialiai statyta JAV atominiam kurui, o dabar Čekija perka Rusijos atominį kurą, nes jis pigesnis ir kokybiškesnis. Tai ir čia pirksi tik rusišką uraną ( Rusija užima 70 proc. pasaulio rinkos plius kuras kokybiškesnis ). Paskaityk čekų, pačių amerikos “atomščikų” teiginius.

 3. Aistė:

  Aš tai manau, kad atominė yra baisi bomba, kuri gali bet kada vienu spjūviu sunaikinti mūsų mylimą kraštą ir manau, kad vokiečiai su japonais neveltui jų atsisako.

 4. Nagi:

  Aistė:
  O tai jei sprogs Baltisko AE, ar Astravo AE saugiau pasijausi. Tiesa rusiškos AE ypatingai saugios, kur jau ten lygiuotis japonų Hitachiui su rusų Rosatomu. Rusija kurioje niekada nebūna jokių techninių katastrofų ir jų lėktuvai kas savaitę nekrenta iš padangių ant žemės. Kas dėl atominio kuro, jo pakankamai daug yra Pietų Afrikoje, Kanadoje ir Australijoje, o tie gąsdinimai “pririšimu, tai tik FSB propagandinis triukas bandant įtikinti neapsisprendusius piliečius, sukeliant jiems Rusijos baimę.
  Kaip visada prie šio kuriamo referendumo labiausiai prisideda Lietuvos milijardieriai ir oligarchai užgrobę Lietuvos ūkininku žemes, o kad iš tu turimų latifundijų išspaustų sau naudos rengia referendumus, kad pardavinėdami žilvičius biokurui iš to pelnytus milijardus.

  • Владимирас:

   Пуйкяй пасакита брангус драуге. Таип ир толяу дирбк. Гауси пааукштинима.

  • Rytas:

   Dėl atominio kuro, tai rašai kad rašyti. Paskaityk amerikiečiai sau atominį kurą perka iš Rusijos.

   Man geriau, kad būtų Lietuvos milijardieriai su žilvičiais negu Putino oligarchai.Žilvičių auginimas, tai darbo vietos Lietuvoje, tuo pačiu didesnė rinka, didesnė perkamoji galia ir t.t.

  • Arūnas:

   Ponas nagi, ką mes galime jiems aiškinti, kad nestatytu atominių elektrinių prie mūsų žemių, jei patys galvotrūkščiais puolame statytis savo žemėje. Tai kaip męs galu gale apsispręsime ir šūdo nebekrausime savo žemėje tada įgysime moralinę teisę reikalauti, kad ir jie nestatytu šalia Lietuvos.

 5. Andrius Gaidamavičius:

  ponas Nagi,

  o tu ką nors padarei dėl Astravo AE, atėjai į mūsų organizuojamą piketą prie Rusijos ambasados, kai Putinas savo pirmu, kaip naujo prezidento, užsienio vizitu pasirinko Astravo AE? O jei mes tau nepatinkam, savo piketą organizavai? Parašus rinkai, laiškus rašei? Na, ką nors apskritai padarei? Ar ne per didelę atsakomybę nori užkrauti žaliesiems ir “Žemės draugams” išspręsti visas Lietuvos (ir tavo!) problemas.

  O mano giliu įsitikinimu, tie, kas pritaria Visagino AE, patys to gal ir nežinodami, palaiko Astravo AE. Nes Lietuva niekada neturės moralinės teisės reikalauti nestatyti AE Lietuvos pašonėje, jei pati stato Baltarusijos pašonėje ir dar prie bendro ežero. Ar Baltarusijoje gyvena ne žmonės? Iš kur žinai, kad Hitachi reaktorius bus saugesnis už rusišką? Branduolinė energija yra primityvi ir tokia išliko – kaitina vandenį ir garai suka turbinas. Tą vandenį kaitinti galima dar keliomis dešimtimis būdu ir nereikės radiacija teršti savo žemės, nes nėra ir nebus sukurta tokių konteinerių, kuriuose saugiai būtų laikomos radioaktyvios atliekos. Net iš cirkonio pagaminti jie turės būti keičiami kas 100 metų. Ir taip 240 000 metų.

  Bet kiekvieno valia rinktis. Ir aš tikiuosi, kad Lietuvos žmonėms bus leista pasirinkti referendumo keliu.

  • Alfredas:

   Ponai,

   galėčiau bandyti suprasti (tai nereiškia – pateisinti) tam tikrą jūsų nepasitikėjimą Lietuvos valdininkais, politikais, interesų grupėmis,…

   Tačiau negaliu pateisinti jūsų pasitikėjimo Rusijos, Baltarusijos diktatoriais, rusiškomis atominėmis technologijomis, rusiškų darbų kokybe, rusiška energetine politika.
   To nepatvirtina mano asmeninė trisdešimtmetė gyvenimo patirtis Sovietų Sojuze, to nepatvirtina ankstesnė ir dabartinė Rusijos agresyvi politika.
   Trumpiau sakant, toks jūsų pasitikėjimas man nesuprantamas ir nepateisinamas.

   Jūs puikiai žinote, kad nei Lietuvos žalieji(žemės draugai,… ), nei Lietuvos vyriausybė, Seimas, nei Lietuvos valstybė negali uždrausti Rusijai statyti atominę Baltarusijoje, Karaliaučiaus srityje, nei kur nors kitur.
   Beprasmiška su diktatoriais kalbėtis apie moralę, jis nesivadovauja morale, bet būtinai reikalaus iš kitų elgtis moraliai.
   Taigi bent šiuo klausimu nesakykite netiesos.

 6. Nagi:

  Pritariu tau Alfredai, tu visiškai eisi teisus apibūdindamas Rusijos bičiulius. Mes deginsime žilvičius ir saugosime žaliąją Lietuvą mokėdami už elektrą porą litų už KWh, na o šalia mūsų riogsos du rusiški monstrai, dvi rusiškos AE. Žalieji snargliai liks morališkai švarūs ir teisūs, na čia jau jų problema. Rudenį maniau balsuoti už tautininkus, bet matau kad mano ir tautininkų keliai galutinai išsiskyrė, teks vėl balsuoti už konservatorius, nes Lietuvoje daugiau nėra partijos už kurią būtų galima balsuoti.

  • Rytas:

   Balsuok tik neagituok už nesąmonę, nes tokios BAISYBĖS KAIP konservai dar nemačiau.

   Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rinkos dingo 250 tūkst. dirbančiųjų, o dabar, per 2011 metus, atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas)

   Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų – didžiausias Europoje?

   Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 40 milijardų?

   Kodėl prie Kubiliaus Rytų Lietuvoje nesilaikoma Lietuvių kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai?

   Kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo.

   Kodėl prie Kubiliaus jau įsidarbinant reikia mokėti rusų kalbą (daugumoje darboviečių)?

   Kodėl statybose pusvelčiui daug kur dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai, Visaginas ir kt.)?

   Kodėl prie Kubiliaus žalioji energetika apmokestinta kad neapsimokėtų ir tie pinigai (VIAPas)pervedami Gazpromo valdomai elektrinei Kaune?

   Kodėl Kubiliaus Vyriausybės viršūnėlė liberali, o patriotai „apačios“?

   • jurgis:

    > Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rinkos dingo 250 tūkst. dirbančiųjų, o dabar, per 2011 metus, atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas)

    po duobės visada būna pakilimas…
    Kodėl pasaulyje akcijų biržos po 2008 kritimo, 2009 kažkiek pakilo?

    > Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų – didžiausias Europoje?

    gal todėl, kad Lietuvoje įstatymai (ne Kubiliaus priimti), labiau apmokestina darbą negu kapitalą.

    > Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 40 milijardų?

    Nes ankstesnių valdžių (kol buvo ekonominis pakilimas) nebuvo kauptas rezervas (ką, pvz, darė Estai)… O pati Lietuva gamtinių išteklių daug neturi ir pridėtinės vertės eksportui nelabai sukuria…

 7. Nagi:

  Rytas:
  Kodėl sukasi žemė?
  Kodėl naktį užsidega žvaigždės?
  Kodėl pučia vėjas, gal kad medžiai linguoja.
  Kodėl jūros vanduo sūrus, gal kad žuvis neimtų pūti.?
  Kodėl valdant komunistas Lietuvoje “nebuvo” milijonierių?
  Kodėl A Brazauskas “nusipirko” Draugystės viešbutį, o aš ne?
  Kodėl Ramūnas Karbauskis nusipirko dviejų rajonų dydžio žemės plotus ir tapo Lietuvos latifundijų valdovu ir baronu, o aš NR?
  Kodėl Žiemelis su sūnumi superka neribotais kiekiais žemės sklypus o aš NE, kas priėmė tokį įstatymą kad Lietuvoje galimą grįžti į feodalinę santvarką, pagal luomus, vergai ir vergvaldžiai?
  Kas Lietuvoje pradėjo “vsio zakono” prichvatizacija ir kuri ar kurios partijos iš to labiausiai išlošė?
  Kuriuos partijos tiri daugiausiai milijonierių ir ar milijonieriai gali būti paprastos liaudies gynėjais, juo labiau oligarchai. Na ir paskutinis klausimas, tai kuri partija tavo manymu dabartinėje Lietuvoje yra skaidriausia ir sąžiningiausia ?
  Pagal tavo zoo neapykanta konservatoriams, tikrai manau kad jie tau nėra autoritetas, matyt tau arčiau širdies yra buvę komunistai ar murziai iš Šiaulių?
  Tu tuos savo klausimus susikišk sau į minkštąją, arba važiuok į Vidurinę Aziją ir pasikalbėk ten su Nasredinu, tik jis galį tau kompetentingai atsakyti į tavo užduotus klausimus.

 8. Nagi:

  Kai Lietuva pasirašė AE statybos sutartį su japonų Hitachi firma, rusų statomai Karaliaučiuje AE “krantai”. Jų pinigai būs veltui išmesti į klampią balą. Rusams aiškiai pasakė lenkai, kad jie nepirks iš Rusijos el energijos. Liko vienintelė rusams viltis, Lietuvos runkeliai, kurie galėtų išgelbėti V Putino afera, Karaliaučiuje statoma AE. Juk tik per Lietuvą rusai galį išeiti į Europos rinką, bet norint kad taip atsitiktų, pirmiausiai reikia lietuvius paveikti taip, kad šie savo noru atsisakytų statyti Visagino AE. Todėl šiam reikalui Kremlius metė į Lietuvą didžiules pinigų sumas nusipirkdamas Lietuvoje ne vieną, bet kelias “prodažnas” partijas. Aiškūs ir suprantami visiems mums Kėdainių Agurkinio “trudavykų’ norai, jų juk galvos visada į Kremlių pasuktos buvo. Tokia pati istorija yra ir su paksoidais bei sosdermokratais, nieko iš jų nereikia norėti ir ko nors gero tikėtis Lietuvai, jie gi amžini Kremliaus draugais buvo. Visi išaugo jie iš to paties kremlinio kelmo. Kaip kažkada sakė R Kiplingas “tu ir aš vieno kraujo mes abu”, na o E Masiulio liberalai žiauriai apsišiko paremdami kremlinių pakišta referendumą, galėjo bent truputį palaukti. Žinoma Žiemelio ‘krikščionys“ “bolševikų žingsniu”kartu su tavariščias link Kremliaus pasuko. Ponai kaip jūs manote, ar ne ankštas bus jums valdžios lovys, kai rudenį per rinkimus veržties link jo. Labai daug partijų taikosi į rinkėją runkelį. Netikiu kad visoms šioms partijoms užtektų runkelių balsų rudenį patenkant į Seimą. Nemanau kad už jus žmonės stipriai balsuotų, runkeliai taip, bet žmonės ne. Manote kad Lietuvoje liko tik kvailiai ir super milijonieriai, kuriems Tėvynę parduoti vieni juokai. Svarbu surasti pirkėją. Na jie su Maskva ir suderėjo dėl kainos, todėl Kremlius ir metė tokias dideles ir gausias propagandines pajėgas į Lietuvą. Įkūrė savo Žaliąjį institutą su Linu Snargliu priešakyje ir džiaugiasi nusipirkęs kelias prostitutines partijas savo kėslams Lietuvoje įgyvendinti. Šiaip partijų gausa Lietuvoje yra Maskvos projektas. Kuo daugiau Lietuvoje įsisteigiama iš išorės valdomų “partijų”, tuo lengviau Kremliui valdyti mus ir kištis į valstybės vidaus reikalus. Taip yra ardoma ir destabilizuojama politinė- ekonominė padėtis Lietuvoje. Dabartiniu laiku kurpiamas Lietuvoje tas referendumas dėl Visagino AE statybos gimė ne Lietuvos “politikų’ galvose, o buvo atsiusta gatava direktyva iš Maskvos jau su paruoštu referendumo planu ir tikslu jį būtinai surengti. Linui Balsiui liko tik vienas paskutinis įsipareigojimas Kremliui, per “prodažnas partijas” įforminti referendumą kaip tautos valios išsireiškimą. Šiaip Ostapas Benderis paklaustų, ei komunistai “počiom opium dlia naroda”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: