Paskelbtos patraukliausios turistams Lietuvos lankytinos vietos (3)

Trakai | efoto.lt, K.Mikalausko nuotr.

Trakai | efoto.lt, K.Mikalausko nuotr.

Patraukliausios turistams šiemet Lietuvos vietovės – Trakai, Neringa ir Druskininkai, skelbia v iešoji įstaiga „Terra Publica“, kuri sudarė vietinio turizmo reitingus – lankytinų vietovių TOP-30.

Kiekvienas iš jų drąsiai gali tapti neilgos išvykos idėja šią vasarą. Vertinant 2009-2012 metus, išsilaiko stabilus trejetukas: Trakai, Druskininkai ir Neringa. Iš 2011 metų sąrašo „iškrito“ Telšiai, Marijampolė, Veliuona, Dieveniškių regioninis parkas. Naujai įtraukti objektai – Plungė, Jurbarkas, ir Aukštadvario regioninis parkas.

Po metų pertraukos į patraukliausių vietovių trisdešimtuką sugrįžo Kernavė.

Pasak, tyrimą kuruojančio projektų vadovo Vytauto Kandroto, „apžvelgiant vietinio turizmo tendencijas galima pasakyti, kad pastaraisiais metais vietovės vis geriau išnaudoja turimus gamtinius išteklius. Todėl į pirmąjį dešimtuką šiemet pagaliau pateko visi tradiciniai šalies kurortai.

Panašu, kad jie ilgam okupuos šias pozicijas. Antrame dešimtuke vis stipriau įsitvirtina kitus turizmo išteklius turinčios ir juos puoselėjantys rajonų savivaldybių centrai – Rokiškis, Pakruojis, Biržai. Trečiajame dešimtuke ilgainiui koncentruosis aktyviausi regioniniai parkai, muziejai, privatūs turizmo kompleksai.

Tuoj pat už trisdešimtuko ribos rikiuojasi net keliolika vietovių, įvertintų labai panašiais balais, tad 2013 metais, skelbdama patraukliausias vietoves penktąjį kartą, viešoji įstaiga „Terra Publica“ žada pailginti vietovių sąrašą iki 50“.

VšĮ „Terra Publica“ nuo 2007 metų renka ir analizuoja informaciją apie Lietuvos turizmo išteklius: miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus bei kitas patrauklias vietoves. Pirmieji turizmo reitingai buvo paskelbti 2009 metais, įvertinus apie 300 vietovių. Per ketverius metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė ir viršija 500.

Tyrimui naudojama viešosios įstaigos paruošta originali metodika. Vertinimo kriterijai suskirstyti į tris dideles grupes: paties objekto svarba,  jo infrastruktūra, patrauklumas turizmui.

Šie savo ruožtu buvo vertinami pasitelkiant daugiau kriterijų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje. Iš viso pagal VšĮ „Terra Publica“ taikomą metodiką objektui galima skirti 999 balus.

Tyrimo pabaigoje suskaičiuoti balai vėl sujungti į 3 minėtas grupes, priskiriant reitingo raidę A, B arba C. Prie raidžių pridedamas +/- nurodo vystymosi perspektyvą. „+“ (teigiama) reiškia objekto potencialą stiprėti, neigiama „-“ prielaidas silpnėti.Į reitingo sąrašą neįtrauktos vietovės, gavusios nulį balų bent iš vienos klausimų grupės. Kadangi reitingai skirti patiems Lietuvos gyventojams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės konkrečioje vietovėje galimybės.Iš tyrimo išimti didieji Lietuvos miestai. Jie, be abejonės, atsidurtų sąrašo priekyje. Tačiau Vilniaus senamiesčiui ar visiems Kauno muziejams aplankyti pusdienio tikrai neužteks. Visgi atskiri miesto teritorijoje esantys lankytini kompleksai, tokie kaip Vilniaus universitetas ar Pažaislis Kaune, įtraukti ir sureitinguoti.

10 patraukliausių Lietuvos vietinio turizmo vietovių:

1. Trakai
2. Neringa
3. Druskininkai
4. Aukštaitijos nacionalinis parkas
5. Anykščiai
6. Kėdainiai
7. Kretinga
8. Palanga
9. Niūronys (Arklio muziejus)
10. Birštonas
11. Vilniaus universitetas
12. Kryžių kalnas
13. Rokiškis.
14. Biržai
15. Pakruojis
16. Rumšiškės (Lietuvos liaudies buities muziejus)
17. Kairėnai
18. Europos parkas
19. Grūto parkas
20. Dzūkijos nacionalinis parkas

Visą lankytinų vietų sąrašą rasti ČIA.

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Adomas:

    Trakai… vienas iš mėgstamiausių Lietuvos miestų. Kiekvieną pavasarį su šeima vykstame į trakus pasigrožėti bundančia gamta ir didinga pilimi. Planuojame vykti kitą mėnesį pailsėti savaitgaliui ir ketiname apsistoti viešbutyje https://www.noriunoriunoriu.lt/lt/viesbutis/trasalis-viesbutis-trakai . Gal kas esate ten buvęs? Ar patiko? Kaip personalas.? Ar priima su augintiniais?
    Ačiū iš anksto 🙂

  2. Džiugu, kad Druskininkai pateko į TOP 3 . 🙂 Noriu pasidalinti puslapiu htt ps://ww w.poilsisdruskininkuose.lt . Manau mėgstantiems poilsį Druskininkuose jis labai patiks, kadangi čia rašoma tikrai naudinga informacija su kontaktais ir panašiai 🙂

  3. Dalius:

    Džiugu, kad Druskininkai pateko į TOP 3 . 🙂 Noriu pasidalinti puslapiu htt ps://www.poilsisdruskininkuose.lt . Manau mėgstantiems poilsį Druskininkuose jis labai patiks, kadangi čia rašoma tikrai naudinga informacija su kontaktais ir panašiai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: