Šveicarija Lietuvos ligoninėms skyrė 145 mln. Lt (0)

Evos Miliūnienės nuotr.

Evos Miliūnienės nuotr.

Šveicarijos vyriausybė Lietuvos gydymo įstaigoms, teikiančioms sveikatos paslaugas gimdyvėms ir naujagimiams, skiria 145 mln. litų 17 projektų įgyvendinti.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams antradienį pasirašė 17 projektų įgyvendinimo sutartis. Pagal Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programą skirta parama leis teikti aukščiausio lygio paslaugas Lietuvos kūdikiams ir gimdyvėms. Programoje dalyvaujančios Lietuvos ligoninės bus aprūpintos moderniausia medicinine įranga, šiuolaikiškai atnaujins patalpas, o ligoninių personalas turės galimybę nuolat kelti savo kvalifikaciją.

„Net 90 proc. visų gimdymų Lietuvoje vyksta būtent tose ligoninėse, kurios dalyvauja šioje programoje. Šveicarų parama ypač svarbi, nes leis kiekvienai mamai ir kūdikiui suteikti kokybiškas ir modernias paslaugas, nesvarbu kur jie gyvena – sostinėje ar mažame miestelyje“, – sako SAM kancleris Rimantas Remeika. Pasak kanclerio, galima tikėtis, kad gerėjančios nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos paskatins šeimas susilaukti daugiau vaikų.

Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programoje dalyvauja ne tik didžiųjų Lietuvos miestų ligoninės ir jų filialai, bet ir Alytaus, Kėdainių, Marijampolės, Mažeikių, Pasvalio, Telšių, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Utenos, Visagino ligoninės.

Šveicarų vyriausybė lėšas motinos ir vaiko sveikatai Lietuvos ligoninėms skiria jau antrą kartą. Pirmąkart beveik 13 mln. litų penkioms vaikų ligoninėms buvo skirta beveik prieš du dešimtmečius, Lietuvai tik atkūrus nepriklausomybę.

„Nuo 1995-ųjų, kada pradėjo Šveicarijos vyriausybė investuoti į šitą sritį, kūdikių mirtingumas Lietuvoje sumažėjo 4 kartus. Ir praktiškai mes pasiekėme tą rodiklį, kuris yra visoje Europos Sąjungoje. Pamatę, kokius rezultatus duoda, kaip gydytojai tobulėja, kaip pritaikomi naujieji metodai, jie [šveicarai] suformavo antrą programos etapą ir bando dar modernizuoti“, – pasakojo Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: