G.Songaila kviečia diskutuoti apie emigraciją, nedarbą ir verslo aplinką Lietuvoje (tiesioginė transliacija, video) (8)

Konferencija | Alkas.lt nuotr.

Konferencija | Alkas.lt nuotr.

Birželio 13 d., 9-13 val. Seimo konstitucijos salėje vyks Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos rengiama konferencija-apvalus stalas „Emigravimas, nedarbas ir verslo aplinka Lietuvoje”.

Žmonės iš Lietuvos emigruoja, nes čia neranda darbo. Lietuvoje nėra darbo, nes nėra tinkamų verslo sąlygų darbo vietoms kurti. Kaip nutraukti šį „užburtą ratą“ ir sustabdyti emigraciją iš Lietuvos konferencijoje svarstys ekonomistai, verslo, profesinių sąjungų atstovai.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys: Lietuvos rizikos kapitalo asociacijos prezidentas Šarūnas Šiugžda, profesorius Romas Lazutka, Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo narys profesorius Rimvydas Jasinavičius, nepriklausomas finansų analitikas Valdemaras Katkus, Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos pirmininkas Artūras Mackevičius, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys Algirdas Jaruševičius, Seimo narys Gintaras Songaila ir kiti verslo, profesinių sąjungų, visuomeninių organizacijų, valdžios institucijų atstovai, Seimo nariai.

Šią konferenciją numatoma tiesiogiai transliuoti internetu. Žiūrėti ČIA.

Konferencijos dienotvarkė

8.30-9.00 Dalyvių registravimas.
9.00-9.10 Seimo nario G.Songailos įžanginis žodis.
9.10-9.30 Lietuvos darbo išteklių skyriaus vedėja Daiva Liugienė „Padėtis darbo rinkoje dabar“.
9.30-9.50 Lietuvos rizikos kapitalo asociacijos prezidentas Šarūnas Šiugžda „Rizikos kapitalo investicijos = aukštos pridėtinės vertės darbo vietos“.
9.55-10.15 Nepriklausomas finansų analitikas Valdemaras Katkus „Pinigų gamyba ir nedarbas“.
10.20-10.30 Lietuvos pramoninkų garbės prezidentas, MRU profesorius Rimvydas Jasinavičius „Šalinkime skurdėjimo Lietuvoje ir emigracijos priežastis“.
10.35-10.55 Seimo narys Gintaras Songaila „Kodėl Lietuvoje netaikoma Kaštų ir naudos analizė“.
11.00-11.20 Kauno regiono smulkaus ir vidutinio verslo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Mackevičius „Ko reikia smulkiąjam verslui“.
11.25-11.45 Profesorius Romas Lazutka „Ekonominė nelygybė, kaip emigravimo veiksnys“.
11.50-12.10 Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys Algirdas Jaruševičius „Ekonominių sąlygų įtaka emigravimui ir nedarbui“.
12.10-13.00 Diskusijos.

Konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas. D.Liugienės, Š.Šiugždos, V.Katkaus, R.Jasinavičiaus pranešimai (lrs.lt, I dalis):

Konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas. G.Songailos, A.Mackevičiaus, R.Lazutkos, A.Jaruševičiaus pranešimai ir diskusija (lrs.lt, II dalis):

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. One:

  Vakar savo UAB’e pradėjau darbuotojo įdarbinimo procedūrą. Supratau, kad tai išties sudėtingas procesas ir užkraunama perdėta atsakomybė 🙁
  Beje kol ši procedūra nebaigta, tas darbuotojas gaunasi nelegalas (tikiuosi kad dar nepatikrins).
  Prisidėjo papildomos išlaidos buhalteriams, kad jie suformintų visokias sodras, paruoštų darbo sutartis ir tt.
  toliau, darbų sauga… apsaugokit dievai… bus reikalingi 7 žurnalai, darbų saugos instrukcijos. Priešgaisriniai reikalai ir t.t. Gerai kad tuos pažymėjimus išsilaikiau, tai dabar jau galiu “apmokyti” darbuotojus.

  O valstybės požiūris idiotiškas – “darbuotojai durni, todėl direktorius juos turi išmokyti ir apsaugoti nuo jų durnumo”. Bet ar darbuotojas pats neturi jausti atsakomybės už save? Už tai kad darbe negalima būti girtam? Ar čia tik direktorius vienintelis tą supranta? Ar tiesiog auginkime debilus, už kuriuos turi atsakyti kažkas kitas., t.y. darbdavys.

  P.S. kol dirbau pats sau vienas šitų dalykų nereikėjo. Tad tenka tempti iki paskutinio ir nieko nedarbinti. Arba darbinti nelegaliai, tuomet joks darbuotojas nefigūruoja ir niekam nerūpi. Tik tenka dirbti užrakintomis durimis. Tad ar čia tikrai sąlygos vystyti verslą ir kurti darbo vietas? Gal mieli Seimo nariai paprasčiausiai nukopijuokite darbo kodeksą nuo Airijos ir kitos protingesnės Vakarų šalies.

 2. Rytas:

  Čia Europos sąjungos reikalavimai. Ypač dėl saugos darbe. Dar Lietuvoje neviskas įdiegta.

  • Artūras Gotautas:

   Dėl saugos darbe yra ir Teigiamybės iš ES,nes tam tikrais atvejais,yra likę nuo “Tarybų” laikų nepakeisti reikalavimai…
   Kaip lengvesnį pavyzdį pateiksiu su svorių kėlimu..ES moterims leidžiama iki 15kg. svorio kėlimo norma vienai moteriai,vyrams iki 25kg. svorio kėlimo norma vienam vyrui..Bendros kėlimo normos per pamainą 1500kg. Mūsų šalyje moterims iki 25kg. vyrams iki 50kg. bendra kėlimo norma 6000kg. per pamainą..
   Vien pažvelgus į supakavimo pakuočių svorį,akivaizdžiai matysime ženklų skirtumą mūsų šalies ir ES vakarų šalių..Kaip ir buitinių dujų pripildytos taros svoris,birių medžiagų statybos sektoriuje maišų svoris,geriamo vandens pripildytos taros svoris,ūkininkams skirtų prekių svorio normos ir t.t..Galime vardinti ir vardinti..Bet esmėje-atsakyme pažiūrėkime statistika kiek Lietuvoje yra su stuburo problemomis žmonių,kiek vakarų ES…
   Čia tik vienas pastebėjimas ES darbo saugos ir LT darbo “saugos”… 🙂

   • One:

    Taip šitokios normos iš esmės yra gerai, bet tai turėtų būt kaip medikų informacija darbuotojui, kad žinotų kiek rekomenduojama kelti. Ir tegu pats darbuotojas sprendžia ar verta dėl durno darbdavio aukoti stuburą.
    O draudimas normomis nieko neduos. Jei darbdavys prašys/lieps, tai darbuotojas būdamas kvailas ir nešios nežiūrint biurokratinių apribojimų.

    Ši biurokratija tik pareikalaus didesnių įmonės išteklių ko rezultate darbuotojui teks dar daugiau nešioti kad atidirbti tas papildomas įmonės išlaidas 😀 Nes kas gi kitas uždirbs už išlaidas darbų saugos konsultantams ir dokumentų rengėjams. O tais dokumentais viso labo pasinaudos tik inspektoriai.

 3. kod:

  bet darbo kodekso pakeitimų siekiama visai ne toje dalyje , kuri nervina One. Siekiama darbuotoją paversti visišku vergu…pabėgs paskutiniai. Bėdavoja darbdaviai , kad nėra kas dirba…. ir nebus…. kol bus toks didelis skirtumas tarp algų su kaimyninėm šalimis.
  ….Pasekmės rodo, – toliau rašo D.Paukštė, – kad mūsų šalis du dešimtmečius, vedama savanaudžių ir talento neturinčių politikų, visą šį laiką švaistė didžiausią Lietuvos turtą – kvalifikuotą darbo jėgą. Vykdoma politika (arba jos nebuvimas) atvedė prie logiškų pasekmių: ne tik netenkam darbo jėgos, bet ir kaip valstybė kasmet beviltiškai senėjam, prarasdami jos ateitį. ( http://www.lprofsajungos.lt//index.php?lang=lt&mID=1&id=4244 )

 4. Valdas:

  Labai gerai kai vyksta tokie svarbūs pasitarimai.
  Linkiu sėkmės susitarti ir vieningai dirbti svarbiausius darbus Lietuvai.

 5. Songaila trečią kartą įregistravo, kad MMA =1000 litų:

  atkaklumas neišpasakytas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: