Dešimtuoju A.Miškinio literatūrinės premijos lauretu tapo M.Burokas (nuotraukos) (0)

Utenos savivaldybės nuotr.

Utenos savivaldybės nuotr.

Birželio 9–10 dienomis Utenos rajone vyko tradicinė šeštoji tarptautinė poezijos šventė „…ir saulas diementas žėruos…“, kurią rengė Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Utenos kultūros centras, Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Šventėje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, poetai iš Sankt-Peterburg (Rusija), Baltarusijos, Gruzijos. Šventė vyko Utenoje, Molėtų rajone Etnokosmologijos muziejuje. Poezijos mylėtojams tai buvo puiki galimybė geriau pažinti užsienio šalių ir Lietuvos šiuolaikinę poeziją.

Gražiai į poezijos šventę įsikomponavo Antano Miškinio literatūrinės premijos įteikimo ceremonija, vykusi Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje etnografinėje sodyboje Juknėnų kaime (Utenos r.). Tai vienas iš svarbiausių šventės akcentų. Premija yra teikiama už aukštaitiškos dvasios poezijoje skleidimą.

Dešimtuoju Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatu tapo Marius Burokas. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas poetui premiją įteikė už eilėraščių knygą „Išmokau nebūti“. Mažoji Antano Miškinio literatūrinė premija atiteko respublikinio jaunųjų filologų konkurso nugalėtojui Dominykui Norkūnui.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: