Bandymai susidoroti su visuomenininkais tęsiasi – bus teisiamas ir D.Kuolys (video) (9)

Darius Kuolys | Alkas.lt nuotr.

Darius Kuolys | Alkas.lt nuotr.

Birželio 27 d. 9 val. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79 A) bus teisiamas judėjimo „Už teisingumą“ narys Darius Kuolys.

Gegužės 28 d. jam Vilniaus apskrities policijos komisariate  buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad rengdamas pilietinę meninę akciją „Padrąsinkime ministrą“ prie Vidaus reikalų ministerijos šių metų gegužės 3 d.  „nesilaikė susirinkimo organizavimo tvarkos“ ir „taip savo veiksmais pažeidė Susirinkimų įstatymo šeštojo straipsnio ketvirtąją dalį“.

D.Kuolys kaltas nesijaučia pasak jo pagrindinis taikios akcijos tikslas buvo noras priminti ministrui Artūrui Melianui, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas  Kęstutis Jucevičius, teikdamas pažymą apie save, pažeidė įstatymus.  Nors tai yra pripažinusi ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tačiau iki šiol niekas atsakomybės už tai neprisiėme.

Alkas.lt vaizdo įrašas iš gegužės 3 d. akcijos „Padrąsinkime ministrą“:

 

„Akcijos metu kreipėmės į ministrą A.Melianą ragindami jį „atsilaikyti prieš grupuočių spaudimą, būti principingam ir atleisti susikompromitavusį K.Jucevičių“, – sakė D.Kuolys.

Kitas judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės ir Seimo narys Naglis Puteikis teigia, kad Vilniaus valdžia ir policija, drausdami rengti mitingus ir bausdami už pilietines akcijas, pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją ir Konstitucinio Teismo 2000 m. sausio 7 d. nutarimą, garantuojančius absoliučias teises į taikius susirinkimus.

„Europos Sąjungoje kaip ir JAV, Kanadoje, Australijoje ir t. t. teismas yra išaiškinęs, kad taikioms eitynėms ar susirinkimams nereikia jokių leidimų ar sankcijų“, – sako  N.Puteikis.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. teisiami nieko nenusizenge signatarai, Kuolys:

  puikus zurnalistai Dapkus, Aleknonis, Vasiliauskas skrenda is darbu – arteja naujieji cenzuros laikai ??

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Jei čia tokios atseit Baltiškos apeigos… . Tai tuomet čia greičiau nejuokingas pasišaipymas, kažkoks prokrikščioniškas Lietuvių religijos menkinimo vaizdinys.
  Ir taip jau nuskriaustos religinės Baltiškos gyvenimo būdo šventybės.
  ——–
  Žodžiu, D. Kuoliui – sėsk du.

 3. laima:

  dabar Dariui reikia pateikti sarasa del ko ivyko mitingas, kas ir kada koki straipsni pazeide, manau – sarasas bus ilgesnis….
  negaliu sulaikyti savo nustebimo ir pasibjaurejimo valdzios institucijomis….

 4. Vladas:

  Prie ko čia pagoniškos apeigos? Tegu Kuolys nesityčioja iš senojo baltų tikėjimo. Pats žodis “pagonis” yra romėnų krikščionių pravardžiavimas visiems nekrikščionims. Lotyniškai “paganus” – kaimietis, t.y. tas, kuris laikosi savo senojo tikėjimo ir nepriima kriščionybės. O šalia dar ir Puteikis tyčiojasi iš baltų tikybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: