Kosminė kapsulė „Dragon“ sugrąžinta į Žemę (video) (0)

„Dragon“ paleidžiama atgal į Žemę. NASA nuotr.

„Dragon“ paleidžiama atgal į Žemę. NASA nuotr.

JAV privačios bendrovės „Space X“ krovininė kosmoso kapsulė „Dragon“ grįžo iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) į Žemę.

Nepilotuojamas erdvėlaivis šiandien, gegužės 31 dienos ryte, buvo atjungtas ir paleistas nuo TKS bei 18 val. 42 min. Lietuvos laiku nusileido į Ramųjį vandenyną prie Kalifornijos krantų. Praeitą savaitę „Dragon“ tapo pirmuoju privačiu erdvėlaiviu, apsilankiusiu TKS po to kai buvo baigta paskutinė NASA daugkartinių erdvėlaivių era.

Erdvėlaivis į stotį atgabeno pusę tonos maisto ir kitų reikmenų. TKS įgulos nariai iškrovė krovinį ir į erdvėlaivį sudėjo 660 kilogramų eksperimentų medžiagos ir nebeveikiančios įrangos, kurią reikia grąžinti į Žemę.

Bendrovė „SpaceX“ priklausanti vienam iš internetinės mokėjimų sistemos „PayPal“ įkūrėjų E. Muskui, pateko į istoriją 2010 metų gruodį, kai „Dragon“ prototipas tapo pirmuoju komerciniu kosminiu aparatu, paleistu į orbitą, o vėliau grąžintu į Žemę.

Kapsulė plūduriuoja Ramiajame vandenyne. „Space X“ nuotr.

Kapsulė plūduriuoja Ramiajame vandenyne. „Space X“ nuotr.

Bendrovė „Space X“ yra sudariusi 1,3 mlrd. eurų vertės sutartį su JAV Aeronautikos ir kosmoso agentūra. Ateityje bendrovė yra pasiryžusi į TKS nugabenti ir pargabenti ne tik krovinius, bet ir kosmonautus.

„Dragon“ atsiskiria nuo TKS

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: