Pasirengimas maudymosi sezonui (0)

Vilniaus visuomenės sveikatos centras praneša, kad nuo birželio 1 d. Vilniaus mieste skelbiama maudymosi sezono pradžia.

Kaip ir kiekvienais metais artėjant vasarai, gegužės pabaigoje, Vilniaus miesto savivaldybė organizavo komisiją, kuri patikrino, ar miesto paplūdimiai ir maudyklos pasiruošė vasarai.

Komisijos darbe dalyvavo ir Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai. Jie įvertino dviejų ežerų (Salotės ir Žaliųjų) bei Neries upės (I ir II Valakupių ir Žirmūnų)  maudyklų vandens mikrobiologinę taršą ir paplūdimiuose įrengtų vandens fontanėlių geriamojo vandens kokybę. Nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti geriamojo ir maudyklų vandens kokybės tyrimai atitinka Lietuvos higienos normų reikalavimus.

Siekiant, kad Vilniaus miesto gyventojai galėtų maudytis švariose maudyklose, šių ežerų ir Neries vanduo visą vasaros sezoną bus tiriamas kas dvi savaites pagal sudarytą maudyklų vandens kokybės stebėsenos grafiką.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai nori atkreipti dėmesį, kad minėtuose Vilniaus paplūdimiuose visą vasarą budės gelbėtojai, pasirengę suteikti gyventojams pirmąją pagalbą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: