M. Kalnietis. Fukušima – atominė elektrinė ar atominė bomba? (video) (25)

efoto.lt, K.Anusausko nuotr.

efoto.lt, K.Anusausko nuotr.

Fukušima – mūsų eros pabaiga arba didžiausia globalinė katastrofa, kokią žmogus galėjo įsivaizduoti.

Fukušima Daiči yra viena galingiausių atominių pasaulyje ir generuoja didžiausias radiacijos koncentracijas visoje planetoje, bet koks tolimesnis aušinimo nutrūkimas sukeltų tokią intensyvią gama radiaciją, jog to pasekoje žmogus negalėtų prisiartinti prie elektrinės šimtus metrų, todėl nebūtų galima priimti teisingų sprendimų ir imtis veiksmų.

Tokijo Elektros energijos bendrovė „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO), eksploatuojanti Japonijos šiaurės rytuose esančią Dajiči elektrinę, yra paskelbusi, kad šiuo metu yra 3 išsilydymai, kurie iki šiol nėra sutvarkyti, radiacija teka jau 14 mėnesių.  Iki šiol bendrovė vis pumpuoja vandenį aušindami reaktorius, o radioaktyvus vanduo grįžta atgal į vandenynus ir į mūsų orą. Ir iki šio momento niekas nebuvo ir nėra daroma, kad situacija pasikeistų. Todėl troposfera yra pilna radioaktyvių dalelių, kurios dažniausiai iškrenta lyjant lietui, daugiausia šiauriniame pusrutulyje.

Japonijos ambasadorius Šveicarijoje Mitsuhei Murata 2012 m. kovo 22 d. viešai kalbėdamas apie Fukušimos nelaimę, aiškiai pasakė, jog jeigu sugriūtų ketvirtasis reaktorius, kuriame yra 1535 kuro strypai patalpinti panaudoto kuro baseine, ši griūtis ne tik išprovokuotų ir kitų dar dviejų (penktojo ir šeštojo) reaktorių griuvimą, tačiau paveiktų ir kitus panaudoto kuro baseinus, kuriuose yra 6 375 kuro strypai, o jie yra 50 metrų nuo 4 reaktoriaus. Taigi, bet kokiu atveju radioaktyvūs strypai yra neapsaugoti tinkamai. Tokia griūtis būtų globalinė katastrofa – tokia, kokios žmogus nėra patyręs per visą savo egzistenciją, ir kurios Japonija niekaip negalėtų išpirkti. Ambasadorius Murata savo pranešime taip pat paskelbė, jog galutinis kuro strypų skaičius Fukušimoje yra 11 421. O strypai yra tokie radioaktyvus, jog jeigu prie vieno strypo žmogus prieitų vos kelioms minutėms patirtų tokį apsinuodijimą, kad galiausiai jam nuslinktų plaukai, nukristų nagai, kraujuotų iš visur kur įmanoma ir pan.

Ketvirto reaktoriaus panaudoto kuro baseinas jau dabar yra struktūriškai pažeistas, ir lengvai gali tapti visai neapsaugotas nuo sąlyčio su oru. Jeigu bet koks menkas žemės drebėjimas ar kita nelaimė paveiktų jo strukūrą dar labiau, išsiskirtų toks radiacijos kiekis, kuris būtų 10 kartų didesnis už CS-132 (Cezis-132) išskyrtą kiekį Černobylio avarijos metu. Tai logiškai sunkiai suvokiamos pasekmės. Vien nuo Černobylio avarijos išskirtos radiacijos jau mirė virš 1mln. žmonių, visa Europa net po 26 metų vis dar valgo pakankamai radioaktyvų maistą, praktiškai kiekvienas vyras Europoje savo sėklidėse turi radiaoktyvaus plutonio, kuris sukelia genetinius išsigimimus iš naujo ir iš naujo, nes grįžta į aplinką net tūkstančius metų iš mirusio kūno.

Pagal Amerikos Energetikos departamento duomenis, 11,138 panaudoto kuro strypai yra laikomi Daiči krašte, beveik visi yra baseinuose. Jie visi kartu sudaro 336 milijonus kiuris (radioaktyviųjų medžiagų aktyvumui matuoti naudojamas vienetas) (~1.2 E+19 Bq) ilgo gyvavimo radiacijos. Maždaug 134 milijonai kiuris yra Cezis-137, tai reiškia, jog apytiksliai 85 kartus daugiau Cs-137 būtų išleista į atmosferą lyginant su Černobylio nelaime. Daugeliui turbūt yra sunku suvokti, ką reiškia 85 kartai daugiau Cezio-137 nei Černobylio katastrofos metu?  Vaizdžiai sakant, tai sunaikintų didžiąją dalį mus supančios aplinkos ir aišku civilizacijos.

Galbūt jau girdėjote apie sergančius jūros ruonius, poliarines meškas, pagędusias žuvis, mutavusias pienes, vaisius, daržoves, gyvūnus, jūros dumblius ir t.t  Nesenai Amerikos mokslininkai patvirtino, jog rusvieji dumbliai iš „Corona del Mar“ savyje turėjo 40 000 000 bcq/kg radioaktyvaus jodo. Palyginimui, Lietuvoje grybams ir uogoms bekerelių kilogramui norma siekia iki 600 bekerelių. Ir tai yra tik vienas izotopas, apie kurį buvo pranešta ir kuris buvo apskaičiuotas, nors iš viso jų buvo paleista virš 1600.

Už cezį, jodą daug pavojingesnis ir vienu iš pavojingiausių radioaktyvių dalelių yra laikomas plutonis. Galima paminėti, jog 0,000001 gramo plutonio patekusio į jūsų kūną sukels vėžį, o maždaug 454 gramo plutonio sukeltų vėžį visiems pasaulio žmonėms. Kiekvienas reaktoriaus blokas Fukušimoje turi po maždaug 250 kilogramų plutonio, t.y., vienas reaktorius ir jame esantis plutonis žmoniją gali susargdinti ir pražudyti, grubiai sakant, 550 kartų. Tačiau plutonis nėra pavojingiausias, yra dar tokia dalelė, kaip pvz. americis. Jeigu jis bus išlytas ant mūsų galvų, tuomet geriau neauginti nieko toje žemėje ir nevalgyti jokio maisto, negerti vandens  ir to nedaryti maždaug 600 metų.

Galima pateikti dar daug faktų, tačiau šiam kartui palikime tai kaip įžangą į tai kas vyksta. Taigi tik Jums spręsti ar atominės yra tokios pigios, reikalingos ir saugios, kaip mums  bandoma įrodyti.

Mes sumokame už atomines savo uždirbtais ir nuskaičiuotais mokesčiais ir tik mes leidžiame jas statyti! Todėl metas pagaliau atsibusti ir pažadinti aplinkinius, kol dar nevėlu, kol dar galime išgelbėti savo gyvybes.

Mes jau priėjome savo egoizmo, savanaudiškumo ir abejingumo ribas. Be perstojo naikinome ir žalojome vieni kitus bei motiną Žemę ir už tai ji paprašys ne milijonų, o milijardų žmonių aukų, neklausdama nei jų amžiaus, nei vardų.

Pirmo sprogimo radioaktyvių debesų keliavimas. Deja, radioaktyvios dalelės iškkrito ir Lietuvoje:

Apie Fukušimą (anglų kalba) pasakoja Dr. Helena Kaldikot (Helen Caldicott):

Helena Kaldikot valandos paskaita apie atominę energiją ir Fukušimą (anglų kalba):

Kategorijos: Akiračiai, Gamta ir ekologija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Pikc:

  Nežinau, kiek realus šis apokaliptinis scenarijus, bet, atsižvelgiant į Fukušimos avarijos priežastis, vertėtų pabandyti atsakyti į tokį klausimą: koks pavojus realesnis – stiprus žemės drebėjimas/cunamis Lietuvoje ar rusų statybininkų brokas/operatorių aplaidumas Baltarusijoje ir Karaliaučiaus srityje?

 2. Gintautė:

  Galėtų vis dėlto paklausti tautos nuomonės, aš asmeniškai manau, kad saugumas labai svarbu.

 3. Jonas:

  Perskaičius atrodo, kad rašė žurnalistas ar literatas, tik jau ne specialistas. Pilna klaidingų terminų ir netgi absurdiškų teiginių.

   • Jonas:

    Radiacija lietuviškai reiškia spinduliavimą. Terminai „generuoja radiacijos koncentracijas“, „radiacija teka“ akivaizdžiai klaidingi – tokių terminų fizikoje nėra. Taip galima kalbėti tik apie radioaktyviuosius elementus. Toliau „pavojingiausių radioaktyvių dalelių yra laikomas plutonis“, „yra dar tokia dalelė, kaip pvz. americis“. Plutonis ir americis yra cheminiai elementai, o ne dalelės. Teiginys „troposfera yra pilna radioaktyvių dalelių“ yra perlenkimas, nes vykdant branduolinius bandymus atmosferoje (iki jų uždraudimo1963 m.) atmosferoje tų dalelių tikrai buvo nepalyginamaii daugiau. „… jog 0,000001 gramo plutonio patekusio į jūsų kūną sukels vėžį, o maždaug 454 gramo plutonio sukeltų vėžį visiems pasaulio žmonėms. Kiekvienas reaktorius Fukušimoje (turėtų būti reaktoriaus blokas) turi po maždaug 250 kilogramų plutonio, t.y., vienas reaktorius (ne plutonis, esantis reaktoriuje, o reaktorius?) žmoniją gali susargdinti ir pražudyti, grubiai sakant, 550 kartų“. Branduolinio sprogimo metu tiek uranas, tiek ir plutonis 100% nesureaguoja. Iš 6,2 kg plutonio buvusio Nagasakio bomboje suiro tik1,24 kg, o likę apie 5 kg nesureagavusio plutonio išgaravo į atmosferą sprogimo metu. Šimtai kg nesureagavusio plutonio pateko į atmosferą atliekant branduolinius bandymus atmosferoje. Pagal straipsnio autorių Žemėje turėjo nelikti žmonių. Eilutės „… sukelia genetinius išsigimimus iš naujo ir iš naujo, nes grįžta į aplinką net tūkstančius metų iš mirusio kūno…“ tiesiog juoką sukelia. Yra ir daugiau „perliukų“.

    • M.K:

     Ačiū už Jūsų patikslinimus. Tik noriu patikslinti, jog dalis informacijos buvo imta iš video paskaitų, kurios įdėtos straipsnyje, jose šnekėjo fizikė, viena iš nobelio premijos laureačių. Taip pat straipsnyje buvo panaudoti minėto Mitsuhei Murata pasisakymai bei naudotasi kitų kvalifikuotų Amerikos mokslininkų atliktais tyrimais ir jų gautais rezultatais. Todėl labai ačiū už Jūsų patikslinimus dėl sąvokų, dėl plutonio skilimo, kuris straipsnyje nebuvo paminėtas.

    • ***:

     Visiem, manau, savaime aisku, kad ne visas plutonis suskyla ir ne visas pasiekia zeme. Plius, jeigu nezinojot tai is tiesu po Cernobilio daug vaiku gime be smegenu, be ranku, be koju ir t.t ir gimsta iki siol. Google pasiziurekit ir tada gal graudu pasidarys. Daugiau ar maziau visi zmones zino ar yra girdeje, kad radioaktyvios daleles ilgai egzistuoja zemeje ir sukelia genetinius issigimimus, jeigu neegzistuotu tai nejaugi reiketu milijardus kainuojanciu sarkofagu kad jas paslept? Bent tau juokinga. Tokiu atveju siulyciau vaziuot i Fukusima, kuro strypus panesiot. Dalele – elementas – cheminis ar fizinis, paprastam zmogui tai mazai ka sako. Reaktorius ar reaktoriaus blokas – taip pat. Jeigu bandet pavaidint protinga, tai jums nelabai pavyko.

     • Jonas:

      Man vaidinti nėra tikso, bet straipsnio autoriui tikrai reikėtų geriau susipažinti su terminologija ir tikrais faktais, o ne interpretuoti juos pagal save ir iš to daryti ne visai tikrovę atitinkančias išvadas.

    • Prusas:

     nesikabinek prie zodziu, viskas cia normalu ir suprantama, o dalele beje gali buti ir elementas ir netgi cheminis ir kitur parasyta teisingai, net jei tu tai vadini bloku tai vis vien yra reaktorius

  • Griežtis:

   Na tik nesureikšmink tų specialistų. Beveik absoliuti dauguma tų vadinamų specialistų yra atominės energetikos verslo klapčiukai, gaunantys iš to nemenkus pinigus. Aš paklausiau savo vaiko, ar jis nori tokio daikto, kurio per kelis dešimtmečius veikimo išskirtas mirtinai pavojingas atliekas reikėtų saugoti 100000 metų (čia tik vienas faktas iš daugelio kitų, ne ką mažiau klaikesnių) ir jis atsakė, kad nenori. Paklausk bet kokio AE specialisto apie tai, ir jis papils tiradą apie galimybes, progreso šuolius ir kitas prognozes, o iš esmės- sapnus, nes pasaulyje kol kas nepastatyta nei viena tam tinkama saugykla (ir nebus pastatyta niekada). O kodėl? O todėl, kad tokios saugyklos kaina yra nežmoniška, techniniai reikalavimai- praktiškai neįgyvendinami (Suomių ir Prancūzų pastangos šitoj sritį yra tik kuklus, bet iš esmės beviltiškas bandymas bent kažką nuveikti). Vien saugyklos įrengimas ir ilgalaikis saugojimas visą ekonominę naudą suvaro į didelį didelį minusą. Nebesiplėsiu… bet, Jonai, ar tu ieškai specialistų, ar tiesos? Atverk ausis, tiesą gali išgirst ir iš alkoholiu pradvisusio padugnės lūpų. O melas daug dažiau girdimas iš kostiumuotų, išsilavinusių, turtingų ir gerai kvepiančių veikėjų lūpų.

   • Rokas:

    Tokio dalyko kaip atliekų fizikoje nėra, šis terminas atėjęs iš sovietinių laikų ir naudojamas posovietinėje erdvėje. Tikriausiai nežinojai, kad Didžioji Britanija norėjo iš Lietuvos nusipirkti tas vadinamas atliekas, ir grąžinti tik konteinerius, bet Lietuva nesutiko, įdomu? :). Dalis šių atliekų yra perdirbamos, nemažai naudojama medicinoje, įvairioje diagnostikos įrangoje (pvz.: kompiuterinis tomografas), lygų gydimui bei pramonėje.

 4. Apžvalgininko nuomonė:

  Niekada nepamirškite, kad dabartinę padėtį, kada esame rasiejiniai klientai, nori išlaikyti rasiejiniai imperialistai.
  Nes kuo daugiau tokių čiaupų nuo mūsų ekonomikos jie turės, tuo bus didesnė galimybė juos visus vienu metu pridaryti ir Lietuvą parklupdyti.

 5. Kęstutis:

  Pasiskaitykite: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/energija_ir_energetika/S-26332/straipsnis?name=S-26332&l=2&p=1
  Jei tai ne blefas, tai tada pats tikriausias provėržis energetikoje. Panašu, kad nebereiks nei elektrinių, nei katilinių, pakaks kuro elementų…

 6. Griežtis:

  Kas mane ypač stebina ir, kartu, siutina, tai, kad kalbant apie AE nuolatos kalbama apie rusus, apie kažkokią energetinę nepriklausomybę ir apie BVP augimą, kartu su ekonominiu gerbūviu. Šis straipsnis tokiems kalbėtojams šliūkšteli ledinio vandens, tačiau pirmas komentaras rodo, kad ir to nepakanka. Žmogaus kvailumas ir pasidavimas manipuliacijoms iš tikro neturi ribų- ką dar bepridurti? Kas bekalbėtų, ką besakytų- vis atsiranda tokių, kurie bado pirštais į rusus, ieško sąmokslų ir interesų. Taip, aš turiu interesą palikt savo vaikams geresnį pasaulį, nei radau, bet dabar matau, kad tai yra tik dar vienas sapnas atmerktom akim, nes pats didžiausias blogis yra tai, kad aš, kaip žmogus, neturiu jokios įtakos valdžios siurbėlių sprendimams (tik nejuokinkit su tais balsavimais kas keturi metai), todėl man šlykšti bet kokia valdžia ir bet kokia vyriausybė.

  • Pikc:

   “Kas mane ypač stebina ir, kartu, siutina, tai, kad kalbant apie AE nuolatos kalbama apie rusus” – Tikrai, kas per kvailystė šiame kontekste kalbėti apie rusus – juk kuo čia dėtos rusų statomos elektrinės prie mūsų sienos? 🙂 Beje, dar viena elektrinė (Sosnovy Bor, prie Peterburgo) bestatant sugriuvo pernai liepą – nė cunamio nereikėjo. 🙂 Šita grėsmė, mano akimis, yra kur kas realesnė, negu galimas Fukušimos scenarijus Lietuvoje. Čia matyt dėl to, kad aš – “manipuliacijoms pasidavęs kvailys” 🙂

 7. Kęstutis:

  Vietoje VAE tiktu ir ši vėjo elektrinė http://www.balsas.lt/naujiena/600986/elektra-jav-gamins-dirbtinis-vejas-video
  Nors kuro elementai žymiai geriau, nereik nei eletros tinklų, nei šilumos tinklų, nei dujų vamzdynų… pasvajokim 🙂

 8. zemaiciu zydas:

  Arabu patarle:”sunys loja, karavanas eina”…:)

 9. Rokas:

  Gal autorius ir domisi ar domėjosi atominėmis elektrinėmis, tačiau sąmoningai ar ne, ieškojo teiginių, kuriuos savaip supratus, savaip interpretavus bei pateikus galima įrodyti bet ką. Su tokiais teiginiais, įrodymais bei analize (…Fukušima Daiči yra viena galingiausių atominių pasaulyje ir generuoja didžiausias radiacijos koncentracijas visoje planetoje, …O strypai yra tokie radioaktyvus, jog jeigu prie vieno strypo žmogus prieitų vos kelioms minutėms patirtų tokį apsinuodijimą, kad galiausiai jam nuslinktų plaukai, nukristų nagai, kraujuotų iš visur kur įmanoma ir pan…0,000001 gramo plutonio patekusio į jūsų kūną sukels vėžį, o maždaug 454 gramo plutonio sukeltų vėžį visiems pasaulio žmonėms…, ir t.t (paminėti Jono) ), bei sukurpta išvada (Fukušima – mūsų eros pabaiga arba didžiausia globalinė katastrofa, kokią žmogus galėjo įsivaizduoti.) iš degtuko vežimą priskaldė. Šiaip nuo radiacijos neapsinuodijama.

  Teiginys, kad 454g plutonio sukeltų vėžį visiems pasaulio žmonėms nieko nepasako, tik matematinę išraišką, kad padalinus kiekvienam pasaulio žmogui po 0,000001g plutonio, visiems sukeltų vėžį, o visos kitos išvados tik interpretacijos. Panašus atitikmuo būtų, jei pateikčiau faktą, kad tam tikras kiekis cianido nužudo žmogų ir iš to pareikščiau, kad su tam tikru kiekiu galima nugalabinti tiek ir tiek žmonių, ir ką, iš to galima spręst apie atėjusį žmonijos galą?

  Be to, kas prie radioaktyvių strypų vaikšto ir juos glosto?, čia tas pats, jei sakyčiau: kompiuterinis tomografas yra labai pavojingas, nes jei sugalvotumėte po juo pagulėti ar pasideginti pasigauti vėžio tikrai neišvengtumėte. Ar aš neteisus? Bet gal šį aparatą reikia pagal paskirtį naudoti?

  Keista, kai kalbama apie kraštutinumus (kurie niekada nėra gerai) neįsigilinus į tikrą padėtį bei lyginami nelyginami dalykai. Tiek Černobilio, tiek Fukušimos istorijos yra skirtingos. Kiek žmonių žuvo per Fukušimos avariją (nekalbam apie cunamį)? mano žiniomis nesiekia net 10 (tik personalas), elektrinė atlaikė 9 balų žemės drebėjimą, kai buvo projektuota tik 7 balams (žinoma nieks nepagalvojo apie cunamį, kuris užliejo aušinimo sistemos generatorius), bet kaip greitai japonai į tai reagavo, kaip susitvarkė bei evakavo apylinkių žmones reiktų tik pavydėti ir pasidžiaugti, nes kitoj šaly galėjo būt daug rimtesnė nelaimė. Taip pat, radiacija elektrinės apylinkėse nėra didesnė nei Uralo kalnuose, ar ką nors girdėjot, kad Uralo kalnuose pavojinga vaikščioti, nes labai didelė radiacija?

  Černobilis visai kitas atvejis, kitos avarijos priežastis, kitoks susidorojimas bei pasekmės, kitaip tariant visai kitoks mastas. Yra daug pateiktų versijų, bet nuo to laiko nebegalima daryti bandymų su atominėmis elektrinėmis, pridėta įvairiausių saugiklių.

  Šiaip jodo pavojingumas priklauso nuo jo kiekio organizme, jis labai svarbus skydliaukės veikimui, todėl perteklius bei nepakankamas jodo kiekis veikia neigiamai (nereikia nukrypt į kraštutinumus).

  “…Taigi tik Jums spręsti ar atominės yra tokios pigios, reikalingos ir saugios, kaip mums bandoma įrodyti…”, šis straipsnis, bet man tikrai neįrodė, kad šiuo metu taip nėra, bet ateity AE turėtų pakeist branduolinės sintezės reaktoriai.
  Manau, branduolinė ir žalioji energija turėtu kartu eit bei viena kitą papildyti, o ne konkuruoti tarpusavyje. Nei viena, nei kita Lietuvai nepadės kartu ar atskirai, jei nebus pagaliau sutvarkyti perdavimo tinklai (apie ką yra filmukas alko.lt pagrindiniame puslapyje, nors juo ir bandoma agituot prieš AE), tas pats tiltas į Švediją nueis šuniui ant uodegos. Didžiausia bėda yra šalia Lietuvos statomos AE, o kas gali paneigt, kad jomis nebus daromas spaudimas Lietuvai? Kodėl nekelia nieks klausimo, kam mums reikėjo uždaryt savo AE, kuri galėjo drąsiai veikti bent 30 metų, kuri nebuvo dar sena, kai toj pačioj JAV AE vidutinis amžius didesnis nei 40 metų, pas juos neva saugesnės, jie geresni specialistai? kam iš vis tai naudinga buvo, Lietuvai, dabar šalia turėsim 2 ir dar saugesnes?:)

  Svarbu blaiviai įvertinti, AE turi trūkumų, bet turi ir privalumų, vien tai kiek bus darbo vietų, infrastruktūros sukurta, studentų paruošta, ekonomikos stabilumas užtikrintas, dėl to naujų įmonių kūrimasis, saugumas, atsirandantis didesnis pasitikėjimas valstybe, stabilumas, mažesnė emigracija, savižudybių ir t.t. Viskas turi dvi puses. Ta pati Fukušimos elektrinė kiek visko sukūrė Japonijai.

  • Prusas:

   ‘Šiaip nuo radiacijos neapsinuodijama’ tau gal su galva negerai?
   ‘bei sukurpta išvada (Fukušima – mūsų eros pabaiga arba didžiausia globalinė katastrofa, kokią žmogus galėjo įsivaizduoti.) iš degtuko vežimą priskaldė’ tai tu zinai didesne? be to tarkim Estonija kelte nuskendo daugiau zmoniu nei Cernobilyje zuvo, tai ka pagal tavo besmegenine to kelto nuskendimas yra didesne globaline katastrofa nei Cernobilis??? dar kartoju nusiimk arbuza nuo peciu ir eik futbolo pazaisti

  • Prusas:

   ‘Šiaip nuo radiacijos neapsinuodijama’ tau gal su galva negerai?
   ‘bei sukurpta išvada (Fukušima – mūsų eros pabaiga arba didžiausia globalinė katastrofa, kokią žmogus galėjo įsivaizduoti.) iš degtuko vežimą priskaldė’ tai tu zinai didesne? be to tarkim Estonija kelte nuskendo daugiau zmoniu nei Cernobilyje zuvo, tai ka pagal tavo besmegenine to kelto nuskendimas yra didesne globaline katastrofa nei Cernobilis??? dar karta kartoju nusiimk arbuza nuo peciu ir eik futbolo pazaisti

  • M.K:

   Rokui:
   1. Plutonis nėra cianidas. Šie skaičiai buvo pasakyti tam, kad žmonės suvoktų koks kiekis plutonio gali būti išskirtas optimaliai. Visi teisę turi tai žinoti, o ne pagražintus, apdailintus ir t.t faktus.
   2. Kaip galima nelygint Černobilio ir Fukušimos? Abi atominės nelaimės ir labai žmonėms svarbios. Norėčiau pridurt, kad prieš kalbant apie Fukušimą pačiam reiktų pasiskaityti šiek tiek daugiau, nes yra jau ne vienas tyrimas, kuris čia buvo nepaminėtas, tačiau ne viename yra rašomas, pvz. iš 3000 vaikų Japonijoje vos praėjus metams nuo nelaimės (kai vežio nuo radiacijos inkubacinis laikotarpis 5-70metų) jau net 30 proc. turi skydliaukes sutrikimus ir auglius. Tai kažką sako man, Jums ne?. Beje, kam Japonai yra parengę Tokijo evakuacijos planą? Lengva kalbėti apie mirusių skaičių, nes kaip minėjau prieš tai vežys turi inkubacinis laikotarpį. Jis visus iš lėto sudoros. Juk, jeigu gausit skydliaukės vežį, nesakysit – o tai buvo radioaktyvus jodas, kurį pasigavau po fukušimos nelaimės prieš 5 metus? – labai abėjoju. Taip ir slepiami skaičiai ir durninami žmonės, iškraipant ir nepaminint faktų.
   3. “Svarbu blaiviai įvertinti, AE turi trūkumų, bet turi ir privalumų, vien tai kiek bus darbo vietų, infrastruktūros sukurta, studentų paruošta, ekonomikos stabilumas užtikrintas, dėl to naujų įmonių kūrimasis, saugumas, atsirandantis didesnis pasitikėjimas valstybe, stabilumas, mažesnė emigracija, savižudybių ir t.t. Viskas turi dvi puses. Ta pati Fukušimos elektrinė kiek visko sukūrė Japonijai” – Galiu pasakyti, kad Fukušima Japonijai sukūrė katastrofą. Kaip ir visam pasauliui. Nėra jokios talpyklos, kuri galėtų visiškai apsaugot žmones.Plius, japonai nepritarė atominėms iki Hirošimos ir Nagasakio, tačiau neverta plėstis kodėl. Kas norės, tai susiras info, kodėl jie pasistatė tokias galingas atomines. Tai nesukurs darbo vietų tiek kiek jūs įsivaizduojat, nebent onkologams. Siūlyčiau pasiskaitykit apie TRITĮ + atominė. Savižudybių aišku sumažės, o kiek vežio ir užterštumo? Kiek CO2 išskyrimo į aplinką? Apie kokį čia saugumą mes kalbame, Rokai?. Iš Černobilio, Fukušimos nelaimių matyti, kad tas saugumas yra tik butaforija.
   4. Strypų glostyti nereikia. Bet turi pasiūlymų, kas juos turėtų sutvarkyt? kaip patys japonai pasakė – Mes sūkurėm robotus, kurie valdytų atominę, bet nesukūrėm robotų, kurie sutvarkytų šitą nelaimę.
   5. Žmonės turi suvokti, kad bet kokia atominė yra BLOGIS. Kad jeigu tylėsim ir apsimesim, kad nieko nevyksta ir leisim, kad mum meluotų jokios moralės neturintys monopolininkai, oligarchai ir t.t, tai kas iš mūsų liks? nebent Vergai.

 10. Prusas:

  jau ko ko, bet nereikia nei naftos, nei duju, nei angliu, nei branduoliniu elektriniu…yra saules, vejo, juros bangavimo, vandenyno sroviu, upiu (nepatvankinio tipo, nors galima ir patvankinio), bioduju, biokuro (jokiu budu ne medzio pjuvenu ir ne durpiu ar siaudu, o biosiuksliu, biodyzelino, spirito, medzio atlieku ir zilviciu) ir svarbiausia geotermine energija, jas ir reikia vystyti ir decentralizuoti visa energetikos uki

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: