A.Kubilius priešinasi ES fondų paramos Lietuvai mažinimui (0)

A.Kubilius | DELFI nuotr.

A.Kubilius | DELFI nuotr.

Lietuva derybose dėl 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos kategoriškai nesutiks su dabar siūlomu finansinės paramos iš ES struktūrinių fondų mažinimu, interviu Lietuvos radijui sakė Premjeras Andrius Kubilius.

„Tikrai kategoriškai nesutiksime su tuo, kaip dabar yra kol kas paskaičiuota, kaip bus padalinti sanglaudos fondų pinigai atskiroms valstybėms, nes trys Baltijos valstybės dėl pritaikytos mums netinkamos formulės iš tikrųjų ganėtinai stipriai nukentėtų. Lietuva, lyginant su 2007 – 2013 m. finansine parama, gautų vienu milijardu eurų mažiau“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjero teigimu, Lietuva jau pasiekė, kad Danija, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Komisijai, Baltijos valstybių „problemas žino ir gerai supranta“.

„Tikimės, kad diskusijos ir toliau bus tokios pats intensyvios, ir kad mums pavyks apginti mūsų reikalą, kad iš tikrųjų ir Baltijos valstybės, ir Lietuva konkrečiai neliktų kitoje finansinėje perspektyvoje nuskriaustos“, – teigė A. Kubilius.

Taip pat Vyriausybės vadovas minėjo, kad visos Vidurio ir Rytų Europos šalys nenorėtų, kad bendras ES skiriamos paramos joms dydis sumažėtų. Pasiūlymus dėl naujos ES finansinės perspektyvos A. Kubilius šią savaitę Rumunijoje aptars su kitų Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovais:

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: