Iš geriausios Lietuvos gamtos nuotraukos žvelgia vilkas (2)

Gegužės 16 d. Lietuvos Vyriausybės rūmuose įvykusio Lietuvos gamtos fotografijos konkurso „Gintarinis žaltys 2011“ apdovanojimuose triumfavo Renato Jakaičio nufotografuotas „Smalsus pilkis“. Nuotraukos autorius pelnė abi pagrindines – „Geriausios fotografijos“ ir „Geriausio fotografo“ – nominacijas. Vos pasirodžiusi internetinėje gamtos fotografijų galerijoje pernai metų vasarą, ši nuotrauka susilaukė gausybės kolegų fotografų pagyrimų ir buvo pakrikštyta „metų kadru“. Meniška laukinio vilko nuotrauka – retenybė. Dažniausiai fotografuojami žmonų auginami arba aptvaruose laikomi vilkai. Laukinis vilkas nelinkęs pozuoti net ir labiausiai patyrusiems gamtos fotografams.

Ir R. Jakaitis smalsiojo vilko nuotraukai nufotografuoti sakėsi teturėjęs tik vieną progą. Jis pasekė iš dienojimo vietos išbaidytą šeimyną ir vienas vilkas akimirkai sušmėžavo prieš fotoaparato objektyvą miško lapijoje. Pavyko kadras, kuriame suklususio ir atsargiai iš už krūmo žvelgiančio vilko poza atspindi fotografo sužaistų slėpynių nuotaiką, o į objektyvą įsmeigtos žvėries akys – smalsią ir atsargią jo prigimtį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Kemblys:

    “Jis pasekė iš dienojimo vietos išbaidytą šeimyną…” – Vilkai buvo išbaidyti!!! Jei taip visi puspročiai landžios ‘įamžinti’ gyvūnus, tai vargšams neliks vietos net ‘namie’. Kartais paukščiai palieka jauniklius, jei supranta, kad lizdas žinomas VISIEMS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: