V.V.Landsbergis. Šiandien sužinojau, kad Lietuva – ne mano reikalas (42)

Vytautas V. Landsbergis

Vytautas V. Landsbergis

Įvykius sekiau nuo pat ryto ir visą dieną apie juos galvojau. Valstybė ir tarnybos padarė didelę klaidą, buvo pagilinta ir taip gili takoskyra tarp valdžios struktūrų ir žmonių. Lietuva suskaldyta dar labiau. Viena pusė liko pažeminta, truputį išprievartauta. Buvo nesiskaityta su jų nuomone, nuojauta, noru sulaukti atsakymo, kada bus baigta pedofilijos byla.

Mano siūlymas visada buvo paieškoti trečio – taikaus kelio. Iš autoritetų, neklaninių teisėsaugos žmonių sudaryti komisiją, kuri inspektuotų šią bylą ir pasakytų savo atsakymą. Tada būtų viskas aišku. Tokio aiškumo nėra nei V. Pociūno byloj, nei šioj. O dabar neaiškumas tik dar labiau sustiprėjo – kodėl taip skubama?

Šiandien prisiminiau terminą – istrebiteliai, stribai. Jie buvo lietuvių tautos piliečiai, kurie ėjo prieš savus. Primesdami valią, atimdami, niekindami, ištremdami. Manau, kad stribiška galvosena niekur nedingo, ji jaučiama ir žurnalistikoj, ir teisėsaugoj. Būtent šitą jausmą vakar ir išgyvenau. Jų naudojama strategija: žinokit savo vietą, tuoj mes jums parodysime, kaip ir kas turi būti, ir ne jūsų reikalas, kaip kas bus. Tai va, sužinojau, kad Lietuva – ne mano reikalas. Su šiuo reiškiniu labai sunku turėti santykį. Ką daryt su tuo „savu“, kurio užduotis yra naikinti? Naikinti laisvės, pilietinę idėją. Nesitarti, o primesti valią.

Kaip sakė atvažiavę užsienio ekspertai, prievarta jokiu būdu negalėjo būti taikoma. Ir Danijoje, Olandijoje tokie dalykai būtų netoleruojami. Turi būti susitarimas. Lietuva neišlaikė labai rimto egzamino. Kaip tai būtų buvę keblu, bet turėjo būti sudaryta derybininkų grupė, kuri bendrautų su abiem pusėm. Dabar to nebuvo. Teisėsauga pareiškė: mes nutarėm, ir vsio zakonno.

Man širdy liko tuštuma. Nežinau, ką daryti su šita valstybe, kurioje yra visuomenė ir stribuomenė. Stribuomenė daro, ką nori, o visuomenė turi sėdėti ir necypti. Bet manau, kad vieną dieną jos vis tiek turės susėsti ir susitarti – apie ką yra mūsų valstybė? Ar ji dar yra? Ar dar jos kam nors reikia? Tas karas turėtų pasibaigt, jei norime išlikti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

42 komentarai

 1. Juozas:

  Iki vakardienos ir aš abejojau valstybe. Šiandien tikiu ir jaučiu, kad mane ji apgintų, jeigu kažkokio aptemusio proto valdoma minia mane užpultų. O į stribus man panašesni kedofilai. Jie daro tai, ko didieji manipuliatoriai nori.

 2. Kemblys:

  Vytautas V.Landsbergis:
  “Man širdy liko tuštuma. Nežinau, ką daryti su šita valstybe, kurioje yra visuomenė ir stribuomenė. Stribuomenė daro, ką nori, o visuomenė turi sėdėti ir necypti. Bet manau, kad vieną dieną jos vis tiek turės susėsti ir susitarti – apie ką yra mūsų valstybė? Ar ji dar yra? Ar dar jos kam nors reikia? Tas karas turėtų pasibaigt, jei norime išlikti.”

  Užjaučiu Vytautą!!! Kaip nors išsilaikyk, Vytautai, kol mes “tą karą” užbaigsime. Bet, nepyk, mes nesėsime ir nesitarsime su “stribuomene”.

 3. Rasma:

  KAI NETEISYBĖ TAMPA ĮSTATYMU, PASIPRIEŠINIMAS TAMPA PAREIGA !!!

  NEPARTINIO DEMOKRATINIO JUDĖJIMO (NDJ) PIRMININKO POVILO GYLIO KREIPIMASIS

  Nepartinis demokratinis judėjimas, suderinęs poziciją su kitomis organizacijomis, informuoja, kad rytoj, t.y. gegužės 19 d. 12.00 val. Vilniuje organizuojama žmonių eisena nuo S.Daukanto aikštės į Nepriklausomybės aikštę.
  Piliečiai, kurie negali atvykti į Vilnių ir dalyvauti eisenoje, kviečiami visoje Lietuvoje taip pat 12.00 val. rinktis savo miestų centrinėse aikštėse.

  Raginame kviesti visus piliečius prisijungti prie eisenos ar susibūrimų miestų centrinėse aikštėse, taip išreiškiant neabejingumą teisingumui bei savo Valstybei.

  ASOCIACIJA “NEPARTINIS DEMOKRATINIS JUDĖJIMAS”

  • G pavardės nesakysiu:

   eeeee… o čia tam „Nepartiniam Judėjimui“ kartais vadovauja ne tas pats Povilas Gylys, kuris… kaip čia pasakius…. labai ilgai buvo partinis vienoj tokioj partijoj?

  • Marija, Marija:

   Būtinai renkamės su muzikos instrumentais, juk rytoj “gatvės muzikos diena”. Mergaitę su fleita jau palikit ramybėje. Pilietinę valią reikia reikšti kiekvieno gyvenimą įtakojančiuose reikaluose kaip energetika, valdininkų bei tarnautojų korupcija ir pan. Gero savaitgalio visiems!

 4. Romualdas Zubinas:

  Vytautai, Pirmasis bei Antrasis pasauliniai karai vyko su tikslu užkariausti rytus ir tuo pačiu Lietuvą bei visą Baltiją. Nepavykus tai padaryti ginklu ir atvirai, praėjus pusiai amžiaus, tai bandoma padaryti pasitelkus mums visiškai svetimą ir nepriimtiną, bet vakaruose jau įsikėrojusią idėologiją, kuriai neperseniausiai pritarė ir JAV prezidentas. Tad šis procesas Europoje, ir tuo pačiu Lietuvoje, netrūkųs dar labiau suaktyvės. O kas pas mus prieš tai kovoja? Tiktai Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka!!! Ši vakariečių kultūros bacila jau įsismelkė ir į Lietuvos Seimą!? Ar tiktai ka mūsų Seime surengta lytinių iškrypėlių iš vakarų konferencija neliūdija, kad jų ekspancija į rytus dar labiau suaktyvėjo? Tamsta kalbi apie tarimasi su jais. Nuo ju reikia mums bėgti ir kuo greičiau. Apie joki tarimasį negali būti nei kalbos!

  • Prusas:

   netiesa, abieju pasauliniu karu ir raudonuju revoliuciju prasme buvo nuzmoginti cia gyvenusius zmones ir bent trecdali iszudyti bei likusius ibauginti paverciant beteisiais vergais, kas ir buvo padaryta suskaldzius visa Europa i priesingas kariaujancias ideologijas…po siu karu seke vergija ne tik rytuose bet ir vakaruose…yra suplanuota baltus vergus Europoje pakeisti misrunais ir spalvotais, o tam geriausia tinka rasizmas ir islamas…ir be abejo treciasis globalus karas

 5. zemaiciu zydas:

  Ziurekit nepabekit nuo vilko pas meska. Neapykanta – prastas vedlys. Nepakantuma lengva provokuoti nusikaltimams. Proga puiki, bet nesugebama identifikuoti prieso ir nera jokios strategijos. Bus riauses Mon tep sveitaas…:S

  • arunas:

   Vardan tos nepriklausomos Lietuvos as tylejau 22 metus, bet mano tylejimas nuvede tevyne i nelaisve. Jei dabar uzpultu okupantas, manai vakaryksciai “didvyriai” gintu Lietuva???:))). Okupantui nereiktu net savu kariu naudoti, jie jau turi savo armija Lietuvoje, kuria patys ir islaikom!!!

 6. Tautininkas:

  Ačiū, Vytautai. O “stribuomenės” (kokia tiksli sąvoka) tikrai turime. Apie tai liudija ir “chamentarų” rašinėtojai, per šias dienas užplūdę visas svetaines: teisė, įstatymas, motinėlė…” O kur buvote, kai dukrytę išplėšė iš Ingos Rinau asmuo, nenorėjęs mokėti alimentų pamestai motinai, o pats su nauja simpatija užsimanęs gyventi iš socialinių pašalpų? Tai kokia ta jūsų teisė be teisingumo? Pociūno nužudymas irgi teisėtas? O Kedys pats savo lavoną atplukdė? Kur buvo KLANOSAUGA, kai žmogus visur kreipėsi pagalbos? Bet tai ne naujiena. Kas sudarinėjo tremiamų į Sibirą sąrašus? Ar ne stribų kaimenė? Sudarinėtų ir dabar, bet kad niekas už tai nebeužmoka.

  • zemaiciu zydas:

   ok, bet kas jie? Cia Esme. Situacija Kai kaimynas kaltina kaimyna ir anie susimusa prie jokios pazangos neatveda, Juk matem – zinom, ar ne? As tai asmeniskai uz riauses, bet reik taikiniu ir tikslu. Ar zinote ka pulsit, vardan ko ir ko reikalausit?

 7. Rytas:

  Raudonieji konservatoriai

  KONSERVATORIAI IR SOCIALDEMOKRATAI MŪRU UŽ PEDOFILUS – LAISVAS LAIKRAŠTIS

  Konservatoriai ir kiti 05 17 Pasisakę PRIEŠ Songailos nutarimą dėl prievartos prieš mergaitę :

  Mantas Adomėnas (TS-LKD),
  Vilija Aleknaitė Abramikienė (TS-LKD),
  Vytenis Andriukaitis Povilas (LSDP),
  Audronius Ažubalis (TS-LKD),
  Vida Marija Čigriejienė (TS-LKD),
  Evaldas Jurkevičius (TS-LKD),
  Česlovas Juršėnas (LSDP),
  Andrius Kubilius (TS-LKD),
  Michal Mackevič (LLRA),
  Eligijus Masiulis (LS),
  Kęstutis Masiulis (TS-LKD),
  Andrius Mazuronis (TT),
  Jurgis Razma (TS-LKD),
  Česlovas Vytautas Stankevičius (TS-LKD),
  Gintaras Steponavičius (LRLS),
  Stasys Šedbaras (TS-LKD).
  Virginija Baltraitienė (DP),
  Saulius Pečeliūnas (TS-LKD),

  Konservatoriai kovo 23 balsavę kartu su socdemais ir liberalais prieš mažos mergaitės problemos svarstymą

  Adomėnas Mantas
  Aleknaitė Abramikienė Vilija
  Anušauskas Arvydas
  Ažubalis Audronius
  Bekintienė Danutė
  Bilotaitė Agnė
  Dagys Rimantas Jonas
  Dautartas Julius
  Degutienė Irena
  Dumčius Arimantas
  Jankauskas Donatas
  Jurkevičius Evaldas
  Kazulėnas Algis
  Luomanas Petras
  Margevičienė Vincė Vaidevutė
  Masiulis Kęstutis
  Matulas Antanas
  Matuzas Vitas
  Pečeliūnas Saulius
  Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė
  Razma Jurgis
  Saudargas Paulius
  Stankevičius Česlovas Vytautas
  Stundys Valentinas
  Šedbaras Stasys
  Vareikis Egidijus
  Vidžiūnas Arvydas
  Zingeris Emanuelis
  Žeimys Pranas
  Žilinskas Rokas

 8. Vytas:

  Lietuva labai sirgo, o vakar ja nuzude ! Mes valdzios neturime, o be valdzios nera ir valstybes ! Belieka isnykti arba dar karta sukurti nepriklausoma Lietuva! Nesusitepe intelektualai vienikytes, o kai tapsite valdzia nepamirskiti israuti sovietines piktzoles, ko nepadaret pries 22 metus.

 9. Tęsėjas:

  Abiejuose sąrašuose nurodytiems asmenims tariu -_tegyvuoja mūsų tautos GĖDA!

 10. Gali būti...:

  Stribai buvo infiltruojami į partizanus, tad ir visuomenėje gali būti apsimetusios stribuomenės…
  Pvz., man “Bunkerio” pavaizdavimas atrodė stribiškas…

 11. Rimantas:

  Neklaidink skaitytojų sakydamas, kad stribai yra lietuvių tautos piliečiai – jie buvo ir yra Lietuvos piliečiai, buvo ir atvykėlių iš kitų raudonų šalių. Prie ko čia tauta? Dar reikia paminėti, kad stribų vadų ir dalyvių dar nemažai yra Izraelyje. Kažkodėl visur su žydišku kvapu Lietuvos žmonių gyvybėmis nuklotas kelias į Sibirą ir pasityčiojimui palikti išniekinti lavonai miestelių aikštėse.

 12. pedofilas:

  Pedofilas: mes jums kišime kur norėsime, o jus prašome nesikišti.

 13. Jonas:

  Politika yra politika. Pats laikas inicijuoti priimti įstatymą, kad pedofilinių santykių amžius didinamas nuo 14 metų (kaip yra dabar) iki 17 metų. Jei suaugęs lytiškai santykiauja su asmeniu kuriam dar nėra 17, jis baudžiamas už pedofilinius santykius. Tegul draugauja tie suaugę su tais vaikais, bet lytinius santykius pradeda tada, kai vaikui jau yra 17.

 14. Raudonieji konserv:

  balsas informuoja: penktadienį mergaitė praleido Santariškių klinikų reanimacijoje

 15. Nagi:

  Vytautai sutinku su Jūsų mintimis, ypač Jūsų tėvo išsakytomis mintimis, tik visa bėda tame, kad antroji pusė nesiekia teisingumo ir tiesos, o priešingai, jie ją nori kuo giliau paslėpti nuo mūsų, kad niekas nerastų kelio į tiesą ir nustotų jos ieškoti, nes kai kam už šios tiesos paviešinimą gresia baisūs dalykai, visiškas visuomenės pasmerkimas ir realios valdžios galių praradimą, o šitų galių turintis realia valdžia Lietuvoje prarasti nenori. Juk ne be tikslo buvo nužudytas D Kedys ir A Ūsas, vienas neva kaip žudikas, kitas kaip mergaitės tvirkintojas ir keli asmenys žuvę vien dėl to kad per daug buvo priartėję prie šios bylos paslapčių. Tu Vytautai pats sau atsakei į iškelta sau klausima kodėl taip grubiai buvo pagrobta mergaitė iš saugių jai jos tetos N Vrenskienės namų, todėl kad ji pedofilijos byloje yra likusi vienintelė tiesioginė liudytoja žinanti visą tiesą apie šią bylą.. Ja klanas bet kokia kaina ir bet kokiais būdais iš savo kelio stengsis pašalinti. Ar galima buvo kad viskas būtų vykę geriau, manau kad taip, tik reikėjo A Kubiliui labiau turėti valios ir kantrybės pašalinant iš VR ministro posto parsidavėlį Palaitį ir jokiu būdu šio posto nebeduoti LiCui, o ji pasilikti sau, kaip iš pradžių norėjo konservatoriai. Čia savo trigrašį yra įkišusi ir prezidentė rėmusi LC partija ir asmeniškai A Palaiti su A Čapliku, jei VR ministru būtų pavykę laiku atsikratyti, manau kad Garliavos tragedijos nebūtų buvę.

 16. Nagi:

  Vytautai tu teisus sakydamas apie Lietuvos visuomene ir “stribuomene” kai paskaitai jų komentarus pasidaro man labai nejauku, kad “stribuomenė” komentarų skaičiumi Lenkia Lietuvos visuomenę, todėl Lietuvoje taip sunku yra siekti teisingumo. Man giliai įstrigo atmintyje vaizdas Seime kai kyšininkui Lementauskui buvo norima atimti Seimo nario neliečiamybę, juk visa “opozicija” vieningai kartu prabalsavo kad šis žūlikas liktu Seime ir išvengtų pelnytos bausmės, kaip manai kokį pavyzdį Tautai rodo toks Seimūnų elgesys. Manau kad vagys visada palaikys vagį, toks vagių yra “garbės” kodeksas, vor v zakone, o Lietuvoje šitokios mąstysenos žmonių daug, pradedant atkutusiais verslininkais savo turtus susikrovusius per kontrabanda, baigiant aukštais pareigūnais nevengusiais imti didelių kyšių. Pažiūrėkite kiek daug gražių sodybų išdygo aplink Lietuvos miestus ir miestelius ir niekam nėra įdomu kokie aitvarai jiems tuos turtus sunešė, tokia tai šiandien Lietuvos realybė, o į ją buvo eita ilgai, nuo tada kai viriausias neokomunistų vadas pasakė “vsio zakono’ kol teismo nėra įrodyta kad aš ką nors paėmiau neteisėtai, bet koks teisėjas galėjo pasišiaušti prieš A Brazauska, supraskime jį teisėją žmoniškai, nejaugi jis žudys savo karjera dėl kokios tai mistinės visuomenės žinant kad už tai tu nieko negausi sau jokios realios ekonominės naudos, kai daug paprasčiau yra prieš tiesą užmerkti akis kai į tavo sąskaita banke, ar asmeniškai į kišenę įkrenta ne vienas tūkstantis litų. Juk matome kokiais limuzinais važinėjasi teisėsaugos pareigūnai, teisėjai, garsūs advokatai, jų automobiliai kainuoja nuo šimto tūkstančių dolerių imtinai ir ta kaina vis kyla aukščiau, kuo didesnius sukčius šie advokatai gina, tuo jų automobiliai būna brangesni. O juk L Stankūnaite gina garsūs Lietuvoje advokatai iš pradžių Liutvinskas dabar Černiauskas, šie advokatai yra įkandami pagal savo kainą tik milijonieriams, tai įdomu iš kur pas L Stankūnaiute niekur nedirbančia jauna moterį atsirado tokie dideli pinigai kad gali laisvai samdyti milijonieriams įperkamus advokatu. Ar jums toks L Stankūnaitės išlaidavimas neatrodo keistai?

 17. Prusas:

  qrwa apgyne, o mergaite nubaude…juk nevalia priesintis pe di kams kai tave prievartauja…pe di kai kolkas valdo, bet jiems kartuves jau paruostos…beje isakymu vykdytojai yra sudo kruva ir neturi valios pasakyti – ne…net hitlerininkams atsirasdavo zmoniu kurie sake nesaudysiu zydu, kas reiske ju paciu mirti, o cia i stribyna surinktos visos visuomenes atmatos, kaip kad uzejus bolsevikams visi kriminaliniai buvo paleisti is kalejimu ir net padaryti virsininkais…todel zonoje ir gyvenome 50 metu

 18. Prusas:

  man tai tiesa pasakius visas sitas 3 metus besitesiantis spektaklis atrodo surezisuotas auksciausiame lygyje ir ne Lietuvoje ir net ne Rusijoje, o vykdymui pasitelkta kgb patirtis ir kadrai…ju priesas visada buvome mes paprasti zmones – mokytojai, inteligentai, gydytojai, studentai, darbininkai, ukininkai, zemdirbiai…

 19. Virgilijus:

  kiekvienai tokiai bylai, kaip Garliavos, atsiradimui reikalinga atitinkama terpė. Kaune tokioms byloms “vystytis” yra puiki terpė, bet kuriame kitame mieste ši problema civilizuotai būtų išspręsta per pusmetį ir nebūtų leista nužudyti 5 žmones. Garliavos byla yra tik atspindys to kas darosi kauniečių protuose, t. y. sąmonėje. Kaunas turi išgyti, turi kelti savo sąmoningumą, tam reikia pajungti visus turimus resursus, kad sąmoningumas būtų ugdomas nuo pat mokyklos suolo ir išnyks visos problemos. Kitaip jokia teisėsauga ten neįves tvarkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: