Pirmą kartą Lietuvoje – galimybė pasirašyti už referendumą elektroniniu būdu (23)

Nuo šiol Lietuvos Respublikos piliečiai gali pasirašyti už referendumą dėl atominės elektrinės statybų elektroniniu būdu. Tai suteikia unikalią progą visai tautai svarbiu klausimu pasisakyti ir užsienyje gyvenantiems piliečiams.

Elektroninė sistema, savo patikimumą įrodžiusi pastarojo gyventojų surašymo metu, yra vienintelis elektroninis parašų rinkimo būdas, patvirtintas Vyriausiosios rinkimų komisijos, ir vienintelis Lietuvoje oficialiai veikiantis demokratijos įrankis internetinėje erdvėje.

Pirmą kartą visi pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai, prisijungę prie tinklapio, patvirtinę savo tapatybę per elektroninės bankininkystės sistemą (išskyrus AB banko „Swedbank“ klientus), net neišeidami iš namų gali pasirašyti už referendumo iniciatyvą „Žmonės sprendžia“. Šios iniciatyvos tikslas – surinkti 300 tūkstančių piliečių parašų referendumui dėl Visagino atominės elektrinės inicijuoti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

23 komentarai

 1. ALGIRDAS:

  AŠ prieš atominės elektrinės statyba

 2. Zemaitis:

  As taip pat pries,reikia statyti Magnetine elektros elektrine!!

 3. Nagi:

  Lietuvos žmonės nepasiduokite šantažui, nesirašykite niekur kur reikalaujama kad būtų nutraukta VAE statyba, tai Kremliaus surengtas ir finansuojamas projektas. Kodėl tie kurie renka parašus dėl Lietuvoje statomos VAE, ne žodeliu neužsimena kad šalia Lietuvos jau yra statomos dvi rusų AE su keturiais atominiais nesaugiais rektoriais. Tai jūs pasirašiusieji norite iš rusų pirkti nesaugia atominę el energiją ir visas savo lėšas atiduoti Rusijai užuot tuos pinigus ir darbo vietas palikus Lietuvoje.
  Kodėl žaliai raudoni Lietuvos žalieji nestreikuoja prie Baltarusijos ar Rusijos ambasadų Vilniuje, o tik sugeba griauti savo valstybę ir jos finansus?

 4. Nagi:

  Kai Lietuva pasirašė AE statybos sutartį su japonų Hitachi firma, rusų statomai Karaliaučiuje AE “krantai”. Jų pinigai būs veltui išmesti į klampią balą. Rusams aiškiai pasakė lenkai, kad jie nepirks iš Rusijos el energijos. Liko vienintelė rusams viltis, Lietuvos runkeliai, kurie galėtų išgelbėti V Putino afera, Karaliaučiuje statoma AE. Juk tik per Lietuvą rusai galį išeiti į Europos rinką, bet norint kad taip atsitiktų, pirmiausiai reikia lietuvius paveikti taip, kad šie savo noru atsisakytų statyti Visagino AE. Todėl šiam reikalui Kremlius metė į Lietuvą didžiules pinigų sumas nusipirkdamas Lietuvoje ne vieną, bet kelias “prodažnas” partijas. Aiškūs ir suprantami visiems mums Kėdainių Agurkinio “trudavykų’ norai, jų juk galvos visada į Kremlių pasuktos buvo. Tokia pati istorija yra ir su paksoidais bei sosdermokratais, nieko iš jų nereikia norėti ir ko nors gero tikėtis Lietuvai, jie gi amžini Kremliaus draugais buvo. Visi išaugo jie iš to paties kremlinio kelmo. Kaip kažkada sakė R Kiplingas “tu ir aš vieno kraujo mes abu”, na o E Masiulio liberalai žiauriai apsišiko paremdami kremlinių pakišta referendumą, galėjo bent truputį palaukti. Žinoma Žiemelio ‘krikščionys“ “bolševikų žingsniu”kartu su tavariščias link Kremliaus pasuko. Ponai kaip jūs manote, ar ne ankštas bus jums valdžios lovys, kai rudenį per rinkimus veržties link jo. Labai daug partijų taikosi į rinkėją runkelį. Netikiu kad visoms šioms partijoms užtektų runkelių balsų rudenį patenkant į Seimą. Nemanau kad už jus žmonės stipriai balsuotų, runkeliai taip, bet žmonės ne. Manote kad Lietuvoje liko tik kvailiai ir super milijonieriai, kuriems Tėvynę parduoti vieni juokai. Svarbu surasti pirkėją. Na jie su Maskva ir suderėjo dėl kainos, todėl Kremlius ir metė tokias dideles ir gausias propagandines pajėgas į Lietuvą. Įkūrė savo Žaliąjį institutą su Linu Snargliu priešakyje ir džiaugiasi nusipirkęs kelias prostitutines partijas savo kėslams Lietuvoje įgyvendinti. Šiaip partijų gausa Lietuvoje yra Maskvos projektas. Kuo daugiau Lietuvoje įsisteigiama iš išorės valdomų “partijų”, tuo lengviau Kremliui valdyti mus ir kištis į valstybės vidaus reikalus. Taip yra ardoma ir destabilizuojama politinė- ekonominė padėtis Lietuvoje. Dabartiniu laiku kurpiamas Lietuvoje tas referendumas dėl Visagino AE statybos gimė ne Lietuvos “politikų’ galvose, o buvo atsiusta gatava direktyva iš Maskvos jau su paruoštu referendumo planu ir tikslu jį būtinai surengti. Linui Balsiui liko tik vienas paskutinis įsipareigojimas Kremliui, per “prodažnas partijas” įforminti referendumą kaip tautos valios išsireiškimą. Šiaip Ostapas Benderis paklaustų, ei komunistai “počiom opium dlia naroda”?

 5. Copy:

  Ne visos tautos vienodos.Todel kiekviena turi savo istoriją ir šiandieną.Prancūzija ir Vokietija.Vokietija be vargo įvedė pensijinį amžių nuo 67 m.Prancūzijoje vargais negalais tik 62 m.ir tai būs įstatymas atšauktas.Lietuvių ir estų mentalitetas skiriasi.Lietuviai vadovaujasi daugiausia jausmais:gilus nusivylimas arba ji keičianti euforija.Estai racionaliai galvoja,todėl ten nekiltų toks tautos supriešinimas kaip pas mus.Lietuvoje garbinama LKP ir Brazauskas-Estijoje pragmatikai politikai,ne komunistai.Ten nebūtu jozaičių ir “istorines klaidos”.Pas mus žiniasklaida liko partinė ir isteriška.Joks desovietizacijos įstatymas negalėjo būti priimtas,nes Seime dauguma prieš.O tauta myli komunistus.Todėl dalis tautos kankinasi,nesuprasdama,kodėl vis dėlto dauguma gauna buvę partiečiai.Todėl ir tęsiasi tautos klaidžiojimo kelias,kartu su inteligentais,darbininkais,ūkininkais ir visais turtuoliais ir bėdžiais glaudžiamės prie Anglijos,Norvegijos,drabstome purvais Lietuvą ir galvojame,kad taip atkeršijame už savo gyvenimą.Tokia tauta,tokia ir valdžia!

 6. Jonas:

  Nuspręsti, statyti AE ar ne, turi specialistai, o ne proputiniškų žaliųjų rėksnių apmulkinti žmonės. Siūlau nesirašyti.

  • Vaidilosvainis:

   Brangusis, ar bent esate susipažinęs su neangažuotų (ne energetikos ministerijoje dirbančių) specialistų nuomone? Iš jūsų turiningo komentaro aišku, kad visiškai ne. Bet tokiu atveju peršasi vienintelė logiška išvada,- apmulkintas esate kaip tik jūs! Nesvarstėte tokios galimybės?

   Be to, mano galva, tas “rusai eina!” argumentas- jau toks nudrožtas ir tiek kartų jau nepasitvirtinęs praktikoj, kad jį jau derėtų prilyginti konservatorių argumentui “tas jau nebesiskaito”, kuomet kalba užeina apie Williams aferą. Tuomet tokie kaip jūs, pamenu, irgi rėkė,- “neprileiskim Ivano prie vamBzdžio, bo nebeįpirksime benDzino”. Antroji pranašystės dalis išsipildė, bet gi visi žinome, kaip vadinama dalinė teisybė…

 7. Vaidilosvainis:

  Aš jau pasirašiau. O kur sužinoti, kiek jau yra pasirašiusiųjų, kokia dinamika…

 8. Artūras Gotautas:

  AE pagal “Hitachi” sutartį nebus statoma,nes sutartyje yra toks punktas,kuris įvardijamas – “netesybomis”..Tad jeigu Lietuva atsisako statyti AE,”Hitachiui” privalo sumokėti 752 milijonus(litų?)..Viskas viešoje erdvėje vykdoma taip,kad AE nebūtų statoma..Rengiami referendumai,šnekama daug apie “Černobylio” žalą,bauginami dirbtinai žmonės,kalamą jiems į galvą,kad AE yra didelis pavojus ir mums jo nereikia…Pavojaus galimybės suprantamos,bet reikia suprasti valstybės biudžeto pavojų,kuri degs 752 milijonus visų mūsų mokesčių mokėtojų pinigais..Turi prisiimti pilnai atsakomybę kas pasirašė sutartį su “Hitachi”,kas joje dalyvavo ir dalyvauja turi nešti atsakomybę…
  Žmonėms yra duoti “žali raktai”,tam kad niekas čia nieko nestatytų,nes “netesybos” yra pelningiausias šiai dienai Pasaulio verslas..Visur reklama,programuojanti žmones apie AE nereikalingumą Lietuvoje ir .t.t..
  Mąstykime toje vietoje,mąstykime… 🙂

 9. Vaidilosvainis:

  Štai abejojantiems toks trumpas kaimiškas paskaičiavimas:

  VAE Sekomoto įvardinta (neaišku kokia- tik statybos, ar lig pat normalios, o ne testinės eksploatacijos) vieno 1,3 GW reaktoriaus! kaina- 12 milijardų Lt. Išmanantys reikalą nėra tokie kategoriški, su viskuo vertina nuo 15 iki 25 milijardų.

  Palyginimui, vienos 2,5 MW su pajungimo į tinklus infrastruktūra (galutinė kaina iki elektros tiekimo pradžios) kain- apie 10 milijonų Lt. Reiškia, už Sekmoto duosniai jau suplanuotus mūsų pinigus išeitų… puasantro tūkstančio vėjo jėgainių. Padauginam 1500 iš 2,5 MW ir gaunam vos ne 4 gigavatus! Reiškia net nelabai vėjuotomis dienomis būtų užtikrinta kokių 2 GW galia. Be to, vėjo juk iš rusų pirkt nereikėtų. Be to, operaciniai kaštai- irgi tūkstančius kartų mažesni. Be to, perdavimo nuostoliai sumažėtų dešimtimis kartų. Be to, perteklinį energijos kiekį galima lengvai reguliuoti, priešingai nuo VAE, kuomet jį būtų būtina kažkam perduoti, o prie “kažko” mes neprisijungę, o prisijungimas, anot tų pačių sekmokų- dar apie 60 milijardų. Be to, paskelbus konkursą 1500 vėjo jėgainių statybai, viena kainuotų ne 10, o tik kokius 9, jei ne 8 milijonus. Be to, uždarymo kaštai- nuliniai, tiesiog pakeitei generatorių ir toliau sau imi energiją “iš oro”… Tai kas čia, po šimc pypkių, per nesąmonė su ta VAE išeina?..

  , kurių numatomas darbo ciklas- 30 metų.

 10. Algirmantas:

  O kam statyti gi trečias blokas visiškai naujutėlis, gal kiek morališkai pasenęs, bet naujas tai ko jo nepaleidžia?

 11. Domantas:

  http://www.gf.vu.lt/lt/naujiena/ar-mums-nereikalinga-nauja-atomine-elektrine

  ateikit, padiskutuosim 🙂

  o šiaip referendumą daryt jau vėlu, nėra prasmės (nebeapsimoka)

  Mano nuomonė, kad atominės reikia.

 12. Ženklas:

  Aš už atominę elektrinę, tik jos statyba turi būti DEPOLITIZUOTA. T.y. -priimti įstatymą ,suteikiantį neatšaukiamą
  galimybę man, mano kaimynui,bet kuriam verslininkui laisvai pirkti savo nuožiūra elektrą iš Kaliningrado iš Baltarusijos
  iš Hitačio Visagine. Tada ji tikrai turės būti ekonomiška. Jei būsim priversti pirkti tik Hitačio elektrą tada, remiantis
  argumentu,, rusai puola” t.y. politiniais sumetimais, apmokėsime bet kokią projekto kainą ir kitas nerezutatyvias išlaidas. Seimui pateikta virš 100 tomų sutarčių su Hitači – kaip manote keli seimo nariai tuos šimtus tomų prieš balsuodami perskaitys?

 13. G pavardės nesakysiu:

  O kur galima pasirašyti pvz. Molėtuose ant normalaus popieriaus lapo? Nes tokių dalykų daryti ber bankininkystės sistemas, kaip čia švelniau pasakius… Negalima. O kai https://www.erinkimai.lt/atomine pamačiau mokejimai.lt reklamą… trūksta tik skalbimo miltelių ir nemokamo alaus.

  • Vytangas:

   http://www.erinkimai.lt renka parašus konsultaciniam referendumui. O tokiam įvykus į jūsų nuomonę atsižvelgti nebūtina. Kokia tokio referendumo prasmė?!
   Šiuo metu vyksta parašų rinkimai abiems – konsultaciniam ir privalomąjam… Tad, jei norite, kad jūsų balsas nenueitų veltui, prieš pasirašydami, žiūrėkite po kuo pasirašote…

 14. Artūras Gotautas:

  Skaičiai labai paprasti 752 milijonai,jeigu Lietuva atsisako statyti AE..Tuos pinigus privalo sumokėti “Hitachiui”..Tokia suma yra nurodyta sutartyje,įvardijama “netesybų atveju,Lietuva privalo sumokėti kompensacija 752 milijonus “Hitachiui” “..Viskas rengiama taip,kad Lietuva nestatytų AE,bus referendumas,bus piketai,gyvos grandinės žmonių,badavimai,suteikti žalieji raktai,įsteigtos všį ir visi kiti “kraštutinumai”..Pasidomėkite kiek kitos ES šalys bandė statyti AE ir niekas nesigavo,absoliučiai visos sumokėjo “netesybų išmokas”,kurios siekė nuo 350 milijonų iki 950 milijonų,Lietuva kadangi yra labai turtinga valstybė,jai yra numatyta 752 milijonai,kol kas tiek šiai dienai,aišku išmoka didės su lyg kiekviena papildoma sutartimi…
  Šios dienos pelningiausias baltasis verslas yra “netesybų verslas”,susirašo sutartis paskui dirbtinai atsisakoma vykdyti,neva tai referendumas,ar tai žmonių masiški pasipriešinimai ir viskas,atsakymas aiškus,kažkam labai apvali sumelė nubyra į sąskaitas,žinoma su turiningom dalybom..Toje vietoje lieka apgautas paprastas valstietis-pilietis-žmogus..Valstybės skola šokteli dar vienu šviesmečiu į priekį…
  Turim savo valstybės pavyzdį Mažeikių apgaulę ir Leo apgaulę,dabar turėsim ir AE apgaulę..
  Trūksta žodžiu kaip strategiškai žaidžiama į valstybės-tautos nenaudą… ;(

 15. Nagi:

  Pagal komentarų turinį nesimato kad čia komentarus rašytų tautiškai nusiteikę lietuviai besirūpinantis savo valstybės ateitimi ir jos saugumu. Priešingai, atrodo kad būčiau patekęs į antifa ar NK tinklapį, toks pat nežabotas pyktis tiems kure dabar rūpinasi savo tauta ir jos ateities perspektyva. Tautininkai, jei jus taip manote ir deklaruojate tokias “vertybes” kaip čia yra rašoma jūsų komentaruose, rudenį per rikimus gausite apskrita nulį Seimo narių skaičių Seime.
  Normalūs žmonės už jus nebalsuos, o murzininkų balsų jums neužteks kad patektumėte į Seimą, nes jūsų pėdomis eina paksininkai ir jie “nusiurbia į savo pusę murzinius, taip kad jums Seimas rudenį nesišviečia jei nekeisite savo politinės krypties ir mažiau lankstykitės prieš Kremlių, atsirado “tautininkai” mat tvajų kad juos kur.

  • tikras lietuvis:

   Manau irgi, kad jie laikosi nepriimtino elgesio modelio.

  • G pavardės nesakysiu:

   nebandai argumentuoti, tik „runkeliai“, „kremlius“ ir kitos balalaikos… Kodėl gi turėčiau tavimi tikėti? Gal tu kaip tik pats „kremlinų“ pasamdytas čia rašinėji, kas gražiai gultų į Sėjūno keliamą versiją? Kad nesutinki su oficialiai brukama versija – nerodo, jog nesi „runkelis“. Ir atvirkščiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: