A.Kvasnievskis pripažino, kad Lenkijoje buvo CŽV kalėjimai – V.Adamkus nustebęs (3)

Aleksanderas Kvašnevskis. „Wikipedia“ nuotr.

Aleksanderas Kvašnevskis. „Wikipedia“ nuotr.

Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnievskis pripažino, kad Lenkijoje veikė slaptas CŽV kalėjimas. Tai jis paskelbė duodamas interviu dienraščiui „Gazeta Wyborcza“.

Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus yra nustebintas tokiu buvusio Lenkijos prezidento pareiškimu.

„Po atakos „World Trace Center“ pripažinome, kad tai yra būtina atsižvelgiant į ypatingas aplinkybes. Eiliniai išpuoliai po Rugsėjo 11-osios mus dar labiau įtikino. Niujorko, Londono ir Madrido atakose taip pat žuvo ir Lenkijos piliečiai. Tai buvo mūsų prievolė“, – laikraščiui sakė A.Kvasnievskis, o jį cituoja „DELFI“.

„Ne mes sulaikėme teroristus, ne mes juos tardėme. Darėme prielaidą, kad mūsų sąjungininkai laikosi įstatymų. Jeigu vyko kas nors, kas nesuderinama su teise, tai už tai atsako amerikiečiai ir tegul jie dėl to atsiskaitinėja“, – sako buvęs Lenkijos prezidentas.

„Žinoma, aš esu daugiau nei nustebęs, nes prieš tai tas reikalas buvo kategoriškai neigiamas. Jeigu jie tikrai buvo tą padarę, žinojo, bet neigė, tai aš galiu tik apgailestauti, kad nebuvo iš karto prisipažinta ir pasakyta. Bet tai nekeičia Lietuvos padėties. Aš tvirtai, aiškiai ir neatšaukiamai sakau, kad pagal mano turimą informaciją (o aš turėjau tą informaciją turėti, ji man buvo teikiama valstybės saugumo įstaigų) Lietuvoje tokio kalėjimo nebuvo“, – portalui „DELFI“ aiškino V. Adamkus.

Primename, kad Lietuvoje 2009 m. pabaigoje per parlamentinį tyrimą buvo nustatyti du objektai Vilniuje ir šalia jo. Šios patalpos galėjo būti pritaikytos sulaikytiesiems laikyti. Tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą buvo atskraidinti ir kalinami įtariamieji terorizmu.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: