V.Krėvės-Mickevičiaus muziejuje – etnotapybos paroda „Tautoraštis“ (3)

Virginijus Kašinskas | asmeninė nuotr.

Virginijus Kašinskas

Gegužės 3 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks dailininko Virginijaus Kašinsko personalinės etnotapybos parodos „Tautoraštis“ atidarymas.

Dailininkas V.Kašinskas savo pristatomus paveikslus vadina  „Archainėmis kompozicijomis“. Jis sako, kad šiuos paveikslus kūrė remdamasis lietuvių tautinių raštų struktūra, bei  jų estetine menine forma siekdamas perteikti baltišką pasaulio sampratos modelį.

„Tautinių raštų simbolikos šaknys siekia labai tolimą mūsų tautos kultūrinę praeitį. Šias dienas pasiekę tautiniai raštai yra mažiausiai paveikti ir transformuoti nūdienos technologinės civilizacijos. Tautiniuose raštuose atsiveria nuostabūs Lietuvių tautos gelminės sąmonės klodai“, – sako V.Kašinskas ketinantis parodos atidarymo dalyviams  apie savo paveikslų prasmes papasakoti plačiau.

Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis. Jis pasakos apie savo viešnagę pas Jūratę Statkutę de Rosales, Venesueloje gyvenančią žurnalistę ir ilgametę baltų istorijos bei pasaulėvaizdžio tyrinėtoją.

Tel. pasiteirauti (8~5) 262 01 48 arba 8 678 836 44. El.p.: kreve@takas.ltwww.vilniausmuziejai.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Rimgaudas Sinkus:

  Atidžiai seku šio menininko kūrybą. Ji pilna žavesio, išminties, geba perduoti nuotaiką, rašytą paletės raštu. Gerbiu ir Juozą Dingelį. Bus smagu.

 2. Tęsėjas:

  Ne kartą teko matyti šio menininko paveikslus. TAI NUOSTABŪS KŪRINIAI! Juose yra ne tiktai paties meniniko- tikrojo baltų palikuonio dvasios dalis, bet ir nuostabiai turtinga mūsų protėvių dvasia. Meniniko kūriba puikiai derinasi su mūsų priešistorikų Česlovo Gedgaudo ir Jūratės de Rosalės, su archeologės prof. Marijos Gimbutienės ir proistoriko Romualdo Zubino stebėtinais darbais liečiančiais mūsų protėvių garbingąją praeitį.
  Daugiau tokių Lietuvą mylinčių ir Lietuvos labui kūriančių bei dirbančių piliečių!

 3. AO:

  Gerbiamas Virginijau, kaip smagu, kad jūsų darbai pasiekia visplatesnę auditoriją.
  Sveikatos jums ir nemaraus kultūrinio kylimo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: