Pilietinio mitingo dalyviai žodžiais, dainomis ir lojimu budino Tautą kovai prieš melą ir smurtą (nuotraukos, video) (41)

Mitingas „Už Lietuvą be melo ir smurto!“ | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Mitingas „Už Lietuvą be melo ir smurto!“ | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Balandžio 14 d., Vilniuje prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje įvyko trečiasis  judėjimo „Už teisingumą“ mitingas – „Už Lietuvą be melo ir smurto!“

Renginys buvo iškilmingai pradėtas Tautiška giesme. Vienas mitingo rengėjų Alvydas Medalinskas priminė, kad kiekvienas iš trijų judėjimo „Už teisingumą“ rengtų mitingų turėjo savo prasmę ir tikslą. Jis sakė, kad pirmasis mitingas vykęs prie Prezidentūros, kai buvo nušalinti nuo pareigų gerai dirbę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai, siekė apginti ne tik pačius nušalintus vadovus, bet ir „tikintis bendrų veiksmų už teisingumą, kartu su prezidente“. A.Medalinskas pažadėjo, kad ir toliau bus atidžiai stebimas atleistųjų FNTT vadovų teismo procesas.

„Gindami atleistus FNTT vadovus, mes giname dar likusius sąžiningus pareigūnus, nes jei neliks teisingumo, tai neliks ir Lietuvos“, – teigė A.Medalinskas.

Jo tvirtinimu, antras mitingas, vykęs prie Seimo, buvo skirtas parodyti, kad Seimas yra Lietuvos širdis ir, kad jei anksčiau Seimas buvo itin svarbi institucija, tai dabar parlamentinė kontrolė, pasak jo,  išsprūdo iš politikų rankų.

Kalba Alvydas Medalinskas, 2012-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Kalba Alvydas Medalinskas, 2012-04-14 | Alkas.lt nuotr.

A.Medalinskas atkreipė dėmesį ir į teisingumo pažeidimus susijusius su įvykiais Garliavoje: „Smurtas Lietuvoje užgriuvo ir mažą mergaitę. Matyt, tokių mergaičių ir berniukų, kurie susiduria su neteisingumu iš suaugusių dėdžių pusės yra ne vienas ir ne du. Todėl ir sakome – sustabdykite šitą smurtą! Jeigu reikia, pavyzdžiui, Garliavos mergaitės atveju, iš pradžių išsiaiškinkite Kauno pedofilijos ir žudynių bylą – kodėl tiek daug žmonių gana keistomis aplinkybėmis nuėjo Anapilin – o tik po to spręskite, su kuo gali gyventi mergaitė“, – sakė A. Medalinskas.

Priminęs, kad šią savaitę Seime buvo įkurta parlamentinė grupė „Už teisingumą“, A.Medalinskas ragino tokias grupes kurti ir kitur, net ir valstybės institucijose.

D.Kuolys teigė, jog jei jau valdžia, išskyrus kelis Seimo narius, nerodo noro aktyviau ginti teisingumą ir tiesą, tai laikas mąstančiai visuomenei telktis, burtis ir siekti permainų savo krašte: „Melo ir smurto Lietuvoje daugėja, bet valdžia jo nestabdo ir nesmerkia. Todėl patys piliečiai turi pradėti tartis, kaip savo atkurtąją valstybę susigrąžinti, tapti jos šeimininkais ir užtikrinti Konstitucijos veikimą“.

Mitingo rengėjai pažadėjo, kad mitingai plis po visą Lietuvą, tačiau nebus apsiribojama vien tik mitingais. Pilietinis judėjimas „Už Lietuvą. Už teisingumą“ ketina kurti ir įvairias ekspertines grupes įvairiems opiems visuomenei klausimams nagrinėti ir teikti pasiūlymus valdžiai.

Renginyje kalbėjo ir Nepriklausomybės Akto signataras Kazimieras Motieka. Jo nuomone „valdžia per daug įniko į diktatą, manydama, kad tai ką ji nutars, tas ir bus gerai.“

Priminęs įvykius Garliavoje K.Motieka sakė, kad „reikia galvoti apie naują instituciją, galinčią kontroliuoti teismus“.

„Mes ilgai kalbėjome, kad reikia kurti pilietinę visuomenę, tačiau dabar kai ji pradėjo kurtis, tai jos niekas nenori girdėti“, – piktinosi signataras.

Kalba Ainis Storpirštis, 2014-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Kalba Ainis Storpirštis, 2014-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Aktorius ir visuomenininkas Audrius Nakas pasitelkė puikius savo aktorinius gebėjimus ir mitinge pasisakė ne tik žmonių, bet ir šunų vardu. Taręs, jog „valdžia mus laiko šunimis, tai ir atsakykime jai šuniškai“, jis ėmė įvairiais balsais loti… Palojo Seimui, Generalinei prokuratūrai, Vyriausybei… gūdžiai pastaugė Lietuvos Respublikos Prezidentūrai. Iš lojimo tembro be žodžių buvo galima suprasti kaip A.Nakas vertina svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų darbą ir jų pastangas siekiant Lietuvos be melo ir smurto…

Mitinge pasisakęs vienas iš akcijos „Darom“ rengėjų V.Krasnickas kvietė žmones nelaukti permainų, o pradėti jas nuo savęs pačių.

Mitinge dalyvavę dainininkai Gytis Paškevičius ir aktorius Ainis Storpirštis patriotines susirinkusiųjų nuotaikas palaikė savo dainomis.

Mitinge taip pat pasisakė Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius, aktorius Ainis Storpirštis ir rašytojas Liudvikas Jakimavičius.

Buvo paskelbta, kad judėjimas „Už teisingumą“ sukūrė interneto svetainę www.uzteisinguma.lt, kurioje nuo šiol skelbs visas svarbiausias su šia pilietine iniciatyva susijusias žinias.

Skirtingais skaičiavimas į šios dienos renginį buvo susirinkę nuo dviejų iki trijų tūkstančių žmonių.

Susirinkusius sveikino Darius Kuolys:

Audrius Nakas staugia šunimi:

Ainis Storpirštis:

Gytis Paškevičius:

Kiti pasisakymai (A.Medalinskas, K.Motieka, A.Akstinavičius, L.Jakimavičius, R.Ozolas, D.Kuolys):

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

41 komentaras

 1. arvydas damijonaitis:

  Mitingo rengėjams nepavyksta “profiliuoti” pilietinio judėjimo “Už teisingumą”.Pritarimas ir protestai lydėjo pasisakančius tribūnoje,t.y. temų margumynas atspindi ir šio judėjimo autorių prieštaringą įvairovę.Joks tyrimas negali atsakyti,kodėl teismo sprendimų nevykdančios,pakaunės žudiko,pedofilo,sesuo teisėja nesulaukia deramo teisėsaugos atkirčio.Strasbūro teisme teisybės ieško pedofilo Kedžio privartauta pagrobtos mergytės motina..Kodėl teismo sprendimo nevykdymas tampa Rusijos spec.tarnybų kozyriu žeminant Lietuvą tarptautinėje erdvėje? Kodėl šis naujas judėjimas nepasako nieko konstruktyvaus šia aktualia tematika?

  • 212:

   nueik pasitikrinti sveikata..is tavo rasinelio kyla itarimai,jog reikalingas skubus gydymas

   • Vilmantas Rutkauskas:

    arvydas damijonaitis: ……………..
    —————————————–
    – Tai kad žmogus teisingai sako.

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Mitingo rengėjams nepavyksta “profiliuoti” pilietinio judėjimo “Už teisingumą”.Pritarimas ir protestai lydėjo pasisakančius tribūnoje,t.y. temų margumynas atspindi ir šio judėjimo autorių prieštaringą įvairovę.Joks tyrimas negali atsakyti,kodėl teismo sprendimų nevykdančios,pakaunės žudiko,pedofilo,sesuo teisėja nesulaukia deramo teisėsaugos atkirčio.Strasbūro teisme teisybės ieško pedofilo Kedžio privartauta pagrobtos mergytės motina..Kodėl teismo sprendimo nevykdymas tampa Rusijos spec.tarnybų kozyriu žeminant Lietuvą tarptautinėje erdvėje? Kodėl šis naujas judėjimas nepasako nieko konstruktyvaus šia aktualia tematika?

  • Arūnas Rasakevičius:

   http://www.uzteisinguma.lt
   Dirva išsakyti mintis ir pageidavimus…

  • Aferistams:

   N.Venckiene – žudiko,narkomano bendrininkė..2012 04 26 23:01,Arvydas. Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. Skatinkim pagarbą teismams, bažnyčiai, seimui ir kitoms valstybės institucijoms. Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos Pakaunėje, Garliavoje. Aferistė „teisėja“ Venckienė, kaip pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje, o tai yra valstybės pagrindų griovimas, neteisinės, totalitarinės sistemos kūrimas. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai, Pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti aferistė Venckienė? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

 2. Kažin:

  Visa tai, kas kalbama šiuose mitinguose, yra šimtus kartų kartojama žiniasklaidoje. Visiems tie faktai yra žinomi, tai kokia tada prasmė yra juos dar kartoti ir mitinguose. Nejaugi jų organizatoriai tokie besmegeniai…
  Visiškai pritariu “damijonaičio” klausimui, kodėl šis judėjimas nepasako nieko konstruktyvaus dėl valstybės valdyme keistinų dalykų. Visa tai kelia abejones dėl judėjimo tikrumo, imi įtarti, ar tik čia ne dar vienas sumanymas, skirtas pirmiausiai Vilniaus žmonių – “garui nuleisti”, kad jie mitingais, kaip yra žiniasklaidos daroma, būtų vedžiojami apie jaučio uodegą užuot čiupus jį už ragų. Tokio veikimo galimos dvi priežastys – arba jo vadovai neišmano dalykų, kurių imasi, arba vykdo kurios nors partijos, o greičiausiai Seimo partijų grupės užsakytą viešųjų ryšių akciją, skirtą rinkimams.
  Juk viename mitinge galima buvo supažindinti su judėjimo gairėmis (trumpąja programa) ir ją išdalinti susirinkusiems kartu su pareiškimų įsirašyti į judėjimą blankais, kitame surinkti iš įsirašančiųjų pareiškimus patikrinant iš asmens dokumento įrašytų duomenų tikrumą, jų surinkimui numatant pakankamai asmenų, kad nesusidarytų spūstis, išklausyti specialistų programinių nuostatų aiškinimus, atsakymus į pastabas ir kt., trečiame -įsteigti judėjimą, patvirtinti jo įstatyus ir rinkiminę programą.
  Dabar vyksta – lyg šlapias nedega…

 3. Ona Voveriene:

  Miela REDAKCIJA,
  Manau, kad tokių mitingų reikėtų daugiau. Mūsų didžiausia problema – neturime vadų, tokio masto, kokį turėjome prof. Vytautą Landsbergį. Neveltui sakoma, kad tokie vadai, kaip karalius MIndaugas, Jonas Basanavičius ir Vytautas Landsbergis gimsta vienas per 500 metų. Dabar horizonte tokios asmenybės nesimato. Mitinguose ji išryškėtų. Nemanau, kad talentinga lietuvių tauta daugiau, išskyrus V.Landsbergį, jų neturi. Tik organizuojant ketvirtąjį mitingą reikėtų vengti monotonijos. O kaip tą padaryti – tai čia kitas klausimas. Galėtų priešrinkiminėje kampanijoje turėti sėkmę – gėdos stulpas: pavyzdžiui, labai detaliai išnagrinėti, pajungiant žiniasklaidą, kaip apgavikas, sukčius svetimtautis tapo reitingų nugalėtojas; arba kaip lenkas, visą gyvenimą valgęs Lietuvos duoną ir vaikščiojęs šita šventa žeme, tapo tos Žemės išdaviku dėl savo politinės karjeros – dėl trupinio aukso, dėl gardžios sriubos šaukšto. Siūlau būti europiečiais – kalbėti viena tema ir konkrečiomis pavardėmis. Kitaip mūsų kalba – jiems Olimpuose atrodo, kaip šuns lojimas. Pagarbiai Ona Voverienė, 2012.04.15.

  • Arūnas Rasakevičius:

   http://www.uzteisinguma.lt
   Dirva išsakyti mintis ir pageidavimus…

  • Gerbiama profesore, Jūs teisi, Tautos vedlio mums stinga, ir kalbėti Tautai reikia – pavardėmis ir labai konkrečiais pavyzdžiais. Ir ne tik kalbėti – veikti reikia, taip veikti kaip, pavyzdžiui, veikia tautininkas Gintaras Songaila – dieną ir naktį rašantis įstatymų projektus ir besiverčiantis per galva siekdamas žūt būt pramušti gyvybiškai svarbių įstatymo projektų įtraukimą į Seimo darbotvarkę ir siekdamas jų priėmimo.

   Nemanau, kad turėtume mitinguose garsinti ir kalti prie gėdos stulpų kokius nors tomaševskius, uspaskichus ar į juos panašius (beje Jūs pavardžių irgi vengiate), per daug nemokamos reklamos jie gautų. Geriau kalbėti ir rodyti žmonėms teigiamus darbus ir pastangas, aiškinti ką nesunkiai gali padaryti jie patys, būtina duoti suprasti ir pajusti žmonėms, kad nors ir mažumos pavidalu (sėkla irgi maža lyginant su vaisiu) Sąjūdžio dvasia išliko. Gyvi Sąjūdžio dvasios sėjėjai – LPS iniciatyvinės grupės nariai Gintaras Songaila, Alvydas Medalinskas, Zigmas Vaišvila, Arvydas Juozaitis, Romualdas Ozolas, Kazimieras Motieka ir kiti Sąjūdžio žmonės (Naglis Puteikis, Rytas Kupčinskas etc.) kurie tariamai perestroikai įvykus netapo prisitaikėliais konformistais tarnaujančiais persitvarkiusiai biurokratinei sistemai, bet išlaikė sąjūdžio „neformalų“ dvasią, pajautą ir gebėjimą veikti. Atėjo jų laikais. Laikas perduoti jų puoselėjamą Sąjūdžio dvasią Ainiui Storpirščiui, Mariui, Mindaugui, Sauliui…

   Sąjūdis negali švęsti Sąjūdžio jubiliejų ir skaičiuoti Lietuvos laisvės nuo kovo 11-tosios, Lietuvos laisvė turi būti atkovota kasdien iš naujo, Sąjūdis – nuolatinė dvasios būsena – ne istorijos vadovėlių įvykis. Neleiskime palaidoti Sąjūdžio, neleiskime jo mumijofikuoti ar balzamuoti. Sąjūdis turi išeiti į aikštę.

   Prašau visų LPS iniciatyvinės grupės narių, o pirmiausia Gintaro Songailos, Alvydo Medalinsko, Zigmo Vaišvilos, Arvydo Juozaičio,– stokite Tautos priešakyje ir kvieskite žmones taikiu demokratinių rinkimų būdu UŽIMTI LIETUVOS SEIMĄ, įvesti LIETUVIŲ TAUTOS tvarkos DIKTATŪRĄ. Privalu vėl PAKARTOTI LTSR Aukščiausiosios Tarybos užėmimą.

   Gintarai, Alvydai, Arvydai, Zigmai… sąjųdininkai, bičiuliai, pasiekusieji savo gyvenimo brandą, atėjo JŪSŲ LAIKAS stoti Tautos kelio priešakyje! Mes su jumis.

  • Kažin:

   Profesore (Voverenei), nepriskirkite Tautos – Sąjūdžio nuopelnų dėl Nepriklausomybės atkūrimo Landsbergiui, tai būtų labai nesąžininga. Be to, Sąjūdžio metu vadovavimas buvo ne asmeninis, bet kolektyvinis. Ypač dideli vadovavimo nuopelnai tenka to meto TV, radijui, spaudai, kurie pateikinėjo tikrą informaciją ir pagal ją žmonės suprato, ką turi daryti. Taigi “neprichvatizuokite” nors Tautos, veikusios išvien su kitomis ir pelnusios jų pagarbą, nuopelnų.

  • suomis:

   Pirmiausia. Ką galime kiekvienas padaryti ir tai nieko nekainuoja, tai nesilankyti tuose portaluose, kurie skleidžia dezinformacija, tokie kaip DELFI, Lietuvos Rytas, 15 minučių. LNK. Aš taip padariau ir man tai nieko nekainavo. Paraginkit savo draugus ir artimuosius atlikti tą patį ir sužlugdysite finansiškai tuos portalus.

 4. suomis:

  Pagarba Ozolui. Kaip ir kitiems iniciatyvinės grupės nariams.

 5. Artūras Gotautas:

  Išėjo avių banda ant pakilos,o likę nepakilę avinai ir avelės žiūri išdidžiai į pakylėtą avių bandą….Brrrr….
  Posakis iš Gintarinės posakių skrynios: “Aš labiau bijau šimto avių armijos,vedamos liūto,nei šimto liūtų armijos,kuria veda avis..”
  Kažin ar nėra toje minioje prūsiškų “škubių” veislės avių,nes J.Vaiškūnui labai opi tema “škubės”… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: