Galingas žemės drebėjimas Indonezijoje. Atšauktas cunamio pavojus (video) (0)

BBC pav.

BBC pav.

Indonezijoje, Ačeho provinciją sukrėtė žemės drebėjimas, kuris siekė 8,7 balų stiprumą. Epicentras – 32 kilometrų gylyje ir už 433 kilometrų nuo provincijos sostinės Bandos Ačeho. Skelbiamas cunamio pavojus.

Mokslininkai perspėja, kad cunamis gali užgriūti Indiją, Kiniją, Australija, Šri Lanką, Indoneziją. Perspėjamos ir tolimesnės šalys. Grėsmė kyla Afrikos pakrantėms.

Pranešama apie pakartotinius smūgius, kurių stiprumas siekia 6,5 balus pagal Richterio skalę.

Mokslininkai nustatė, kad drebėjimas sukėlė 17 cm cunamio bangą ir ji juda Ačeho krantų link. Pasiekusi pakrantę gali išaugti iki griaunančios jėgos.

Pasaulio informacinėmis priemonėmis pranešama, kad kad Ačeho provincijos šiaurėje ir vakaruose esančias teritorijas pasiekė iki 1 m aukščio cunamio bangos. Oficialiai skelbiama, kad pavojus visam Indijos vandenyno baseinui praėjo, bet cunamio grėsmė išlieka arčiausiai drebėjimo epicentro esančioms teritorijoms, kaip šiaurinė Sumatros salos dalis.

Ačeho provincijoje išjungtas elektros tiekimas, susiformavo didžiulės automobilių spūstys – žmonės stengiasi kuo greičiau pasiekti aukštesnes vietas.

Ramiojo vandenyno cunamių pavojų centras (Pacific Tsunami Warning Center) atšaukė stebėsena ir mano, kad cunamio pavojus Indijos vandenyno baseine nebegresia.

Žmonės, baimindamiesi cunamio, keliauja į aukštesnes vietoves. AFP nuotr.

Žmonės, baimindamiesi cunamio, keliauja į aukštesnes vietoves. AFP nuotr.

2004 m. gruodžio 26 d. šalį sukrėtė 9,1 stiprumo žemės drebėjimas, jis sukėlė cunamį Indijos vandenyne, per kurį žuvo 230 tūkst. žmonių, iš jų beveik trys ketvirtadaliai Ačeho provincijoje.

Indonezija patenka į taip vadinamą Ugnies žiedą. Ugnies žiedas – regionas Ramiajame vandenyno pakrantėse, pasižymintis žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų gausa. Šiame regione įvyksta 90 % visų pasaulio žemės drebėjimų bei 81 % pasaulio ugnikalnių išsiveržimų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *