Vėl kviečia sutartinių mokykla (audio) (4)

Balandžio 4 d., trečiadienį, 17 val. Vilniuje, Sutartinių mokyklos rengėjai – Lietuvos jaunimo ramuva kviečia į paskaitą skirtą sutartinėms ir praktinius sutartinių mokymus. Lietuvos technikos bibliotekos rūsio salėje Šv. Ignoto 6 įvyks dr. Dalios Urbanavičienės paskaita „Sutartinių sinkretizmas“.

D.Urbanavičienė – sutartinių tyrinėtoja, išleidusi šokamoms sutartinėms skirtą  monografiją „Šokamosios ir žaidžiamosios sutartinės“, šį sykį pasakos apie sutartinių kaip sinkretinio žanro, apimančio giedojimą, šokį ir muzikavimą, ypatumus. Autorė ne tik teoretikė, bet ir praktikė, tad paskaitą praturtins šokamų sutartinių mokymai.

Sutartinių mokyklos atidarymas 2011 03 16 d. | Alkas.lt nuotr.

Sutartinių mokyklos atidarymas 2011 03 16 d. | Alkas.lt nuotr.

„Aš didžiuojuosi, kad mes turime išlaikę tokią turtingą dainuojamąją tradiciją ir kad sutartinės, kurios XX amžiaus pradžioje buvo beveik užmirštos, vėl atgimsta. Man sutartinės – tai apeiga, meditacija, grožis. Džiugu, kad vis daugiau jaunų žmonių tai supranta ir ateina į mūsų mokyklą. Primenu, kad Sutartinių mokykla mokytis sutartinių kviečia kiekvieną trečiadienį Lietuvos technikos bibliotekos rūsio salėje“, – sako viena iš sutartinių mokyklos organizatorių Vėtra Trinkūnaitė.

Sutartinių mokyklos tikslas –  žadinti susidomėjimą nuostabiu senovišku apeiginio dainavimo būdu – sutartinemis, 2010 metais įtrauktomis į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo sąrašą, siekti, kad jaunimui sutartinės taptų ne tik sceniniu reiškiniu, bet ir skambėtų per visas šventes bei įvairius jaunimo susibūrimus.

Apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“. Sutartinė „Nuslaidė saulala“:

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Rimvydas:

  Pataisykite tekste – sutartinės yra “giedamos”, ne dainuojamos

 2. Algirmantas:

  nu ir kodėl savitgalį nedaro tokių pamokų nu atlėktau nufimuočiau ir pats dar pasimokyčiau, o dabar vidurį savaitės neišeis to padaryti 🙁

 3. Skalvis:

  Puiki ir prasminga veikla! Tik, neuzgaunant Gerb. Dalios profesiniu jausmu, butu grazu matyti/girdeti vartojant ne sutartiniu “sinkretizma”, bet lietuviska sio zodzio/savokos atitikmeni. Priesingai, gaunasi, kad vartojame “NE SAVUS” zodzius “SAVO” ipatumams atskleisti. Juo labiau-TARMIU metai uz lango…
  Linkejimai

 4. Jolanta:

  Taip, puiki ir prasminga veikla, tačiau kodėl renginio pradžia 17 val.? Kaip suspėti dirbančiam tarnautojui, labai norinčiam išmokti giedoti sutartines. O gal čia skirta tik studentams ir bedarbiams???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: