Švęskime Užupio Respublikos neprigulimybės šventę! (0)

Užupio angelas | efoto.lt, mindhunter nuotr.

Užupio angelas | efoto.lt, mindhunter nuotr.

Balandžio 1-oji – reikšmingiausia Užupio Respublikos (UR) šventė – UR neprigulimybės diena. Tą dieną gausūs UR piliečių ir užsienio svečių būriai rinksis į Užupį švęsti XV-ųjų UR metinių. Renginio programoje numatyta daugybė linksmybių ir netradicinių užsiėmimų. Kiekvienas atvykęs tikrai ras jam įdomią veikla. Kalbama, kad šiemet į UR atvyks net ir USA prezidentas Obanaa!

Šių metų šventės šūkis – „Už valstybę vertą mūsų energijos“.

„Šiandien mūsų kaimyninė Lietuva turi problemų su savo energetine nepriklausomybe. Mes norime susitvarkyti su tuo reikalu ir parodyti pavyzdį lietuviams kaip reikia tvarkytis. Todėl šių metų pagrindinė pagrindinės UR šventės tema yra energetinė Užupio neprigulimybė. Kiekvienas savo sugedimo lygiu turi suprasti, kas yra energija, nes tai nėra tik elektra ar dujos. Tai žmonių energija, jei turėsime energingus piliečius, tuomet valstybė bus nepriklausoma, jei neturėsime tokių piliečių, tuomet būsime nuo kažko priklausomi. Būsime energijos siurbėjais, o ne energijos davėjais… – specialiai Alkas.lt portalui sakė UR premjeras Sakalas Gorodeskis.

UR neprigulimybės diena švęsti bus pradėta 11 val. N.Vilnios ir Belmonto užtvankų pralaidų atidarymo oriam gyvųjų energijos nešėjų eismui ceremonija.

Nuo 12 val. kaip ir kiekvienais metais pradės veikti sustiprintos kontrolės ir ypatingo Lietuvos emigrantams svetingumo muitinės postai ant visų Užupio tiltų.

13 val. UMI Galeros prieigose startuos Užupio Uosto krovos starto ceremonija, kurios metu bus priimtos pirmos dujų siuntos atvykusios Vilnėles hidrokaskados vandens keliu. Įsitikinus energetinės alternatyvose egzistavimu,

13.45 val. bus darbingai atsisveikinta su monopolio virkštele griovyje tarp Užupio 2 ir 4 kiemų. Piliečiai perpjaus VE šilumos vamzdžio trasą ir taip principingai užtvirtins energetinę nepriklausomybę. Visų dalyvausiančių ceremonijoje lauks gyva meno logistika, įspūdingas muzikinių dokerių darbas švyturyje, laivuose ir krante.

Pramogų netrūks ir užupiukams bei mažiesiems svečiams. Užupio kavinės terasoje (Užupio g. 2) 14.00 val.bus švenčiamas jau tradicija tapęs Austėjos gimtadienis, kurio metu vaikams bus surengta kūrybingumo mokyklėle.

„Vaikų laukia filmų kūrimo paslapčių pamokos –  kartu sukursime  siužetą naujam filmui, tokį, kuris būtų įdomus ir patrauklus vaikams. Dalinsimės  idėjomis, mintimis – visa tai virs tikru  žaidimu“, – sako kūrybingumo daktarė Irena ir žaidimų maestro Julius.

Austėjos gimtadienio sumanytojai – Užupio respublikos senbuviai  Vytas ir Eglė. Jie  prieš keletą metų  įvedė šį naują paprotį, balandžio 1-ąją visus kviesti į jų dukros Austėjos gimtadienį.

14.30 val. Jono Meko skersgatvyje bus pristatytas fotografės Lauros Valiukevičiūtės debiutinis fotografijos darbų projektas „Tamsios istorijos“.

Užupio Respublikos Neprigulimybės minėjimo vinimi bus – šventinė eisena, kuri prasidės 18 val. prie Užupio gimnazijos ir pasibaigs iškilminga vėliavos pakelimo ceremonija, Respublikos himnu, dainomis, kalbomis, juoku ir meile Užupio Angelo aikštėje. Eisenoje dalyvaus Užupio gyventojai bei visi švęsti nusiteikę svečiai iš užusienio, taip pat ir USA prezidentas Obanaa!

Apie 19 val. ACDC Tribute.LT mestelės kieto roko energijos pliūpsnį…

20 val. visi kviečiami į Užupio kavinę (Užupio g. 2), kur vyks šventinis savų saviems koncertas.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: