Minimalūs atlyginimai Lietuvoje kyla iki 1087 litų! (52)

G.Songaila ir A.Kubilius | balandžio 1 d. fotomontažas pagal Stasio Žumbio nuotr.

G.Songaila ir A.Kubilius

Paskutinėje Seimo sesijoje buvo priimta Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos pataisa, pagal kurią minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) turi sudaryti pusę vidutinio statistinio atlyginimo. Gaila, kad dėl nesenų įvykių Garliavoje šis įstatymas liko beveik nepastebėtas žiniasklaidos.  Kelti MMA G.Songaila siūlė jau seniai.

„Dar 2010 m. pabaigoje įregistravau įstatymo pataisą dėl MMA padidinimo iki 900 lt, tačiau tai nesulaukė Seimo daugumos palaikymo. Buvo pasiūlyta šį klausimą spręsti trišalėje Taryboje.  Nors tiek profesinės sąjungos, tiek dauguma verslininkų ir pramoninkų asociacijų buvo už minimalaus atlyginimo didinimą, Vyriausybė pastoviai blokavo šio klausimo sprendimą, siųsdami į posėdžius neturinčius sprendimo teisės valdininkus. Todėl 2011 m. pasitarus su profesinėmis sąjungomis ir palaikius keliems Seimo nariams užregistravau šią pataisą, kurią dabar ir priėmė Seimas. Pagal šį įstatymą (Darbo Kodekso pataisą),  jei trišalė taryba nepajėgia tarpusavyje susitarti, automatiškai įsigalioja norma, kad minimalus mėnesinis atlygis už darbą sudarys pusę  vidutinio mėnesinio uždarbio pagal Statistikos departamento pateiktą informaciją, vertinant praėjusių metų atkarpą. Praėjusiais metais vidutinis mėnesinis uždarbis buvo lygus 2175 litų. Taigi MMA bus du kartus mažesnis –  apie 1087 litų. Panašią proporciją, lyginant su vidutiniu uždarbiu, MMA sudaro daugelyje Europos Sąjungos šalių, įskaitant ir kaimynines, net Latvijoje, kurioje krizė yra daug sunkesnė negu Lietuvoje“, – sakė Gintaras Songaila.

Šiai logiškai, akivaizdžiai nuostatai labai priešinosi premjeras Andrius Kubilius. Ministras Pirmininkas Seime svaidėsi keisčiausiais kaltinimais, pareiškęs, kad priėmus šį įstatymą Lietuva negalės įsivesti euro 2014 m. bei pastatyti naujos atominės elektrinės. Tiesa, Seimas taip ir neišgirdo rimtų premjero argumentų, kodėl negalima Lietuvoje padidinti MMA. Lieka neaišku, kodėl Lietuvos Vyriausybė orientuojasi į Bulgariją ir Rumuniją, kur labai ženklus atotrūkis tarp pačių turtingiausių ir pačių skurdžiausių gyventojų sluoksnių, o ne į artimiausias Lietuvos kaimynes Lenkiją, Estiją, Latviją bei Vakarų Europos šalis.

Ingrida Šimonytė pareiškė, kad, Finansų ministerijos skaičiavimais, įsigaliojus šiam įstatymui valstybės biudžetas nenukentės, kadangi išaugs ne tik biudžeto išlaidos, bet ir surenkamos lėšos iš gyventojų pajamų bei Sodros mokesčių.

Einantis Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidento pareigas Gediminas Rainys pažymėjo, kad ne paslaptis, jog Lietuvoje esama įmonių, kurios oficialiai moka MMA, o iš tiesų – didesnį „vokeliuose“, todėl įsigaliojus šiam įsakymui dalis pinigų bus atimta iš šešėlinio verslo. Tam, taip pat, pritarė ir Laisvosios rinkos instituto ekspertė Rūta Vainienė.

Profesinių sąjungų susivienijimo „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė pasidžiaugusi priimtu įstatymu, pridūrė, kad MMA neturi būti mažesnis nei oficialiai nubrėžtas skurdo lygis. Argumentai, esą krizės metu negalima kelti MMA, – neįtikinami, nes būtent Tarptautinis valiutos fondas privertė vyriausybę pakelti MMA Latvijoje.

„2011 m. pradžioje aš pats buvau prieš minimalaus atlyginimo didinimą, nes vidutinė alga nedidėjo, – prisipažino SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, – dabar matome, kad situacija keičiasi ir vidutinis darbo užmokestis keičiasi.“

O ekonomikos analitikas Rimantas Rudzkis, pavadino šį įstatymą „realiu žingsniu“, kuris didina vidinį vartojimą, atnešanti daugiausia pajamų į biudžetą, bei kelia pozityvius lūkesčius Lietuvoje, kas yra labai svarbu stabdant emigraciją iš Lietuvos.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

52 komentarai

 1. Domantas:

  O nuotrauka tai jau geresnė būti negali 😀 😀

 2. strazdelis:

  Puikus balandžio 1 – osios pokštas 😀

 3. Genta:

  NIEKO NESUPRATAU, NORĖTŲSI, KAD TAI BŪTU NEJUOKAS, BET ABEJOJU………

 4. Robertas Balakauskas:

  Nors tai balandžio pirmosios pokštas bet norėčiau tuo klausimu išsakyti savo nuomone. Nereikia žmonėms pudrinti smegenų kad negalima pakelti minimumo nors iki 1500 litu,esu kalbėjes su savo vaikystės draugu kuris yra stambus verslininkas,turintis gamyklą,kada aš jo paklausiau ar yra galimybių daugiau mokėti savo darbininkams i tai jis atsakė,kad žinoma turintis tokias galimybes,bet kada kiti verslininkai ir imonės Lietuvoje moka savo dirbantiesiems mažesnius atlyginimus negu galėtu,tai jo žodžiais tariant:kodėl aš turėčiau tai daryti.Išvada viena kad galimybės yra bet nėra noro tai daryti.Tol kol nebus primtas istatymas dėl minimumo pakėlimo nors iki 1500 litu nieko gero negalima tikėtis,o tie visi verslininkų pasiverkšlenimai tai tik naiviems žmonėms akiu dumimas,mano manimu jeigu būtu įvestas minimumas 1500 litu tai neturėtu būti atskaičiuojami jokie mokesčiai žemiau įvardintos sumos,tai pakeltu pinigų cirkuliaciją Lietuvoje ir pradėtu skatinti gamybą,nes kaip žinia,jeigu žmogui pinigų lieka tik komunaliniams mokesčiams susimokėti,ir butiniausiam maistui nusipirkti,negali būti kalbos apie ūkio atsigavima,tik žmonės turintys viena kita laisvą litą gali pakelti bendra produkto vartojimą Lietuvoje ir tuo pačiu pakelti gamyba ir jos apintis.

  • Rytas:

   Visai teisingai. Dabar verslininkai neturėdami kur dėti pinigų deda į Snorą arba veža į Baltarusiją. O ten jie ir dings, nes Lukašenka pvz. prancūzams neleido išsivežti pelno (pieno pramonėj jie investavo).
   O Laisvosios rinkos institurtas verkia ir verks. Už tai jie gauna pinigus.

 5. Algirmantas:

  Na jeigu tai nepokštas balandžio pirmosios tai vis geriau negu nieko, o jeigu tai poštas tai geriau tokių pokštų nebūtų, nes visai nejuokinga.

 6. Algirmantas:

  Šiknon tą eurą kam jis mums rekalingas, reikalingas tik Kubiliui, kad galėtų įeiti į istoriją, tą bandė padaryti ir Adamkus, nes tokiems asmenims pofik ant valstybės ir jos piliečių, jiems svarbu įeiti į istoriją, bet kad juos paskui keiksnos už tokius niekšingus darbeliu tai jiems visiškas dzin. Atsiprašau už kai kuriuos žodžius kitaip neišeina.

 7. lyvis:

  Verslininkams ir dabar niekas nedraudžia mokėti kad ir 1500 lt algą. Jokie vyriausybės nutarimai to nedraudžai. Kodėl pučia šį reikalą Songaila.Songaila taip ir reiškiasi kaip pasipuikuoti prieš kvailinamus žmones. Juk ne vyriausybė moka algas, o verslininkai tuo ir reikalaukite iš verslininkų. lyvis

  • Ričardas:

   Paskaityk Balakausko komentarą ir viską suprasi. O profsąjungos Lietuvoje neturi teisės streikuoti dėl algų pakėlimo, todėl, jei nori aukštesnės algos, varyk į Airiją. Manau dėl to tautininkai kelia šitą klausimą. Ar ne per daug jau emigravo?

 8. Ričardas:

  Seniai reikėjo pakelti minimalų atlyginimą. Latvijoje prieš krizę ir vidutinis, ir minimalus atlyginimai buvo mažesni negu Lietuvoje, bet per krizę jie viršijo Lietuvos. Gėda Kubiliui. O dar jis giriasi, kad puikiai susitvarko su krize. Jei rašys vadovėlius apie jo veiklą, tai, kaip pavyzdį, kaip nereikia dirbti.

 9. Algirmantas:

  Ir toks minimumas turėtų jau eiti į rankas, o ne ant popieriaus tik parašytas.

 10. Rytas:

  Juokas pro ašaras:

  Geriausia kubilinė įgyvendinta idėja, – konservatorių įsteigtas ir gerai veikiantis Maisto bankas, kuriame 2030 atsidursime VISI, išskyrus kokius 2 ar 3 milijardierius ir juos aptarnaujantį personalą.

 11. Eglė:

  Kad lievas prikolas… Smagesnis būtų, jei praneštų, kad bankrutuoja Swedbank, skubėkite žmonės atsiimti indėlius, arba antraštė “kedys gyvas, susitaikė su Stankūnaite, abudu gyvens klonio gatvėj pas anytą”. Arba, Seimas priėmė A.Lileikos ir kitų pasiūlymą atkurti LDK, lenkai svarsto galimybę prisijungti. 😀 Kaip juokinga, negaliu, labai norėčiau šiandien turėti naujienų portalą!

 12. zemaiciu zydas:

  As manau kad minimali alga yra absurdas is esmes. Atlyginimas yra asmeninis pusiu susitarimas. Jeigu as noriu dirbti uz viena lita, kodel tai galetu buti nelegalu? Pragyventi is minimumo galima tik gaunant papildomu pajamu, kuriu mokesciai neturi matyti. Todel minimalus atlygis dar yra ir paskata slepti pajamas nuo valstybes. Darbdaviai kurie geram balanse, per ta fiksuota minimuma tik sugaista buhalteriu laiko. Kurie blogam balanse tiems nera skirtumo. Tas draugas nekeliantis atlyginimu yra visiskai teisus. Kodel jis turetu kelti, jeigu zmones dirba uz maziau? As matau tik viena logiska atlyginimo kelimo priezasti, tai infliacija. Verciau priimtu istatyma kelti alga pagal infliacijos lygi. Daug kompaniju seniai pacios tai siulo.

 13. Ekonomistų priviso:

  Na na, iš kur tokia galybė ekonomistų atsirado? 🙂 Taip, stambieji verslininkai gali mokėti daugiau, bet ne moka – gryna tiesa, tačiau padidinę MMA surinksime mažiau pinigų. Visi smulkieji verslininkai pradės mokėti algas vokeliuose (jei dar nemoka), nes pinigų sunkmečiui tokioms algoms darželyje neužauginsi. Reikia padidinti neapmokestinamą minimumą, kad nuo tų 800 litų daugiau liktų žmogui, o ne Sodrai ar biudžetui. MMA didinimas naudingas tik tiems pramonininkams ir šiaip monopolistams, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, mat bankrutuotų visi kylantys “mažiukai” ir išnyktų visa konkurencija. Ar to mums reikia?

  • Ričardas:

   Geras pokštas:). Kubilius remia smulkų verslą:).

   • Algirmantas:

    Dar geresnį pokštą galėjo pavaryti, kad iš Lietuvos išvejama okupantė Krikščionybė, be leidimo suggrįžti ir kad visos bažnyčios nugriaunamos ir jų vietoje atstatomi alkai ir kitos šventvietės. 🙂 😀

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Įsivaizduok, su kokia kryžiuočių darbo tęsėjų grūto parko armija tektų susidurti… .
     Tačiau būtina krikščionybę paskelbti antivalstybine dar vien dėl to, kad ji remiama kitos, t.y. prokryžiuočių Vatikano valstybės.

  • Robertas Balakauskas:

   Jūs sakydamas mažiukus,greičiausiai turėjote omenije ne gamybininkus o žmones prekiaujančius turguje.
   Dabar pakalbėkime kodėl nesukuriamos darbo vietos gamyboje,ir kodėl neatsiranda naujų gamyklų Lietuvoje.Aš nieko neturiu prieš žmones prekiaujačius turguje,bet siūlau nuvažiuoti i Gariūnų turgų ir paieškoti ten Lietuviškos produkcijos gaminių,turbūt su žiburiu nerasite,bet užtai atrasite pagaminta Kinijoje,Lenkijoje,Turkijoje,Baltarusijoje,bet ne Lietuvoje,ir tai jūsu manimu skatina vietinę gamybą.Mano manimu mes tuom remiame svetimtautį gamybininką,jau nekalbu kokia kontrobandos jūra parduodama turguje.Man gaila tu žmonių kurie neturėdami kitų pragyvenimo šaltinių yra priversti žiemą šalti turguje dėl Brazauskininkų ir Kubilinių vyriausybių kaltės,nes niekad nebuvo vygdoma strateginė nacionalinė-ekonominė politika.Ar tai yra normalu kada universitetą užbaiges žmogus buves mokytojas turguje priverstas prekiauti turkiškomis pėdkelnėmis o buves Inkaro avalinės gamyklos aukštos kvalifikacijos darbuotojas prekiauja kinietiškais sportiniais bateliais,kurie po savaitės laiko suplyšta ir praranda savo prekinę išvaizda.Ir koks verslininkas gali investuoti i gamybą,kada pašonėje vyksta masinė kontrobanda,po aukštų pareigūnų skečiu.Yra daug būdu kaip mokesčiu pagalba galima skatinti vietinį gamintoją o esamus turgaus prekybininkus sugražinti i gamybą,bet tam turime išsirinkti tuos kurie atstovautu Tautai o ne sovietiniams-oligarchiniams-kriminaliniams klanams,viena iš jų yra Tautininkų partija.Kviečiu visus kam nusibodo melas ir tušti pažadai,per sekančius seimo rinkimus balsuoti už Tautininkų partiją.

   • Ekonomistų priviso:

    Baikim su tų partijų kišimu, geriau normaliai pakalbam.
    Ir ne, Kubilius neremia smulkiojo verslo. Ričardo sarkastiškas komentaras greičiau rodo nemokėjimą suvokti teksto, o ne gerą humoro jausmą.
    Kalbėdamas apie mažiukus, aš ir kalbu apie mažiukus. Tai gali būti bet kas, pradedant tais pačiais turgininkais, baigiant miestelio parduotuvėle ar kavinuke. Padidinus MMA problemų padaugės visiems, kurie moka minimumą, bet įdarbina mažiau nei šimtą žmonių. Tai pačiai duonos kepyklėlei, kuri veikia kur nors Raseiniuose ir sulaiko miestelyje žmones, MMA padidinimas bus kaip dar vienas mokestis.
    Jei manot, kad minimumą padidinus, Lietuvoje atsiras džinsų perteklius, irgi klystate. Tokias prekes mes importuojame iš Lenkijos dėl jos stiprios pramonės ir pigaus zloto, Turkijos ir Kinijos – dėl jose esančios pigios darbo jėgos (kuri pigi tikrai ne dėl to, kad jai daug mokama). Dar negirdėjau, kad kur padidinus MMA pridygtų automobilių ar drabužių fabrikai.
    Dabar dar dėl dirbančio žmogaus. MMA didinimas dažnai įvardijamas kaip lengviausias būdas padidinti perkamąją galią ir būtent čia visi politikai klysta, nes jis dabartinėje Lietuvoje tik pagilins problemas. Reik imtis kitų sprendimų, kaip kad jau mano minėtas neapmokestinamo minimumo didinimas ar valstybės parama besikuriančios įmonėms.

 14. Kubilius sumažino MMA iki 200 litų:

  NEDIDINAM MMA, tai skolinamės ir per soc. pašalpas, kompensacijas už šildymą, kitas pašalpas, pensijas priduriam dar 800. Tai tie pinigai sumokami už šildymą ir kt. ir atsiduria stambiųjų kišenėse, kurie juos investuoja Baltarusijoje (Senukai, Viči, Vakarų pramonės korporacija ir kt.). Jau investuota apie 7 milijardai ir dabar bijo, kad Lukašenka nacionalizuos, ir jis tai daro.

  Tokius verslinykus, kai darbininkui valstybė primoka už pragyvenimą vokiečiai dar vadina “verslininkais parazitais”

  Didinam MMA , tai iš ko paimam? Būtent iš tokių.
  Smulkieji turi visokių galimybių. Pagal verslo liudijimus, individualios veiklos pažymas jie ten gali beveik nieko nemokėti. Nereikia “pūst arabų”.

  kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5,3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo.

  MMA KELTI BŪTINA.

  • zemaiciu zydas:

   Pati valstybe yra parazitas. Kaip ir dauguma imoniu valstybe yra nelikvidi. Niekas nebeturi likvidumo, nei asmenys-darbininkai, nei imones, nei pati valstybe. Dabar tokios yra zaidimo salygos, kitaip neiseina. Pelnai, dar neuzdirbti, jau yra isleisti. Selpimas yra neisvengiama ekonomikos dalis. Pelna kuriantys dengia nuostoli nesancius, ir taip yra visam pasaulyje. Ne tik Lietuvoje. Bet dengdami jie igauna teise manipuliuoti dengiamojo resursais. 3/4 issivysciusiu saliu ukio yra nuostolingi. Visi budai stimuliuoti augima jau sibandyti ir kol kas ne vienas neveikia. Kad ir kiek pinigus skaiciuosi, nuo to ju nepadauges. Padetis nebekontroliuojama nuo 70-uju galo, ir dabar nera kito varianto kaip viska liberalizuoti. Bet jie negali, nes verslas kontroliuoja vyriausybiu sprendimus ir nori kontroliuoti taip, kad dirbantieji veiktu kaip masinos – kur paspausi ten ir eis. O kaip ta padaryti? Tik atimant is ju galimybe rinktis. Padarant visapusiaskai priklausomais nuo valdzios sprendimu. Nuo verslininku kastos sprendimu. Ir pasalpos – yra vienas is irankiu valdyti. Noriu daviau – noriu nedaviau, kaip as sugalvosiu, taip tau ir bus. Zmogus generuojantis pajamas kurias gali panaudoti kaip tinkamas neparankus valstybei. Siandien jis kaip ir imones, turi padaryti forecasta, ji vytis, skolintis ir gyventi ties savo fiziniu galimybiu riba. Jeigu tu dar turi papildomu pajamu, jas reikia susekti ir kontroliuoti, apkrauti mokesciais ir pasisavinti. Tokioj sistemoj zmonems nebera tikslo dirbti baltai, o jeigu neiseina dirbti juodai taip kaip dirba verslas, reikia nedirbti is viso. Kam islaikyti tuos parazitus, kuriu tikslas tave ismelzti? Siandien paskaiciavus kiek as dirbu kad sumoketi mokescius, iseina 5 valandos per diena. 3 dirbu sau kol kas. Bet tendencija tokia, kad tuoj dirbsiu tik 2. Jeigu as paklausiu kaip man gauti daugiau pelno kaip asmeniui – atsakymas is valstybes bus – dirbk daugiau. Vartok daugiau. Tai pala, o kur ta riba? Kiek as galiu draskytis? Varyti po 100 valandu per savaite, iseigines, prisirijes nuskausminamu ir kofeino? Ar tokio gyvenimo as noriu? Ne, ponai, nenoriu. As renkuosi sabotuoti – nedirbti, nemoketi, nevartoti. Taip, as gaunu pasalpas. Nes mano pajamos yra mazos, nes nera jokio tikslo dirbti daugiau – dirbk kiek nori, viska atims. Ir sitas salygas man primeta – as ju nesirenku. Nedirbu, vartoju minimaliai, nevairuoju, skaitau knygas. Taip daug smagiau.

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Vien dėl smalsumo – o ką dabar skaitai?

   • Kubilius sumažino MMA iki 200 litų:

    Pokštauji, kad niekas neturi likvidumo.
    Įmonių pelnas 2010 m. 5,3 milijardo (statistikos departamentas)

    • zemaiciu zydas:

     Pelnas nieko bendro su likvidumu neturi. Likvidumo reiksme grubiai yra suma kuri liktu pardavus imone ir grazinus visas jos skolas. Arba – kitaip, kapitalas kuris nedalyvauja einamuose sandoriuose, jeigu nori – gamyboje, prekyboje ir t.t. Imones daro plana, kiek jos uzdirbs pavyzdziui per 2012-us. Pagal tai kiek jos numato uzdirbti, bankai skiria joms kredito. Yra dar nepriklausomas auditas, kuris ta imone priziuri, ir informuoja kreditorius, investitorius. Ypac stambios imones netgi atsisako valdybos ir paveda administravima audito kompanijoms – tokios kaip Bosch, Phillips ir pan. neturi generolu – juos valdo audito kompanijos, pasamdytos indelininku. Kompanijos kurios dirba pelningai, dirba labai sunkiai dabar, ir ju pelnai yra labai nedideli. Bet kredirtoriams uztenka to, kad jos pluduriuoja, ir joms skolina geromis salygomis. Jeigu imone dirba nuostolingai, jai vistiek skolina, nes jau ir taip jai priskolinta, ir niekas nenori kad ji bankrutuotu. Tik skolina su didesnem palukanom, ir kitom drakoniskom salygom. Tas skolas kreditoriai perka vieni is kitu, kol suprate kad niekam is tos imones naudos nebebus, parduoda ja valstybei – t.y. valstybe sumoka kreditoriams atgal ju ikistus pinigus is biudzeto, imone nacionalizuoja. Paskui ja perparduoda kitam investuotojui uz puse sumos uz kuria nupirko. Niekas stambiu kompaniju nebankrotina – jomis spekuliuoja. LYGIAI tas pats yra ir su valstybemis – matot Graikijos modeli – idealus savisvietai. Tik cia graikija yra firma, o valstybe yra EU. Tokiu budu, jeigu imone dirba pelningai, jos zmones mokedami mokescius atsiskaito uz skolas valstybes, kuri savo ruoztu atsiskaito neveiksnaus ukio kreditoriams, plius jinai dar atsiskaito is socialinei daliai – sodrai, pensijoms, ir pati smenga i subine. Nes nebeissilaiko. Tuo tarpu vykstant KIEKVIENAM judesiui kreditu perpardavime, nacionalizavime, restrukturizavime – pinigams judant, didele ju dalis nuseda privaciose kisenese – kysiu, priedu prie atlyginimo, papildomu auditu ir kitokiu rangu kurimo budu, kurie visi kartu yra elementarus pinigu plovimas arba atkatas liaudiskai. Taiva gryztam prie seno posakio – pelnai – privatuizuojami, nuostoliai – nacionalizuojami. Skolinasi Jonas, skolas moka Antanas. Pelnai tai cia is tikro yra apskaitiniai fintai, skaiciai monitoriuje, skirti spekuliantu ataskaitoms kurti. 😉

     • zemaiciu zydas:

      Asmuo – lygiai tas pats. Jeigu as dirbu pilna etata ir uzdirbu N lt, o valstybe is manes paima daugiau, nei man reikia kad liktu maistui, as prasau pasalpos, logiska. Bet, as tokiu budu gaunu LYGIAI tiek kiek man truksta, jeigu cia nera apgavystes, aisku. Vadinasi, as negaliu sukaupti atsargos – butent to likvidumo, balasto, santaupu. Uztenka man susirgti, arba mano darbovietei sudegti, ir as lieku plikas gatvej – t.y. bankrutuoju. Bet nei mano imone nei valstybe nenori kad as bankrutuociau, nes as dirbdamas kuriu joms abiems pajamas, kurios ir jas abi palaiko pavirsiuje. Dabar jeigu as esu labai produktyvus, bet mano imone ir mano valstybe yra prasiskoline ir jos JAU faktiskai bankrutuoja, jos nori is manes paimti viska ka tik gali, kad padengtu savo skolas mano virsprodukto saskaita. Ir as turiu joms duoti, nes jei neduosiu, jos bankrutuos, ir mano produktyvumo niekam nebereiks…

 15. zemaiciu zydas:

  Stability, instability and chaos. An introduction to nonlinear differential equations. 🙂 Pagelbejau?

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Nuomonės neturiu. Tačiau kažkiek įdomu.
   Pamenu, štai kiek gyvenu, tai kainos kasmet vien kyla. Galbūt dėl tos priežasties, kaip sakai, kad pardavėjai kasmet pragyvendami irgi, pripažinkim, išlaidauja ir be to vienas su kitu vis konkuruoja – kas daugiau uždirbs…?
   CHA

 16. saulius:

  Neužmirškit , kad didumą lietuvių sukurto nacionalinio produkto pasisavina stambus kapitalas.
  Taip ,kad atskirtis tarp turtingų ir ubagų kaip didėjo taip ir didės.
  Išeitis tik pažabojus monopolijas (“svedbankas”Maxsima””Vilniaus energija,Rytų skirstomieji tinklai…,

 17. Reimundas:

  TAD EURAS BET KOKIA KAINA,NORS IR PUSĖ LIETUVOS IŠBĖGIOTŲ,PAKELSI MINIMUMĄ-VIRŠYSI ĮVEDIMO NORMATYVUS,TODĖL BUVO ATMESTI TAUTININKO G.SONGAILOS SIŪLYMAI.

  • zemaiciu zydas:

   Eura priimti musu vyriausybe isipareigojo sutartimis. Monopoliju nepazabosi, nes pati vyriausybe yra teises monopolis tam tikra prasme, ir ukio monopoliams ju isskirtines teises yra taipogi suteiktos sutartimis.

 18. Robertas Balakauskas:

  Žiūriu ir čia jau suspėjo pridergti FSB-ešnikų choras,kuriam natas muzikai rašo Latviu gatvėje.Vietoje to kad sėdėtu
  savo Delfije-antilietuviškoje ištvoje,tai jie jau persikėlė i Tautinį-patriotinį leidinį,ir suspėjo savo supuvusią propogandą paskleisti.Nerodisiu pirštais,bet kas šiek tiek mastantis pats supras.Toliau,kai kam labai jau norėtusi Kremliuje,kad Lietuvą iš nevilties paliktu kuo didesnis skaičius žmonių,ir išsipildytu dar iš komunistinių laikų Kremliaus ideologo Suslovo pasakyti žodžiai citata:Lietuva turi likti be Lietuvių .Tai aiškiai matyti iš pasisakančiujų:nors ir puse Lietuviu pabėgtu iš Lietuvos mes vistiek nekelsime minimumo,nes tai gali sustabdyti emigracija,o tai kertasi su Maskvos interesais.Neužilgo ateis ta valanda,kada Lietuvių Tauta susivienis,ir patikėkit manimi,tie visi melo pranašai liberastai su sovietiniais-kriminaliniais oligarchais nes kudašiu iš Lietuvos,o tie kurie buvo išguiti iš Lietuvos sugryž atgal i savo mylimą Tėvynę,o tų visų parazitų-kenkėjų laukia Tautos atpildo valanda.

  • zemaiciu zydas:

   Klausyk, Moze tu senas, yra dalyku gyvenime, o ir zmoniu tokiu, kuriu nevaldo niekas, pamegink bent isivazduoti! Jiems niekas neraso natu, jie nieko nesiekia, tik MASTO rastu ir tiek. Ar tau tai nesuvokiama?

 19. zemaiciu"zydui":

  tiek pristeneti i komentarus be niekeno paliepimo ir kazkokio uzmokescio yra nesuvokiama…jei taip,tamstos “MASTYMAS”veda kazkur ne i gera…jum paciam..

 20. simka:

  Kubiliaus veidas byloja kaip jis smarkiai susirūpinęs žmonijos ateitimi, rodos sprogs iš „meilės” tautai….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: