Šį savaitgalį kviečia paroda „Ką pasėsi… 2012“ (0)

Kovo 29–31 d. Kauno Aleksandro Stulginskio universitete įvyks tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2012“. Roges ruošk vasarą, o vežimą žiemą, sako lietuvių patarlė. Šią taisyklę perfrazavus galima pritaikyti ir ūkininkams, nes dažnai ūkio saugumu susirūpinama tik atsiradus kenkėjams. Tačiau kartą ūkyje įsiveisę kenkėjai pasilieka ilgam.

Nuolat migruojantys kenkėjai ieško geriausių sąlygų vešėti. Dažniausiai jų naujaisiais namais tampa ūkininkų sandėliai, aruodai. Didžiulę žalą ūkininko produkcijai padaro vabzdžiai. Šių kenkėjų viešnagę galima atpažinti iš padarytos žalos grūdams, gyvų ir negyvų kenkėjų patalpoje. Norint išvengti kenkėjų, svarbu tinkamai išvalyti aruodus, nes tarp likusių grūdų ir susikaupusių dulkių dažnai galima rasti aruodinio straubliuko, miltinės erkės, mažojo milčiaus ar kito kenkėjo kiaušinėlių.

Ūkininkai, aptikę šių kenkėjų, dažniausiai bando sandėlius iššluoti ar tiesiog išpūsti dulkes su kompresoriumi, tačiau dėl šių veiksmų kenkėjų kiaušinėliai tik dar labiau pasklinda po patalpas. Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria sandėlius siurbti pramoniniais vakuuminiais siurbliais, skirtais sprogiai aplinkai, atitinkančiais Europos Sąjungos saugos ir sveikatos reikalavimus. Išsiurbus sandėlius, būtina atlikti gyvų vabzdžių naikinimą ir tik tada galima užpildyti aruodus nauju derliumi.

Graužikai ir paukščiai

Kiti milžiniškos žalos ūkininkams pridarantys kenkėjai yra graužikai, kurie ne tik gadina žaliavas, užteršia jas savo šlapimu ir išmatomis, bet ir platina tokias infekcijas, kaip salmoneliozė, kuri gali užkrėsti gyvulius, ar net mirtina žmonėms Veilio liga. Pirmieji pavojaus ženklai, kurie praneš, jog ūkyje įsiveisė graužikai – kenkėjų paliktos išmatos bei sugadintos atsargos.

Daugelis ūkininkų susiduria ir su paukščių kenkėjų problema. Žvirbliai, naminiai karveliai (balandžiai) dažnai apsigyvena aruoduose, kurie tampa ne tik maitinimosi, bet ir veisimosi vieta. Šie kenkėjai gadina saugomus grūdus, užteršia juos išmatomis, plunksnomis bei paukščių nešiojamomis ligomis. Šių kenkėjų sunku atsikratyti, nes paukščius kontroliuoti galima tik direktyvos numatytomis priemonėmis.

„Ką pasėsi…2012“

Kokias priemones naudoti ir kaip apsaugoti savo ūkį nuo kenkėjų, galėsite sužinoti apsilankę kasmetinėje Žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2012“. Parodos metu galėsite išbandyti pramoninį vakuuminį siurblį, skirtą aruodų valymui bei susipažinti su paukščių ir graužikų kontrolės priemonėmis bei metodais. Kvalifikuoti ekspertai atsakys į Jūsų klausimus, padės surasti geriausią sprendimą.

Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…2012“ jau 17 kartą kviečia visus apsilankyti 2012 m. kovo 29–31 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete. Pernai parodoje dalyvavo 245 firmos ir organizacijos, apie 400 smulkiųjų augintojų, gamintojų bei pardavėjų. 17 firmų atvyko iš užsienio. Parodoje apsilankė virš 85 tūkst. žmonių. Šiais metais tikimasi dar didesnio dalyvių ir parodos lankytojų srauto.

Parodos rengėjai išskiria kelias pagrindines parodos temas: žemės ūkio technika, fermų įranga, statybos technika ir įranga, vandentvarkos ir šilumos ūkio įranga, trąšos ir augalų apsaugos priemonės, gyvulininkystė, daržininkystė, sodininkystė ir gėlininkystė, žemės ūkio mokslas ir konsultacinės paslaugos, kaimo verslai ir amatai, automobiliai, leidiniai žemės ūkiui.

Parodos darbo laikas visomis parodos dienomis nuo 9.00 iki 17.00 val.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: