G.Songaila inicijuoja diskusiją Seime dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje (video) (23)

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Kovo 27 d. Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pateikė Seimo Seniūnų sueigai siūlymą įtraukti į Seimo dienos darbotvarkę papildomą klausimą „Seimo diskusija dėl brutalaus elgesio su vaiku kovo 23 d. Garliavoje ir dėl giluminės krizės Lietuvos teisėsaugoje“.

Tačiau Seniūnų sueigoje dėl šio pasiūlymo balsuota nebuvo. G.Songailos manymu, Seimas turėtų nedelsdamas reaguoti į kovo 23 d. įvykius Garliavoje, kurie rodo jog vaiko teisės ir interesai šalyje nėra tinkamai ginami. Pasak Seimo nario šie įvykiai atskleidžia gilumines teisėsaugos problemas.

„Įstatymų leidėjas negali būti abejingas susidariusiai kritinei situacijai ir pradėti dėl jos debatus jau pačiu pirmuoju klausimu“, – sakė Seimo narys komentuodamas susidariusią padėtį.

Kadangi Seimo seniūnų sueiga šiuo klausimu nutarimo nepriėmė, G.Songaila Seimo statuto nustatyta tvarka surinko reikiamą skaičių Seimo narių parašų, kad jo siūloma diskusija būtų privalomai įtraukta į Seimo 29 d. rytinio posėdžio darbotvarkę.

Seimo posėdžių sekretoriate G.Songaila taip pat užregistravo grupės narių teikiamą protokolinio nutarimo projektą „Dėl įpareigojimų Lietuvos Respublikos Seimo valdybai ir kitoms Seimo institucijoms po 2012 m. kovo 23 d. įvykių Garliavoje“.

Šiuo nutarimo projektu Seimui siūloma įpareigoti Seimo valdybą kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentę dėl Generalinio prokuroro atsakomybės „dėl galimai vilkinamo Kauno pedofilijos bylos tyrimo ir susijusių bylų teisminio nagrinėjimo“.

Taip pat siūloma kreiptis į Vyriausybę dėl Vidaus reikalų ministro ir Lietuvos policijos generalinio komisaro atsakomybės dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje, „kai tretieji asmenys, galimai pavaldūs generaliniam komisarui, ėmėsi prievartos veiksmų prieš vaiką“.

Jei teikiamas nutarimas būtų priimtas Seimas be kita ko turėtų kreiptis ir į Teisingumo ministrą „dėl drausmės bylos kėlimo antstolei, kuri, vykdydama savo pareigas, galimai neužtikrino trečiųjų šalių (šiuo atveju – vaiko) teisių ir interesų“ – rašoma Seimo nutarimo projekte.

Nutarimo projektu taip pat siekiama paskubinti Ypatingojo prokuroro įstatymo projekto svarstymą Seime bei inicijuoti Civilinio kodekso pataisų, užkertančių kelią prievartos veiksmams prieš vaikus, projektą.

Šį projektą Seimui pateikė: Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas,  Vincė Vaidevutė Margevičienė, Kazimieras Uoka,  Aurelija Stancikienė, Naglis Puteikis ir Saulius Stoma.

___________________

Kovo 27 d. internete buvo išplatinta nauja išsamesnė filmuota medžiaga apie prievartos panaudojimą prieš mergaitę 2012 kovo 23 d.  Kedžių namuose:

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Arūnas:

  Išskirtinais atvejais teisėjų atsakomybė taip pat turėtų būti keliama.
  Už panašius dalykus teisėjai taip pat turi atsakyti, nes jie nėra nuo Dievo, bet privalo tarnauti tiesai ir tautai.

 2. suomis:

  Manau, kad teisingumo ministrui, reikia įtaisyti “vilko bilietą”.

 3. Mantas:

  Kai kuriems reiktų pasižiūrėti video kas ten tą mergaitę iš tikrųjų penktadienį tampė. Smuko songaila mano akyse. Pigiai bando balsų prisirinkt. Gerai, kad išvardino kas per veikėjai pasirašė. Bus aišku už ką nebalsuot.

 4. lyvis:

  Kokia dar diskusija turi bausti anstolę, policiją ir teismą, o ne kažkokia pavėluota diskusija. Lėtapėdžio Songailos pigus pasipinigavimas. lyvis

 5. p.s.:

  Teismas įpareigojo nevykdyti prievartos prieš mergaitę. Bet kaip matyti iš video, Stankūnaitė ir antstolės vadovaujami apsauginiai prievartą prieš mergaitę vykdė.

 6. Remigijus:

  Aciu G.Songailai, uz jau ne pirma karta parodanti, zmogiskuma ir realu pojuti teisingumo beieskant, o ne toki kuri susikure daugelis kitu valdininku teiseju bei prokuroru. Pagarba songailai, kaip ir antikorupcijos komisijai, Nagliui Puteikiui, Kernagiui ir kitiems.Geda kitoms partijoms kliudancios komisiju darba, geda seimui nesiimanciam veiksmu kai prokuraturta samoningai klastoja ikalcius, ir netiria bylu. Toks seimo nebylumo neveilumo pavizdys rodo, jog daugelis seimunu yra vienoje grandyje su teisejais prokuroais, ne del istatymo grandines suristos, o savo rato pazinciu.ir tam tikru vienas kitam itaku. del ko vieni kitiems padeda.

 7. Kažin...:

  O ar negali būti, kad tikroji Kedžio mergaitė šiame spektaklyje iš tikrųjų jau seniai, o gal net iš pat pradžių, nedalyvauja, o čia buvo jos paėmimas tik suvaidintas pasitelkiant antstolę, kitus dalyvius, gal net aktorius ir pan., Taigi labai tikėtina, kad čia yra šalies valdymo informacijų apie nebūtus dalykus kūrimo ir skleidimo visuomenėje būdu. Tai senas kaip pasaulis šalių valdymo būdas. Žaidimų ir duonos…
  Taigi, gal Seimas imtųsi ištirti visa tai, panašiai, kaip buvo padaryta FNTT faktų atveju, ir pareikalauti baigti tokiais vaidinamais teroririzavimo būdais toliau valdyti pagal Konstituciją demokratinę šalį bei pareikalauti už tai atsakingas valstybės valdžios struktūras Lietuvos Tautai padarytos ir toliau daromos žalos atlyginimo.

 8. a:

  Nesuprantu, kodėl niekur niekas nereikalauja Šimašiaus, TEISINGUMO ministro galvos. O tik nuolankiai ruošiasi kreiptis į jį, gal šis išbars antstolę…

 9. Beatrice:

  tikrajam (?) lietuviui: jei Stankunaite kreipesi i EZTT, ir dar lauks sprendimo ir milijonu priteisimo, vadinasi, ji gyvens su mergaite (gal net Lietuvoje). Nes ispudis toks, kad visa laika apsupta kauketuju vyriskiu, niekam laisvai negali savo nuomones reiksti(tik spec. zurnalistams ir spec. pareigunams), taigi, nejau, atgavus mergaite, jai bus leista be apsaugos gyventi? Juk gali ji netycia paatvirauti. O ar ji bus saugoma be galo ilgai? Mano nuomone, ji dings (ar bus pradanginta) su mergaite, tad taip nieko nesuzinosime kaip ir apie Orinta Naruseviciute. Tad savo mintimis teiki vilti, gal ji lauks EZTT sprendimo? O jei lauks, kazkas Lietuvoje zinos, kaip mergaite gyvena, ar ji sveika?

 10. KONSERVAI BALSAVĘ, KAD NEBŪTŲ SVARSTOMA PROBLEMA:

  Konservatoriai šiandien balsavę kartu su socdemais prieš mažos mergaitės problemos svarstymą

  Adomėnas Mantas
  Aleknaitė Abramikienė Vilija
  Anušauskas Arvydas
  Ažubalis Audronius
  Bekintienė Danutė
  Bilotaitė Agnė
  Dagys Rimantas Jonas
  Dautartas Julius
  Degutienė Irena
  Dumčius Arimantas
  Jankauskas Donatas
  Jurkevičius Evaldas
  Kazulėnas Algis
  Luomanas Petras
  Margevičienė Vincė Vaidevutė
  Masiulis Kęstutis
  Matulas Antanas
  Matuzas Vitas
  Pečeliūnas Saulius
  Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė
  Razma Jurgis
  Saudargas Paulius
  Stankevičius Česlovas Vytautas
  Stundys Valentinas
  Šedbaras Stasys
  Vareikis Egidijus
  Vidžiūnas Arvydas
  Zingeris Emanuelis
  Žeimys Pranas
  Žilinskas Rokas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: