„Aukuro“ klubas kviečia švęsti Pavasario lygiadienį ant Salduvės piliakalnio (0)

Pavasario Lygė | aukuras.lt nuotr.

Pavasario Lygė

Kovo 20 d. Šiaulių „Aukuro“ klubas kviečia švęsti Pavasario lygedienį ant Šiaulių Salduvės piliakalnio.

Šventės rengėjai primena, kad pavasarėjant, sulygus dienai su naktimi, senovės prūsai švęsdami kreipdavosi į Dievą Pergubrį tokiais žodžiais: „O Viešpatie Dieve musu Pergubri!” ir prašydavo Jo išvaryti žiemą, atkviesti pavasarį, užauginti lapus ir žoles, padėti nudirbti būsimuosius lauko darbus.

Pavasario lygiadienio šventės dalyviai kviečiami rinktis ant Salduvės pilikalnio. Salduvės piliakalnis yra Šiaulių mieste, 5 km nuo miesto centro. Piliakalnis yra pasiekiamas plentu Šiauliai – Panevėžys pravažiavus sankryžą į Zoknius, už 400 m ant kalvos miesto pabaigoje pasukus į kairę šiaurės kryptimi ir pavažiavus 750 m Pavasario gatve – yra priekyje, kiek dešiniau ant kitos aukštumos.

17.45 val. prasidės pasirengimas šventei: bus kuriami pavasario ugnies ženklai, įrengiama ugniavietė, tvarkoma aplink. Atvykstantys į šventę iš savo atsivežtų akmenų kraus šventinį Aukurą.

Apeigų metu bus prausiamasi šaltinio vandeniu, su dainomis palydima Saulės ir pažymima Lygės Saulės nusileidimo vieta. Vyks ugnies apeiga, Lygiadienio žemynėliavimas – Žemės pagerbimas, suneštinės vaišės. Bus iškilmingai uždegti pavasario šviesos ženklai.

Šventės rengėjai visus atvykstančius ragina šiltai bet šventiškai apsirengti,  nepamiršti tautinių rūbų ir papuošalų.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: