Vilniuje – lenkų nacionalistų mitingas prieš Lietuvos švietimo įstatymą (17)

delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.Kovo 17 d. Lietuvos lenkų nacionalistai Vilniuje surengė mitingą prieš naują mokymo tvarką lenkų mokyklose. Be lenkų mitinge dalyvavo ir kai kurios rusų organizacijos.

Lrytas.lt praneša, kad nebuvo išvengta ir incidentų. Vilniaus apskrities policijos vadui Sigitui Mecelicai per garsiakalbį mitingo dalyviams aiškinant mitingo taisykles, prie policininko puolė šaukdamas: „Po polsku!“ („Lenkiškai“) puolė Lenkijos laikraščio „Goniec“” žurnalistas Aleksandras Pruschinskis. Susirinkusiems žurnalistams jis bandė  aiškinti, kad lenkų mitinge policija turi kalbėti lenkiškai ir apstumdė žurnalisto pažymėjimą parodyti paprašiusį fotografą.

Nors leidimas buvo išduotas mitinguoti 2 tūkst. žmonių, policija pranešė, kad protesto akcijoje dalyvavo virš 3 tūkstančio žmonių.

Mitingo dalyviai surengė eitynes Gedimino prospektu nuo Seimo iki Vyriausybės, kur ir įvyko mitingas. Eisenos dalyviai nešė plakatus lenkų, anglų ir lietuvių kalbomis: „Tautinių mažumų švietimo sistemos naikinimui – ne!“, „Apginsime tautinių mažumų švietimą Lietuvoje!“, „Stop minority discrimination“ (Sustabdykite mažumų diskriminaciją), „Ne – tautinių mažumų švietimo likvidacijai“, „Lauk reformatorių Steponavičių“, „Streikuosime!”…

Mitinguotojams atėjus prie Lietuvos vyriausybės, per garsiakalbius buvo paleistas Europos Sąjungos himnas.

Lenkų nacionalistams pasivadinusiems Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetu Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą mitinguoti prie Vyriausybės iki 14 val. 30 min.

Mitingo organizatoriai reikalauja,kad lietuvių kalbos brandos egzaminas lietuviškų ir lenkiškų mokyklų moksleiviams nebūtų vienodas ir, kad į privalomųjų egzaminų sąrašą vietoje lietuvių kalbos būtų lenkų kalbos egzaminas, kad kai kurių dalykų nebūtų mokoma lietuvių kalba.

Mitinge pasisakęs ekstremaliomis pažiūromis garsėjantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos veikėjas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis prabilęs lenkiškai tapatino kovą už lenkiškumą su kova už Romos Katalikų tikėjimą…

„Buvome šv. Mišiose Aušros Vartų koplyčioje. Ir kunigas sakė, kad kova už lenkišką mokyklą, tai ir kova už šventą Romos Katalikų tikėjimą. Nes būtent lenkų mokyklose 100 proc. vaikų lanko religijos pamokas“, – delfi.lt cituoja V.Tomaševskį.

Tuo metu šeštadienio rytą prie Vilniuje įsikūrusios Lenkijos ambasados taip pat surengtas piketas. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lietuvių tautinės mažumos švietimo problemas kaimyninėje šalyje – praneša ELTA.

„Visi vienaip ar kitaip žinome apie nelengvą situaciją gausiai lietuvių gyvenamuose Punske ir Seinuose, tad nusprendėme prisidėti prie to, kad šiems klausimams būtų skirta daugiau dėmesio. Nuolatos girdime, kad trūksta vadovėlių lietuvių kalba, sparčiai mažėja veikiančių lietuviškų mokyklų skaičius, todėl parengėme kreipimąsi į Lenkijos vadovus, kuriame prašome užtikrinti tautinių mažumų teisę į švietimą sava kalba“ – ELTA cituoja vieno piketo rengėjų Lino Kojalos žodžius.

Taip pat pranešama, kad aukščiausiems Lenkijos valdžios atstovams skirtą kreipimąsi ambasados darbuotojai priimti iš piketo dalyvių griežtai atsisakė.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Lokys:

  h ttp://s2.15cdn.lt/images/photos/616251/big/lenku-protesto-akcija-vilniuje-4f6473bb00076.jpg Lenkijos judėjimo “FALANGA” vėliava, bei nariai matomi kitose nuotraukose. Ta pati “Falanga” Išniekino Punsko lietuviškus paminklus, bei miestelių ženklus. O dabar jie žygiuoja mūsų sostinės gatvėmis. Ar ilgai leisim lenkams šikti mums ant galvų?

 2. Rytas:

  http://www.15min.lt/gallery/show/sestadieni-vilniuje-lenkai-rengia-protesto-akcija-23618#axzz1pNPZs3ge

  Lenkijos judėjimo “FALANGA” vėliava, bei nariai matomi kitose nuotraukose. Ta pati “Falanga” Išniekino Punsko lietuviškus paminklus, bei miestelių ženklus. O dabar jie žygiuoja mūsų sostinės gatvėmis. Ši oragnizacija lENKIJOS valdančiuosius vadina „ŽYDO – SANACIJA“.

  Wikipedia apie Falangą:

  Skrajnie nacjonalistyczna, ostro zwalczała lewicę, tak rewolucyjną (komunizm), jak i reformistyczną (socjalistów) oraz ludowców. Krytykowała także obóz rządzący, określając go jako “żydo-sanację”. “Falanga” zdecydowanie sprzeciwiała się też gospodarczemu liberalizmowi.

 3. Rytas:

  Atsiprašau.

  15 min. 25 nuotrauka iš 79

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  „Buvome šv. Mišiose Aušros Vartų koplyčioje. Ir kunigas sakė, kad kova už lenkišką mokyklą, tai ir kova už šventą Romos Katalikų tikėjimą. Nes būtent lenkų mokyklose 100 proc. vaikų lanko religijos pamokas“, – delfi.lt cituoja V.Tomaševskį.
  CHA
  Pasirodo, šios istorinės okupacinės nuotrupos šaukiasi ir savo prookupacinio božnycinio palydovo – ir Baltų dievystėms apdergti.
  Lai susikiša (į užančius) savo “gott mit uns”.

 5. suvalkai mmxx:

  Mitingas aiškiai rodo, kad Lenkijos (kaip ir Rusijos) tautinių mažumų ugdymo įstatymai yra labai, labai blogi!!, nes kai Lietuva priėmė tokį pat įstatymą kaip Lenkijoje (nors lietuviškas dvigubai švelnesnis už lenkišką). Dauguma kolonistų ypatingai tuo nepatenkinti. Tai rodo nuolatiniai lenkų ir rusų protestai, ir ypač dabar, kovo 17 d.! Visi tie šūkiai Vilniuje dvigubai!! tinka būtent Lenkijos įstatymui!! Reiškia tų šalių Lenkijos (kaip ir Rusijos) įstatymai aiškiai nukreipti prieš tautines mažumas ir tokiais įstatymai siekiama priverstinės ir skubios visų tautinių bendrijų asimiliacijos ir sunaikinimo. Kada Lenkija skubiai keis tokį savo įstatymą, nes jų pačių vadinami “tautiečiai” prieš tą įstatymą nuolatos protestuoja.

 6. Vilmantas Rutkauskas:

  Šis mitingas – prookupanto Pilsudskio palikimas, kuris, pasirodo, buvo ir tebėra, anot Tomaševskio, božo nycos sušventintas. Dar kartą pacituosiu šį lenkų tipą: „Buvome šv. Mišiose Aušros Vartų koplyčioje. Ir kunigas sakė, kad kova už lenkišką mokyklą, tai ir kova už šventą Romos katalikų tikėjimą.” Žodžiu, toks lenkiškas nacizmas su “gott mit uns” – Baltų baltiškoms Dievystėms taipogi dergti.
  —————————————————————–

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/lenku-protesto-akcija-vilniuje-puspenkto-tukstancio-zmoniu-ir-sulaikytas-lietuvis-su-svastika-41-204268#ixzz1pUJhuHjh

 7. Kažin...:

  > suvalkai mmxx. – Rusai, kurie eina po Lenkijos vėliava, nėra rusai. Neiešk kvailių – paties tikslai aiškūs…

 8. arvydas damijonaitis:

  OKUPACIJOS PADARINIAI LIETUVAI. 1.Prieš lenkų okupaciją Rytų Lietuvoje pagal 1913 metų gyventojų surašymą gyventojų lenkų buvo vos 2-3 procentai. Prieš rusų sovietinę okupaciją Lietuvoje buvo vos 0,5 proc rusų. LENKŲ IR RUSŲ TAUTINĖS GRUPĖS ATSIRADO OKUPACIJOS METU PRIVERSTINĖS ASIMILIACIJOS ( forsed assimilation) BŪDU. Prievartinė asimiliacija okupacijos metu yra lietuvių tautos genocido forma.
  2. Pilsudskis – niekingas lenkų politikas,atidavė vokiečiams lenkų pajūrio teritorijas(Dancigo koridorius) mainais už Rytų Lietuvos okupaciją.Vokiečių agentas.

 9. kremliaus chalujai:

  Šituose tinkluose uždarbiauja niekingi rusiškų spec.tarnybų provokatoriai,zonduoja lietuvių nuotaikas.Nereikia su jais diskutuoti,nes į snukį jiems duoti negali..Uždarbiauja ruskiai,tokia okupantų paskirtis..

 10. Lenkiokas:

  Ką jūs vis apie mus lenkus, geriau pakalbėkim apie Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininką Audrių Jurgelevičių.Tikras lietuvis.Tačiau ar galėtume įsivaizduoti,kad toks mitingas vyksta lenkijoje , kad lenkijos mokytojų profsajunga remia lietuvius.Pilsudskis apsiverstu grabe.Živicos alus surūgtu skarbonkese.Želigovskiui karste pasistotu. Nuvirstu Aušros vartų gabalas.O pas jus. Jeigu jūsų paprasti profsajungiečiai mokytojai jo neišpirdolins tada atleiskit lietuviai- durnius ir bože nicoje muša.

 11. Eilinį kartą painiojami lenkų nacionalistai su lenkų šovinistais ir netgi lenkų naciais. 🙂

  Deja, bet sovietų specialiai sukurta “pažangi” nacionalizmo “samprata” iki šiol labai gaji visame postkomunistiniame pasaulyje.

 12. arvydas damijonaitis:

  Anekdotas : Okupantų rusų ir lenkų “tautinės mažumos”, Rusija – 150 milijonų,Lenkija – 40 milijonų,Lietuva – 3 milijonai gyventojų. Lenkijos piliečius,t.y. asmenis su lenkiškom vėliavom ,nachališkai žygiavusius Gedimino prospektu,būtina suregistruoti ir ATIMTI LIETUVOS PILIETYBĘ. Svetimos valstybės LENKIJOS vėliavos brukimas viešoje erdvėje yra LIETUVOS PILIETYBĖS ATSISAKYMO AKTAS.

 13. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: