G.Songaila Seime įregistravo projektą suteikianti premjerui teisę naikinti ministrų teisės aktų galiojimą (1)

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Šiandien, kovo 15 d. Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila įregistravo Vyriausybės įstatymo 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (XIP- 4190) kuriuo numatoma suteikti teisę Ministrui pirmininkui Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka panaikinti ministrų priimtų teisės aktų galiojimą. Seimo nario nuomone, tokia pataisa ateityje padėtų išspręsti Vyriausybės krizes analogiškas vykstančiai šiandien.

„Pagal Lietuvos Konstitucijos 95 straipsnio 2 dalį ministrai yra tiesiogiai pavaldūs Vyriausybės vadovui. Tokia situacija, kai ministerija maištauja prieš Vyriausybės vadovą yra absurdiška ir tvarkingoje valstybėje negalima“ – sako Seimo narys.

„Jei tai toliau tęsis, tai reikš, kad Lietuva nebeturi nei Vyriausybės, nei civilizuotos tvarkos valstybėje. Vyriausybės vadovas yra pirmiausia atsakingas už Vyriausybės darbą. Tokia situacija, kai ministras ar jo vadovaujamos ministerijos darbuotojai grasina teistis su Ministru pirmininku ir net pačia Vyriausybe, kai pats ministras ir toliau lieka įsikabinęs į savąją ministro kėdę, netgi mėgina šantažuoti dėl savo kėdės energetinių projektų likimu, yra visiškai nepriimtina, o valstybės interesų ir politikų etikos prasme – daugiau nei apgailėtina“ – piktinosi tautininkas G.Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Antanas:

    Kadangi premjeras neturi tvirto stuburo, nėra autoritetas kitiems, tai ir elgiasi su juo, kaip mokykloje blogiukai elgdavosi su moksliukais. Čia ne a.a AMB visdėlto 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: