Prezidentė D.Grybauskaitė atsisakė atleisti vidaus reikalų ministrą (video) (8)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Kovo 12 d. po susitikimo su vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu ir jį į ministro postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininku Algiu Čapliku prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, jog nepatenkina premjero Andriaus Kubiliaus teikimo atstatydinti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir palieka jį ministro pareigose.

Ministras pirmininkas A.Kubilius teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą  prezidentei perdavė kovo 6 d. motyvuodamas, kad R.Palaitis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R. Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą.

Seimo Antikorupcijos komisija atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido neturėdamas tam pagrindo.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimas (lrp.lt video):

 
Ši koalicija ir Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos. Liko tik septyni mėnesiai.

O ar nori dirbti kartu – turi apsispręsti patys. Jeigu to nesugeba – ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.

Atsižvelgdama į visas aplinkybes, šiame ginče tarp koalicijos partnerių nepalaikau nė vieno iš jų. Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose.

Koalicija ir Vyriausybė ir toliau turi mano palaikymą strateginiais klausimais. Laukia visai valstybei svarbūs apsisprendimai. Todėl kviečiu politikus, visus, ypač valdančiąją daugumą, užbaigti pradėtus darbus, būtinus Lietuvos žmonėms.

2012-03-12, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Arūnas Rasakevičius:

  „Nešovė sau į koją“, kaip yra nuskambėję iš politologų lūpų…

 2. Algirmantas:

  Gerą strategiją ir būdą išsakė prezidentė, nėr ko atleidinėti ir skaldytis, tegu dirba Lietuvos žmonių naudai ir tegu užbaige, ką yr pradėją, nėr reikalo išmokėti atleidimų kompensacijas, o reikia priversti, kad savo noru pradėtų dirbti tautos ir valstybės naudai. Tegu politikai mokinasi draugiškai susidirbti, o ne draskytis tarpusavį.

 3. Garbės nedaro...:

  Grybauskaitė padarė kalbos klaidą: pasakė, kad iki kadencijos pabaigos liko “septyneri mėnesiai”. Šiuo atveju turėjo būti sakoma: “septyni mėnesiai”. Tai, žinoma, garbės nedaro…

 4. lyvis:

  Ateities prezidentė Nijolė Oželytė. lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: