Kino kūrėjai ir studijos vienijasi (0)

A.Matelio filmo afiša

A.Matelio filmo afiša

Kino menininkai vienijasi į Autorinio kino aljansą, kuriam priklausys kino studijos „Kinema“, „Tremora“, „Nominum“, „Uljanos Kim studija“, „Just a Moment“, „Ūkų studija“, taip pat aktyviausiai dirbantys įvairių kartų filmų režisieriai ir prodiuseriai.

Aaljanso pranešime spaudai teigiama, kad šie metai ypač svarbūs mūsų kinui, nes priimtos kinematografininkams reikalingos ir porą dešimtmečių lauktos Kino įstatymo pataisos, netrukus bus įkurtas Nacionalinio kino centras. Aljanso nariai neabejingi šioms esminėms permainoms kino gyvenime.  Į aljansą susibūrę kinematografininkai pabrėžia, kad kinas yra, visų pirma, nacionalinės kultūros ir tapatybės dalis. Autorinio kino aljansas sieks, kad autorinis kinas išliktų nediskutuotinu valstybės remiamo kino ir jo sklaidos politikos prioritetu.

Deklaruojama, kad nariai telks bendras pastangas ir išteklius autorinio kino pristatymui Lietuvoje ir pasaulyje, inicijuos edukacinius projektus bei retrospektyvas, rūpinsis lietuviško autorinio kino tradicijų išsaugojimu bei tęstinumu.

Norima atkreipti dėmesį, kad aljanso nariai pritraukė į lietuviškų filmų gamybą per 25 mln. litų užsienio investicijų. Tokie filmai kaip Audriaus Stonio „Neregių žemė“ bei Arūno Matelio „Prieš parskrendant į Žemę“ susilaukė garsaus pasaulinio pripažinimo. Ir apskritai, įvairiomis priemonėmis aljanso narių darbai pasiekė milijonus žiūrovų visame pasaulyje.

Aljanso nariai sutelks bendras pastangas ir resursus autorinio kino pristatymui Lietuvoje ir pasaulyje, inicijuos edukacinius projektus bei retrospektyvas, rūpinsis lietuviško autorinio kino tradicijų išsaugojimu bei tęstinumu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: