Tautiškas jaunimas surengė Kovo 11-osios eitynes (nuotraukos) (78)

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-ąją tautiškai nusiteikęs jaunimas šiemet vėl surengė jau tradicinėmis tapusias šventines Kovo 11-osios eitynes. Sekmadienio popietę apie du tūkstančiai eisenos dalyvių pajudėjo iš Vilniaus Katedros aikštės Gedimino prospektu į Lukiškių aikštę.

Eisenos priešakyje ėjo tautiniais rūbais vilkintys jauni žmonės nešdami plakatus su užrašu „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“, „Lietuviais norime ir būt…“ Eisenos dalyviai skandavo: „Lietuva!“, „Ne – Rytams ir Vakarams!“, „Lietuva – Lietuvos vaikams!“, „Lietuva – lietuviams!“

Patriotinio jaunimo eisenoje kartu su visais žygiavo ir Seimo nariai tautininkai G.Songaila, K.Uoka, o taip pat Seimo narys P.Gražulis ir Nepriklausomybės akto signatarai R.Ozolas bei Z.Vaišvila. Eitynėse dalyvavo ir svečiai iš užsienio: Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos.

Eiseną stebintiems žmonėms buvo dalijami lankstinukai, kuriuose rašoma:  „Miestieti! Žiniasklaidoje tu dažnai girdi melą apie tautininkų rengiamas eitynes, kuriomis siekiama pažymėti lietuvių tautai svarbias šventes ir sukaktis. Kiekvieną dieną ant mūsų pilamos pamazgos, svaidomasi nepagrįstais kaltinimais, visuomenės akyse kuriamas „fašizmo baubas“.

Nors rimtį eitynių metu saugojo gausios policijos pajėgos, tačiau nebuvo išvengta provokacijų. Eitynių dalyviams kelią pastoti bandė grupė jaunuolių, nešinų plakatais: „Vakar juden raus, šiandien Lietuva – lietuviams“, „Fašizmui – ne!“. O Kudirkos aikštės prieigose eitynes bandė trikdyti Algirdo Paleckio Socialistinio liaudies fronto nariai.

Buvo ir daugiau bandymų provokuoti eitynių dalyvius, tačiau policijos pareigūnai aršiausius provokatorius sulaikė.

14 val. prie Genocido aukų muziejaus, įsikūrusio buvusiuose KGB rūmuose, prasidėjo eitynių dalyvių mitingas.

Mitinge pasisakė Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Latvijos tautininkų lyderis ir Latvijos Saemos narys Imantas Paradniekas (Imants Parādnieks), Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Centro partijos pirmininka Eugenijus Skrupskelis.

Tautininkų sąjungos pirmininkas G.Songaila išreiškė apgailestavimą, kad Lukiškių aikštėje iki šiol nėra Laisvės kovotojų atminimui skirto paminklo. Centro partijos pirmininkas E.Skupskelis perfrazuodamas eitynių šūkį „Lietuva – lietuviams“ pabrėžė, kad Lietuva yra vienintelė vieta pasaulyje kurioje mes lietuviai  „galime kurti savo gyvenimą“. Mitingo pabaigoje visi sugiedojo tautinę giesmę.

Policijos duomenimis, eitynėse dalyvavo apie 2,5 tūkst. žmonių. Eiseną rengė Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC).

Tomo Baranausko nuotraukos:

 

Gintaro Žalnoros nuotraukos:

 

Nijolės Balčiūnienės nuotraukos:

 

Lino V. Medelio nuotraukos:

 

Vėliau nemaža dalis patriotinės eisenos dalyvių patraukė ant Tauro Kalno į klube „Propoganda“ rengiamą kasmetinį kovo 11-osios koncertą „Tėvynei“. Klubo VORAI MC VILNIUS kasmet rengiamas koncertas „Tėvynei“ – šiemet jau dvyliktas!

Koncertavo seno hard roko atstovai, Kauno roko klubo pradininkai, gerokai prieš Nepriklausomybės laikotarpį (1981) susikūrusi legendinė grupė PILIGRIMAS (old school, hard‘n‘heavy, Kaunas) bei atkuriant Nepriklausomą Lietuvą (1990) susibūrusi gotikinio roko pionierė grupė SIELA, tapusi laisvės bei maištaujančios roko kartos simboliu.

Tradiciniame Lietuvos patriotams skirtame renginyje pirmą kartą pasirodė ir jaunas kolektyvas iš Dusetų  JUODVARNIS (heavy/pagan metal). Puikią šventinę programą paruošė ir su nauja jėga smogė patriotinės muzikos grandai, neseniai atnaujinusi sudėtį grupė DIKTATŪRA (patriotic metal)!

Muzikine staigmena Lietuvos patriotams tapo Nepriklausomybės dienos proga į Lietuvą atvykęs Italijos skinų ir psichobilio muzikos grupė LEGITTIMA OFFESA (patriotic rock’n’roll). Įspūdingais gyvais pasirodymais visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje garsėjantys italai įvairius muzikos stilius (nuo psychobilly ir rock’n’roll iki oi ir RAC) derino su neįtikėtinu veržlumu ir temperamentu.

Tęsiant tradiciją, tėvai, auginantys tris nepilnamečius vaikus, pateikę tai patvirtinančius dokumentus, į renginį buvo įleidžiami nemokamai. Po koncerto buvo surengtas oficialus renginio Tėvynei ’12 pobūvis Alaus Namuose. Visi kėlė lietuviško alaus arba giros bokalus už Lietuvos Nepriklausomybę!

Gintaro Žalnoros nuotraukos:

Dalis eisenos dalyvių pakviesti Vilniaus jaunimo Romuvos 16 val. rinkosi Kalnų parkė ant Gedimino kapo kalno, kad senovės baltų apeigomis pagerbtų protėvius, kovojusius už Lietuvos nepriklausomybę, ir Dievus, padėjusius šioje kovoje.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Apeigose skambėjo lietuvių liaudies karinės dainos ir giesmės Dievams, kurias giedojo  apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

78 komentarai

 1. Eisena, kiek skaičiau, praėjo tvarkingai.
  Gaila, kad songailos nusišneka – ne paminklų reikia bedarbei Lietuvai, o gamybų – darbo tam, kad jaunimui nereikėtų darbo ieškoti užsieniuose.

 2. Alfredas Mikūta:

  Ir vėl visokie “antifos”,pedikų svitelė,bandė savo raumenėlius parodyt…

 3. Plieninis:

  Dėkoju visiems eisenos dalyviams už gerą nuotaiką ir susitelkimą.
  Eisena praėjo tvarkingai ir teisingai, neskaitant kelių grupelių idiotų ir grupelės idiočių juodom panagėm, kur vis taikėsi iškrėsti kokį šposą, kad tik patektu į objektyvą ir išgarsėtu savo debilizmo dėka.

  Lietuva – lietuviams!
  ———-
  Ku Klux Klan

 4. Krantas:

  Gal kas paaiškins, ką reiškia “NE RYTAMS IR VAKARAMS?

  • Algirmantas:

   O tau dar neaišku?

  • Rytas:

   Paaiškinu:

   Visa laiką DIENA (ryto, vakaro, nakties nebus).

   TAUTININKAI iš tikro ŠVIESA, varomoji visuomenės jėga. Ir nieko nepakeisi.

   • Krantas:

    Tuomet reikėtų grįžti į akmens amžių ir viską pradėt nuo akmeninio kirstuko. Aišku atsisakyti visų vakariečių išmislų tokių kaip elektra, telefonai, kompiuteris ar internetas. Na ir kultūros žinoma atsisakyt – knygas, fortepjionus, smuikus, išmest velniop. Ir būti tuo išsvajotuoju vidurių tarp Rytų ir Vakarų.
    P.S. Beje, tokius nepasisprendusius Rytai mielai pasiimtų neklausę kokiu ten iš akmens amžiaus ketini būt 😀

  • Tas reiškia, kad jūs dirbat žydomasonams (po kiek moka?). 🙂

  • lamatas:

   jei esi vyras ,užsiduok klausymą sau ,”kieno esu ?uošvienės ?ar draugų?”.Ir pradėk mastyti .gal kada suprasi.

  • Tai reiškia, kad Lietuvių Tauta ir Lietuvos Valstybė niekada nebus vergais nei Rytams, nei Vakarams.

   Lietuva yra Laisvės sala tarp Rytų ir Vakarų diktatūrų.

   Todėl prieš rašinėjant nesąmones, geriau paklausykite, ką pasakoja apie savo realų gyvenimą švedų, vokiečių ir kitų Vakarų Europos tautų tautininkai – ten dabar dar baisesnė diktatūra nei pas mus buvo sovietmečiu, nes ne tik sodina į kalėjimus už bet kokius tautiškumo pasireiškimus, bet ir stengiasi sunaikinti finansiškai, skirdami milžiniškas baudas.

   Apie tai, kas vykta Baltarusijoje ir Rusijoje, irgi vakar pakankamai daug papasakojo jų atstovai iš šių valstybių.

   Ir bandymai aiškinti, kad bus geriau, jei mūsų Tautą sunaikins kosmopolitai iš Vakarų, o ne iš Rytų, ir todėl mes privalome sukandę dantis kentėti ir nesipriešinti, tai yra akivaizdus nusikaltimas Lietuvių Tautai ir Nepriklausomai Lietuvos Valstybei.

   Visi, kas siekia sunaikinti mūsų kalbą, kultūrą, tradicijas ir Laisvą Lietuvą, yra mūsų priešai.

   Kaip tik todėl vis aktyviau prieš bendrus priešus jungiasi pačių įvairiausių tautų tautininkai – nacionalistai – patriotai.

   Ir šito jokie kosmopolitai-oligarchai jau nesustabdys, kiek jie besistengtų.

   • Paskaitykite:

    Švedijos Tautinių demokratų partijos sveikinimas

    http://www.tautos-balsas.lt/straipsniai … veikinimas

    2012-03-11

    Paveikslėlis

    Mano Draugai,

    Pirmiausia leiskite man pasakyti, kad būti su Jumis ir švęsti Jūsų Tautinę šventę yra nuostabu! Čia jaučiama fantastinė dvasia, o dar šitiek žmonių!

    Prieš kelionę aš pasidomėjau Lietuvos istorija. Jums ne visuomet buvo lengva. Jūs atlaikėte karus, okupacijas ir priespaudą – tai, ko mums, švedams, pasisekė išvengti, tačiau šiandien čia matau tikėjimą ateitimi ir pelnytai užtarnautą pasididžiavimą Jūsų tauta!

    Taigi, Lietuvos Nepriklausomybės diena! Tikrai yra ką švęsti! Mums, Švedijos Tautinių demokratų partijos delegacijai, yra didelė garbė būti pakviestiems švęsti su Jumis.

    Švedijoje mes neturime jokios nepriklausomybės dienos… Taip, mes turime Nacionalinę dieną… Jei pasiskaitytumėte laikraščiuose apie Švedijos Nacionalinę dieną, sužinotumėte, kad ją švenčiame su kebabais ir rytietiškais pilvo šokiais… „Gerosios“ jėgos, lenktyniaudamos, stengiasi paneigti viską, kas švediška, ne tik per Nacionalinę dieną, bet ir kitomis dienomis. Muzikinei grupei, kuri šią dieną sugrotų Švedijos nacionalinę giesmę, būtų nutraukti kontraktai, o jei apsivilktum marškinėlius su Švedijos vėliava, rizikuotum susilaukti smūgio į veidą…

    Nes taip ir yra. Švedija, kuri, pasak istorijos, – pataisykite mane, jei aš klystu, – buvo laikoma Skandinavijos „vyresniuoju broliu“ ir pavyzdžiu kitiems, šiandien tėra gėdingas pavyzdys, kaip NEREIKIA daryti, jei norite turėti laimingą ir veikiančią valstybę.

    Mes gyvename šalyje, kur politinis elitas pamiršo, kam jie turėtų dirbti, ir mes matome, kad visiškai nesvarbu, už kurią iš „elito“ partijų nubalsuosime, – jos veikia visiškai vienodai ir pasisako už tą pačią sistemą. Mes, Tautiniai demokratai, esame krislas šio „elito“ akyse, mes esame už politiką tautai ir už tikras demokratines vertybes.

    Mes matėme, kaip įvairūs švediški bankai klastingai pripumpavo savo pinigų į Baltijos šalis, o švedų bankininkai besistumdydami tarpusavyje stengiasi apiplėšti kaimyninių šalių išteklius. Mes, Tautiniai demokratai, į tai žiūrime su pasišlykštėjimu! Tai neturi NIEKO bendro su pagalba kaimynams atsistoti ant kojų po ilgų sunkių komunistų valdymo metų. Tačiau tai vyksta korumpuotame pasaulyje, kuriame mes šiandien gyvename!

    Taigi, kadangi ši korumpuota sistema dirba nepaisydama mūsų sienų, mes, Tautininkai, taip pat privalome bendradarbiauti. Todėl mums yra dvigubai smagiau būti čia šiandien, nes yra be galo svarbu mums būti gerais draugais ir kartu priešintis globaliam mūsų bendro priešo spaudimui! Visi laisvi – prieš priešą, esantį visur! Veikti kartu mums yra itin svarbu, nes jokia atskira šalis negali pasipriešinti spaudimui, kurį globalus elitas meta prieš visus jam nepritariančius!

    Mes privalome suburti grupę šalių (geriausia būtų visa Europa, Rusija ir JAV), kurios kartu pakiltų į sukilimą vardan savo tautų! Mes matėme, kas nutiks priešingu atveju… Melo, intrigų ir šmeižto paradas, kuriuo visas pasaulis viliojamas suduoti laisvoms ir nepriklausomoms šalims, kaip kad nutiko Vengrijai priėmus naujus bankų įstatymus… Arba Libijai… Karas Libijoje yra didžiulė gėda, ir mūsų visų rankos yra suteptos Libijos žmonių krauju, nes mes nesustabdėme šitos piktadarystės! Mes privalome sunkiai dirbti, kad tai nepasikartotų! Karas visuomet yra pragaras, ir mes jam privalome pasakyti ne!

    Mes, Tautininkai, žinome kaip tą galime padaryti! Kartu!

    Tai ir yra mūsų žinios stiprybė! Aš galiu, bet kuris iš Jūsų galite imti ir persakyti šią kalbą bet kam pasaulyje – ir tai pavyks! Tai pavyks visur, nes žmonės visose šalyse nori būti nepriklausomi ir gyventi harmonijoje su likusiu pasauliu.

    Mūsų pasaulio ateities paslaptis yra paprasta: jums yra gera čia, o mums yra gera ten, ir mes visi esame draugai, bendradarbiaujantys geresnio pasaulio vardan.

    Su šiurpuliukais viduje tariu nuoširdžiai ačiū!

    Björn Lööf

   • Kemblys:

    Žygeivis:
    “Visi, kas siekia sunaikinti mūsų kalbą, kultūrą, tradicijas ir Laisvą Lietuvą, yra mūsų priešai.”
    “kultūrą, tradicijas, diktatūrų, realų, diktatūra, sovietmečiu, finansiškai, kosmopolitai, aktyviau, tautininkai – nacionalistai – patriotai, kosmopolitai-oligarchai” 😀 😀 😀

   • one:

    Čia kiek objektyviau:
    http://www.kleckas.lt/blog/puvanti-kovo-11-osios-ideologija-gatvese

    O apie diktatūra geriau patylėkite, nes nenutuokiate, kas yra diktatūra. Diktatūroje net negalėtum rašinėti komentarų apie diktatūrą.

 5. Krantas:

  Jei tamstai labai aišku prašau pakomentuoti.

 6. Dervišas:

  Šaunuoliai eisenos dalyviai. Žiū ir policininkai kartu. Net neabejoju, kad kartu su minia skandavo Lietuva-lietuviams. Minioje matėsi ir keletas saugumiečių , kurie taipogi šaukė tą patį. SU ŠVENTE SVEIKINU VISUS ALKO KOMENTATORIUS … VIENYBĖ TE ŽYDI…

 7. Miglė:

  šį kartą eisena buvo puiki… Tikrai nuostabu, ačiū. na tik viena skita sberniukas pamatęs suimimą tolerastą galėtų nespurdėti kaip buldogas pamatęs katę. 😀 tokiam taip ir norisi antsnukį užmaut, už manęs viena stoks ėjo 😀 bet šiaip viskas gerai 🙂 graži šventė

 8. Ąžuolas:

  Ech, dar viena liūdna proga prisiminti, kaip į smurtą ir agresiją linkęs jaunimas, vedamas į kažkokį labai jau iškreiptą patriotizmą linkusių vadukų pavogė iš visų dorų Lietuvos piliečių tą tyra gražų žodį – „patriotas“. Dabar normaliam žmogui, lietuviui, kurio šaknys siekia neatmenamus laikus, save pavadinti patriotu sunkiai beįmanoma.

  Ir apskritai – jei dabar patriotizmas yra toks galios demonstravimo aktas, neapsieinantis be kariškų, polinkiu į smurtą dvelkiančių akcentų, tai tatai labai primena vieno antiutopinio romano – „1984-ieji” nykius vaizdinius. Jei staiga Lietuvos piliečiai netektų proto, ir visą valdžią atiduotų į tokių „patriotų“ rankas, tai ateitis atrodytų būtent taip, kaip šioje ištraukoje sako pagrindinis blogietis pagrindiniam, jau suluošintam geriečiui: „Jei Tu nori įsivaizduoti ateities viziją, tai įsivaizduok kareivišką batą, trypiantį žmogaus veidą – amžinai“.

  Ir nieko gero iš tokio „patriotiško“ jaunimo nebus. Tie skustagalviai jaunuoliai veikiau yra Lietuvos pražūtis, o ne ateitis. Tai padugnės, polinkį smurtauti atsitiktinai sutapatinę su patriotiškumu, alkoholį kibirais maukiantys paleistuviai, tvirkinantys jaunas mergužėles, kurios savo polinkį į „blogus berniukus“ pateisino tuo, kad neva jie gi „patriotai“, „mylintys tėvynę“, nors kažkodėl dauguma neturintys jokio padoraus darbo ar išsilavinimo, ir nei norintys tai turėti. Užuot susituokę su savo mergužėlėmis, dirbę kokius nors tikrus darbus Tėvynės labui, susilaukę keleto atžalų, kurias augintų dorais Lietuvos piliečiais, jie štai išeina į gatves ir matyt gal net savo plikose galvose pasižymi „varnelę“, jog tokios akcijos pateisina šių menkystų gyvenimą.

 9. Iš miškų:

  Ąžuolui,
  Etatiniu provokatorium įsidarbinęs? Ir delfy komentaruos tą pačią kalbą įdėjęs. Nors kokį žodį pakeistum. O gal kitų raštų ir žodžių neįdavė darbdaviai?

 10. Rasa:

  Ačiū visiems už puikiai ir tikrai šventiškai praleistą laiką, ačiū už susitelkimą ir vienybę, ačiū policijai už užtikrintą saugumą. Dar kartą- su švente!!!

  • Policija, sakyčiau, per mažai pederastų susėmė – reikėjo visus tuos su plakatais ir pan., provokacijas rengusius, sulaikyti, pristatyti į policiją dokumentų patikrinimui, o ir protokoliukus subrėžti – garantuotai būtų neklausę, tai ir pridaryti. Kitąkart žinotų, kad žydomasonų užmokesčiai bėdos neatpirks – norės būti lietuviai, o ne prostitutėm, parsiduodančiom už kapeiką.

 11. Štai Šarkozis irgi už migracijos ribojimą:
  http://www.delfi.lt/news/daily/world/nsarkozy-prancuzija-gali-pasitraukti-is-sengeno-zonos.d?id=56584345
  Kaip tik atitinka eisenos idėją dėl Lietuvos gynimo nuo kosmopolitų.

 12. Graži buvo eisena. Ir mes ten buvom su anūkais. Kitais metais bus dar gražiau ir gausiau.Girdėjau, Žinių radijas pranešė,kad buvo 800 dalyvių. Nulio paskutinio nepasakė,tik kodėl???

 13. Adelija:

  Dekoju grazios nesusiprovokavusios eisenos dalyviams,uz grazias akimirkas.Nuo ko prasideda Tevyne?Nuo patriotiskumo ir pagarbos savo saliai,jos zmoniems ir nuo pagarbos proteviu kapams.Aciu!

 14. Adelija:

  Ko gero,gal 800 tebuvo duotas leidimas,tad ir skelbti tiksliai nenorejo.Ar gadins tokia sventine nuotaika:)

  • Leidimas buvo išduotas 2000 dalyvių, tačiau realiai, pasak policijos, kolonoje ėjo apie 2300. Ir dar apie tūkstantis, jei ne daugiau, ėjo šalia šaligatviais iš abiejų pusių.

   P.S. Eisenos dalyvių skaičių nesunku suskaičiuoti peržiūrėjus video.

   O ypač gerai tai matyti, palyginus policininkų skaičių, ėjusių šalia eisenos, jos priekyje ir gale gana skysta grandinėle – o juk jų buvo 350. Taigi, paprastas uždavinukas – kiek gi žmonių ėjo pačioje kolonoje? 🙂

 15. Įvairūs video iš 2012 m. kovo 11 d. Patriotinių eitynių

  Nacionalistų eitynės Vilniuje 2012 metų kovo 11 dieną
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07nMHRJYmmw

  Kovo 11 -osios eitynės Vilniuje [2012-03-11]
  http://www.youtube.com/watch?v=Yuq1tQG0lXY&feature=related

  Kovo 11-osios eitynės, 2012
  http://www.youtube.com/watch?v=R0Y1w3hKPh4

  Kovo 11-osios eitynės (Katedros aikšė – Lukiškių aikštė, Vilnius), 2012
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=54Xn7OVxA04

  Nacionalistų eitynės Vilniuje 2012 metų kovo 11 dieną
  http://www.youtube.com/watch?v=2nlO3px6GcA&feature=related

  Tautininkų eitynės Vilniuje
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B3Gk_yay0KM

  Wideo: Marian Paluszkiewicz
  Wilno, 11 marca 2012 r.

  Przemarsz litewskich nacjonalistów
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=55q63yBgFvg#

 16. Atgalinis pranešimas: NarodowySzczecin.pl – Marsz i koncert nacjonalistów w Wilnie

 17. Eitynėse dalyvavo ir svečiai iš užsienio: Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos.
  ——————————————————-

  Patikslinu: taip pat dalyvavo ir kelių Rusijos organizacijų atstovai – iš Karaliaučiaus srities atvyko organizacijos BARS atstovai, iš Karelijos – Rusų katakombinės cerkvės šventikas.

  Plačiau žiūr. Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo video (turėtų greitai pasirodyti):

  http://www.zalgiris.org/

  http://www.zalgiris.org/kategorija/naujienos/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: